Australská zvířecí klinika ukazuje vzácnou zlatou vačici, kterou našli a která se velmi podobá Pikachuovi

Australská zvířecí klinika ukazuje vzácnou zlatou vačici, kterou našli a která se velmi podobá Pikachuovi

Nejúžasnější na přírodě je obrovská rozmanitost různých živočichů. Pro každou smyšlenou postavu se téměř vždy najde zvíře, které se jí tak či onak podobá. Jako například tato zlatá vačice, kterou zachránila tato australská veterinární klinika a která se stala virální, protože vypadá jako Pikachu z Pokémonů.

Lidé nemohli uvěřit, že někdo konečně chytil Pikachu!

Instagram

Zdroj: Instagram:
Instagram

Veterinární klinika Boronia v Austrálii zachránila vzácnou zlatou vačici, která vypadá jako Pikachu

Všichni jsme viděli, jak vypadá obyčejná vačice, ale viděli jste někdy vzácnou zlatou vačici? Jejich barva je výsledkem neobvyklé mutace, která způsobuje nízkou hladinu melaninu v jejich kůži. I když to vypadá super cool, ve skutečnosti jim to ve volné přírodě nesvědčí. Když jste jasně žlutí, těžko se schováte před predátory, takže to není zrovna dobrá vlastnost pro každé malé zvíře a je to důvod, proč jsou tak vzácní.

Flickr

Zdroj:
Flickr

V roce 2018 skončila na veterinární klinice Boronia malá žlutá vačice a oni se rozhodli, že svět musí vidět Pikachu podobného. Sdíleli její příspěvek na Facebooku a milovníci Pokémonů po celém světě byli nadšeni.

Zlatá vačice! ⚡️Nedávno nám na kliniku přivezli velmi zvláštní vačici. Je to vzácná zlatá odrůda…

Posted by Boronia Veterinary Clinic And Animal Hospital on Tuesday, November 13, 2018

“Nedávno nám na kliniku přivezli velmi zvláštní vačici. Je to vzácná zlatá odrůda vačice štětinaté. Zlaté zbarvení vzniká v důsledku mutace, která způsobuje nízkou hladinu pigmentu melaninu, který jim dodává normální barvu. Ve volné přírodě jsou tak vzácní, protože ačkoli díky své zářivé barvě vypadají pro nás výjimečně, vynikají také pro predátory! Naštěstí pro toto mládě štětkouna se dostalo k ošetřovatelům, kteří ho vychovají, a poté skončí v útulku pro volně žijící zvířata, aby mohlo prožít dlouhý šťastný život.”

Když se dostala na kliniku, bylo jí teprve asi 5 měsíců a předpokládá se, že spadla matce ze hřbetu

Instagram

Zdroj:
Instagram

dr. Stephen Reinisch hovořil s Bored Panda o tom, když před dvěma lety přišla na veterinární kliniku Boronia. Strávila tam pouze jednu noc, než si ji vyzvedli její noví ošetřovatelé.

Facebook

Zdroj:
Facebook

“Přinesl ji jeden z lidí, který ji našel na zemi. Máme podezření, že spadla ze zad své matky.” Řekl doktor Reinisch, pokračoval: “zpočátku byla trochu plachá, jak se dalo očekávat vzhledem k podivné situaci, v níž se ocitla, ale jinak byla v dobré náladě a zdravá.”

Veterinární klinice Boronia se vačice vypadající jako Pikachu zalíbila natolik, že jí nasadili santovskou čepici a přihlásili ji do každoroční vánoční fotosoutěže domácích mazlíčků

Facebook

Zdroj:
Facebook

I když skutečný Pikachu nakonec nevyhrál, bylo skvělé vidět ji v santovské čepici. Klinika si také dala obrázek zlaté vačice jako svůj profilový obrázek, který jí od té doby zůstal

Doktor Reinisch se také vyfotil se zlatou vačicí a zveřejnil ho na Instagramu se slovy:

#pokemon #pikachu #goldenbrushtailpossum

A post shared by Stephen (@sreinisch) dne

“Nikdy jsem si nemyslel, že uvidím Pikachu ve skutečnosti!”

Zlatých vačic, které obletěly sociální sítě, je mnohem víc

Ukázalo se, že nebyla první ani poslední “Pikachu”, který byl nalezen a sdílen na internetu. The little Pokémon in real life are always popular when people share them.

Tady je rozkošná fotka maminky a mláděte “Pikachu”

Reddit

Zdroj:
Reddit

Jsou tak roztomilé, že bych je ráda viděla ve skutečnosti! To see a video of a golden possum, watch the video below!

Share