130kilový pes se konečně dostal do svého prvního domova v životě

130kilový pes se konečně dostal do svého prvního domova v životě

Jak vypadá pes, který nikdy nežil v domácnosti?

V Nebrasce přijal útulek 130kilového bernardýna. Toto plemeno je proslulé svou obrovskou velikostí, která může doma sloužit jako dvojnásobek nábytku.

Ale tak velký, jak se tenhle pes dostal, nějak se nikdy nenaučil žít v domě. Pro začátek neumí chodit po schodech. Neumí vylézt na auto ani z něj slézt. Neví, co jsou to pamlsky. Naštěstí se našla milující rodina, která je více než ochotná mu ukázat, jak na to.”

Jayne letěla z New Yorku až do Nebrasky, jen aby si Cosma vyzvedla.”

V útulku, který Cosma přijal, nevěděli, proč se ho vzdali. Naštěstí pro ně se z Cosma vyklubal něžný obr, který miluje dřímání a válení se pod sluncem.

Jayne, mezitím viděla inzerát útulku. Řekla, že když uviděla Cosma, jak se prosebnýma očima dívá do kamery, věděla, že je to pes pro ni a její rodinu.

Poprvé se ti dva setkali v Nebrasce.

Nepříliš malý Cosmo netušil, že právě v tomto okamžiku se jeho život navždy změní. Vyměnili si první pozdravy a bylo vidět, že si padli do oka.

Cosmo a Jane pak odjeli zpět do státu New York, kde její rodina nadšeně čekala na svého nového člena.

Zpočátku to byl trochu boj, protože Cosmo neví, co je to auto a jak se do něj nastupuje. Museli ho nést, jen aby mohli vyrazit na cestu.”

Po dlouhé cestě dorazili na velký statek.”

Dům měl spoustu místa a dvůr byl dost velký na to, aby se tam mohli proběhnout všichni psi. Pro psa, jako byl Cosmo, to bylo ideální místo.

Jayne ji provedla po domě, aby se Cosmo mohl seznámit se svým novým domovem. Očichal skříně a kusy nábytku, a dokonce si vyžádal místo v kuchyni, kam se hned vrhl.

Ještě se toho musel hodně naučit, ale naštěstí, Jayneova rodina spolu s dalšími psy byla více než ochotná ho tímto procesem provést.

Po čtyřech dnech už Cosmo všechno zvládal.

Začal si hrát s ostatními psy – přičemž “hrát si” znamenalo lehnout si na zem a snažit se zápasit. Také si umí říct o mazlení, i když se někdy chová jako pes na klíně.

Po několika týdnech, Cosmo se blížil k tomu, aby se stal plnohodnotným domácím psem. Odemkl si “dovednosti domácího psa”, jako je položení brady na stůl, aby si řekl o lidské jídlo, nebo chození do koupelny pro velký doušek ze záchodu.”

O dva měsíce později si Cosmo žil svůj nejlepší život.”

Jayne ji přemlouvala k společným procházkám v divočině s jeho novými psími sourozenci. Šplouchal v nedalekých řekách a energicky pochodoval po vyšlapaných cestičkách.

Občas se ještě choval trochu divně, třeba když se snaží vměstnat do míst, která nejsou “sv. Bernarda” místa. Ale celkově vzato. Můžeme říct, že něžný obr konečně našel místo, kterému může říkat domov.

Podívejte se, jak se 130kilový pes poprvé naučil žít v domě.

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Share