//function wptheme_stat() { // ?> // // 22letý mladík adoptoval malého chlapce, kterého našel v popelnici, a vrátil mu zdraví - carloskonig.com

22letý mladík adoptoval malého chlapce, kterého našel v popelnici, a vrátil mu zdraví

22letý mladík adoptoval malého chlapce, kterého našel v popelnici, a vrátil mu zdraví

Kdo by si pomyslel, že návštěva novoročního večírku může skutečně změnit váš život?

Jimmy Amisial se procházel svým rodným městem Gonaives na Haiti, když měl přestávku ve škole v Texasu, aby přivítal 2018 se svými kamarády, když se jeho život náhle změnil.

Při procházce spatřil malý dav lidí.

Facebook – Jimmy Amisial

Zdroj:
Facebook – Jimmy Amisial

Se zvědavostí se přiblížil k malé skupině lidí, když se vydal na cestu k události, a učinil objev, který navždy změnil jeho život.

Amisial se rozhodl, že se ujme dítěte, které našel v popelnici, místo aby se zúčastnil oslavy, jak původně zamýšlel.

Amisial se ho okamžitě ujal.

Facebook – Jimmy Amisial

Zdroj:
Facebook – Jimmy Amisial

“Když jsem přišel na místo, kde lidé dělali hluk, uviděl jsem dítě,” vzpomíná Jimmy, kterému bylo v té době 22 let. “Leželo v hromadě odpadků, plakalo a nebyla tam jediná duše, která by s tím chtěla něco udělat.”

Vesničané byli příliš vyděšení, protože věřili, že dítě bude prokleté nebo zlé. Amisial naproti tomu opatrně a jemně dítě nabral.

Vůbec se nebál.

“Neměl na sobě žádné oblečení. Lezli po něm ohniví mravenci, protože tam byl už několik hodin,” vyprávěl. “Když jsem ho zvedl, okamžitě přestal plakat.”

Facebook – Jimmy Amisial

Zdroj:
Facebook – Jimmy Amisial

Tříměsíční dítě doprovodil Amisial do rezidence jeho šokované matky Elicie Jean.

Přesto si však dítě vzala k sobě.

“Při čištění jsme si všimli, že má kousnutí od mravenců a alergickou reakci, takže jsme použili krém, který pomohl zastavit bolest,” podělila se Amisial.

Nechal si kojence přes noc a sepsal policejní zprávu, aby se mohli situací zabývat. Jejich dům navštívil soudce a zeptal se Amisiala, zda chce převzít dítě do prozatímní péče, protože se nikdo nepřihlásil, aby se o kojence přihlásil.

Facebook – Jimmy Amisial

Zdroj:
Facebook – Jimmy Amisial

Potřeboval však čas na rozhodnutí.

“Poté, co mi položil tuto otázku, jsem měl spoustu bezesných nocí. Házel jsem sebou, ale matka mi připomínala, že věci se dějí z nějakého důvodu. Vždycky jsem chtěl být součástí něčeho velkého a pro mě to byl ten okamžik,” řekl.

Amisial souhlasil, že se o opuštěné dítě postará poté, co si k němu vytvořil vztah. Amisial v současné době pracuje na legální adopci dítěte, které drží od oné osudné noci.

Amisial se rozhodl dítě legálně adoptovat.

Facebook – Jimmy Amisial

Zdroj:
Facebook – Jimmy Amisial

Amisialův studentský vízový program nařizoval, aby se na konci vánočních prázdnin vrátil do Texasu, takže musel vyhovět. Zatímco pracovali na proceduře převzetí dítěte do péče, rozhodl se nechat dítě s matkou.

Amisial zahájil v roce 2019 řízení o adopci, ale okamžitě narazil na potíže. Adopce dítěte na Haiti mohla vyjít až na 40 000 dolarů, což pro něj bylo velmi drahé.

Byl však odhodlaný.

Amisial se rozhodl, že si v roce 2020 vezme roční přestávku ve škole, aby se mohl soustředit na boj o opatrovnictví dítěte, které pojmenoval Emilio Angel Jeremih. Aby uživil sebe a svou rodinu, pracuje na částečný úvazek jako zahradní architekt a asistent doručovatelů.

Facebook – Jimmy Amisial

Zdroj:
Facebook – Jimmy Amisial

Amisial zahájil 27. července internetovou kampaň s cílem shromáždit peníze na adopci Emilia. Cílem bylo vybrat 60 000 dolarů, ale dary nakonec dosáhly více než 79 000 dolarů. Amisial hodlá sponzorovat Emilovo vzdělání a přebytečné prostředky věnovat haitským sirotkům.

Amisial je nezastavitelný.

Po této památné události před čtyřmi lety má Emilio nyní úžasnou osobnost a chodí do školy. Amisial, kterému je nyní 27 let, je odhodlán dokončit vzdělání poté, co bude vyřešen případ opatrovnictví Emilia.

“Chci, aby byl šťastný. Chci ho naučit milovat a chci, aby věděl, že i když zůstal sám, není sám,” řekl.

Amisial chce naplnit svou ambici pomáhat sirotkům a rodinám s nízkými příjmy na Haiti tím, že založí vlastní neziskovou organizaci. Jen tak dál!

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share