Bezdomovec se spřátelí se ženou, aniž by věděl, že ho odveze 600 mil daleko k rodině, kterou neviděl 15 let

Bezdomovec se spřátelí se ženou, aniž by věděl, že ho odveze 600 mil daleko k rodině, kterou neviděl 15 let

V životě se setkáme s lidmi, kteří v nás zanechají trvalý dojem. Ať už je to způsob, jakým se k nám chovali, jak se nosili, nebo všechno dohromady, některé lidi nelze nikdy vymazat z našich vzpomínek.

Seznamte se s Jamesem.

Více než deset let žil na ulici v Little Rocku v Arkansasu. Stal se známou tváří místních obyvatel, včetně manželského páru Jodi a Dawn Gieberových.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Dvojice vídala Jamese cestou do práce – Dawn, když mířila k soudu, a Jodi, když hlídkoval v ulicích. James měl trochu špatnou pověst, že je nepřátelský, ale Dawn a Jodi věděly, že to prostě není pravda. Když mluvili s Faith Pot, Dawn řekl:

“Lidé by řekli, že James byl velmi rozzlobený. James byl zlý člověk. Nebyl. James byl jen hladový.

YouTube

Zdroj:
YouTube

“Byl chladný. Jedl z popelnic. James prostě neměl žádné prostředky a my jsme s manželem cítili, že mu musíme nějak pomoci.”

Podání pomoci cizímu člověku

Jednoho dne se Dawn cestou do práce rozhodla zastavit a promluvit si s Jamesem.

Mnoho z nás prochází kolem bezdomovců, aniž by jim věnovalo oční kontakt, ale Dawn chtěla ukázat, že jí na nich záleží. Zeptala se Jamese, jak se vůbec dostal mezi bezdomovce.

YouTube

Zdroj:
YouTube

James přiznal, že se vydal špatnou cestou, během níž ztratil kontakt se svou rodinou. Neměl tušení, jak by je nyní mohl najít.

Pomoc druhému člověku

Dawn se tedy rozhodla vzít věci do vlastních rukou. Vrátila se domů a probrala s manželem, co jí James řekl. Dvojice hledala na Googlu a začala kontaktovat lidi, volala jim, posílala e-maily a zprávy na sociální sítě.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Dawn a Jodi možná nikdy nenapadlo, že by se jim mohlo dostat odpovědi – ale zanedlouho se tak stalo. Dawn to vysvětlila:

“Bylo to těsně před Dnem díkůvzdání a ozvala se nám jeho neteř. Hledali ho a mysleli si, že je mrtvý.”

YouTube

Zdroj:
YouTube

Pátrání po jeho rodině

Pravda byla srdcervoucí: Jamesova rodina ho milovala a záleželo jí na něm, ale při pátrání se jí ho nepodařilo najít a obávala se nejhoršího.

Dawn vysvětlila Jamesově neteři, že ve skutečnosti je její strýc živý a zdravý a hledá ho už patnáct let.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Jako důkaz, že Jamesově neteři nelhaly, zařídily Dawn a Jodi, aby James se svou rodinou mluvil po telefonu. Nemohly uvěřit tomu, jak byl James během rozhovoru se svými dávno ztracenými příbuznými emotivní. A tehdy si uvědomily, že James se potřebuje se svými blízkými řádně setkat – osobně.

Pár však narazil na překážku: James měl několik nevyřízených zatykačů, které mu bránily opustit Little Rock. Dawn byla odhodlána pomoci Jamesovi dostat se zpět tam, kam patří, a tak se postavila před soud, vysvětlila Jamesovu situaci a nabídla mu, že zatykače zaplatí. Soudce všechna obvinění zrušil a případ byl uzavřen.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Balení

Dobrodružství mohlo začít. Dawn a Jodi sbalily auto a vydaly se s Jamesem na 600 mil dlouhou cestu do Illinois, rodného města jeho rodiny, ale ne dříve, než mu pro tuto příležitost koupily nové oblečení a boty.

Dawn natočila Jamesovo emotivní shledání s bratrem, který ho objal a poplácal po zádech, a s neteří, která vzlykala, když ho objímala.

YouTube

Zdroj:
YouTube

James nyní žije ve Wisconsinu se svou sestrou. Rodina posílá Dawn a Jodi fotografie, na kterých si James užívá svou druhou šanci na život, věší vánoční osvětlení a podřimuje na gauči s rodinným psem.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Naslouchání ostatním

Příběh o Jamesově rodinném setkání obsahuje důležité poselství: věnovat čas naslouchání může v něčím životě znamenat obrovskou změnu. James působil na některé obyvatele Little Rocku trochu děsivě, ale Dawn chápala důvod jeho hněvu a frustrace a chtěla vědět, jak mu může skutečně pomoci.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Řekla:

“Všichni jsme stejní. Jen se ke každému chovejte s trochou respektu. Víte, věci se stávají a lidé bohužel končí jako bezdomovci nebo ve špatných situacích, které nečekali. Jen si pamatujte, že všichni jsme lidé.”

YouTube

Zdroj:
YouTube

Díky Dawn si nyní James užívá s rodinou, která si myslela, že je mrtvý. Jamesův bratr řekl, že Jodi a Dawn jejich rodinu skutečně stmelily.

Níže se podívejte na dojemný okamžik shledání Jamesovy rodiny. Je to sladká připomínka toho, že rodina je všechno.

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share