Bezdomovec se spřátelil se ženou, aniž by věděl, že ho odveze 600 mil daleko k jeho ztracené rodině

Bezdomovec se spřátelil se ženou, aniž by věděl, že ho odveze 600 mil daleko k jeho ztracené rodině

Jsou příběhy, které v nás zanechají trvalý dojem. Ať už je to z důvodu smutného, srdcervoucího, nebo hřejivého a hřejivého, tyto příběhy na nás obvykle působí díky emocionálnímu aspektu, který nás zasáhne přímo u srdce. Tento příběh je jedním z nich.

Seznamte se s Jamesem.

Více než deset let žil na ulici v Little Rocku v Arkansasu. Stal se známou tváří místních obyvatel, včetně manželského páru Jodi a Dawn Gieberových.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Dvojice potkávala Jamese cestou do práce – Dawn, když mířila k soudu, a Jodi, když hlídkoval v ulicích. James měl trochu špatnou pověst, že je nepřátelský, ale Dawn a Jodi věděly, že to prostě není pravda. V rozhovoru s Faith Pot Dawn řekla:

“Lidé by řekli, že James byl hodně naštvaný. James byl zlý člověk. Nebyl. James byl jen hladový.”

YouTube

Zdroj:
YouTube

“Byl chladný. Jedl z popelnic. James prostě neměl žádné prostředky a my jsme s manželem cítili, že je potřeba mu nějak pomoci.”

Jednoho dne se Dawn cestou do práce rozhodla zastavit a promluvit si s Jamesem

Mnozí z nás kolem bezdomovců procházejí, aniž by jim věnovali oční kontakt, ale Dawn chtěla ukázat, že jí na nich záleží. Zeptala se Jamese, jak se vůbec dostal mezi bezdomovce

YouTube

Zdroj:
YouTube

James přiznal, že se vydal špatnou cestou, během níž ztratil kontakt se svou rodinou. Neměl tušení, jak by je teď mohl najít.”

Rozhodování

Dawn se tedy rozhodla vzít věci do vlastních rukou. Vrátila se domů a probrala s manželem, co jí James řekl. Dvojice hledala na Googlu a začala kontaktovat lidi, volala jim, psala e-maily a posílala zprávy na sociální sítě.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Dawn a Jodi možná nikdy nenapadlo, že by se jim mohlo dostat odpovědi – ale zanedlouho se tak stalo. Dawn vysvětlila:

“Bylo to těsně před Dnem díkůvzdání a ozvala se nám jeho neteř. Hledali ho a mysleli si, že je mrtvý.”

YouTube

Zdroj:
YouTube

Hledání Jamesovy rodiny

Pravda byla srdcervoucí: Jamesova rodina ho milovala a záleželo jí na něm, ale při hledání ho nedokázala najít a obávala se nejhoršího.

Dawn vysvětlila Jamesově neteři, že ve skutečnosti je její strýc živý a zdravý a že ji hledá už patnáct let.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Jako důkaz, že Jamesově neteři nelhaly, Dawn a Jodi zařídily, aby James mohl telefonicky mluvit se svou rodinou. Nemohly uvěřit, jak byl James během rozhovoru se svými dávno ztracenými příbuznými emotivní. A tehdy si uvědomili, že James se musí se svými blízkými řádně setkat – osobně.

Manželé však narazili na překážku: James měl několik nevyřízených zatykačů, které mu bránily opustit Little Rock. Dawn byla odhodlána pomoci Jamesovi dostat se zpět tam, kam patří, a tak se postavila před soud, vysvětlila Jamesovu situaci a nabídla mu, že zatykače zaplatí. Soudce všechna obvinění zrušil a případ byl uzavřen.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Nápad na road trip

Dobrodružství nyní mohlo začít. Dawn a Jodi sbalily auto a vydaly se s Jamesem na 600 mil dlouhý výlet do Illinois, rodného města jeho rodiny, ale ne dříve, než mu pro tuto příležitost koupily sadu nového oblečení a bot

Dawn natočila Jamesovo emotivní shledání s bratrem, který ho objal a poplácal po zádech, a neteří, která vzlykala, když ho objímala.

YouTube

Zdroj:
YouTube

James nyní žije ve Wisconsinu se svou sestrou. Rodina posílá Dawn a Jodi fotografie, na kterých si James užívá svou druhou šanci na život, věší vánoční světýlka a podřimuje na gauči s rodinným psem.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Podání pomocné ruky druhým

Příběh o setkání Jamesovy rodiny má důležité poselství: věnovat čas naslouchání může někomu v životě znamenat obrovskou změnu. James působil na některé obyvatele Little Rocku trochu děsivě, ale Dawn chápala důvod jeho hněvu a frustrace a chtěla vědět, jak mu může skutečně pomoci.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Řekla:

“Všichni jsme stejní. Jen se ke každému chovejte s trochou úcty. Víte, věci se stávají a lidé bohužel končí jako bezdomovci nebo ve špatných situacích, které nečekali. Jen si pamatujte, že všichni jsme lidé.”

YouTube

Zdroj:
YouTube

Díky Dawn si James nyní užívá s rodinou, která si myslela, že je mrtvý. Jamesův bratr řekl, že Jodi a Dawn jejich rodinu skutečně stmelily.”

Na hřejivý okamžik, kdy se James znovu setkává se svým bratrem a neteří, se podívejte v následujícím videu. AT the end of the day there’s nothing more important than family.

Please SHARE this with your friends and family.

Share