Bratr štěně je super ochranitelský ke své sestře, pak si útulek uvědomí, že má speciální potřeby

Bratr štěně je super ochranitelský ke své sestře, pak si útulek uvědomí, že má speciální potřeby

“Když se Star zdá ztracená, Denver k ní přiběhne a zkontroluje ji.”

Star a Denver jsou dvojice štěňat, která navenek vypadají, že se jen tak baví, ale jejich šťastné pouto je víc než jen kousek.”

Denver není jen Starin bratr, ale také její slepecký pes! Nebo by se dokonce dalo říct, že je její průvodcovskou hvězdou.

The Dodo

Zdroj:
The Dodo

Všichni jsme slyšeli o vodicích psech pro nevidomé, ale psi jsou také slepí a potřebují pomocnou ruku. Roztomilé štěně jménem Star mělo štěstí, protože se narodilo do vrhu s báječným bratrem, který si “nedokáže představit”, že by měl život bez ní!

Ať se Star vydá kamkoli, Denver je hned po jejím boku. Je to souhra jako stvořená, ale nebylo to tak vždycky.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Jak vidíte, oba pejsci už na začátku života tahali za kratší konec a v jednu chvíli se “zbytek života” málem nekonal. To proto, že se narodili v nechtěném vrhu a byli opuštěni spolu se svou maminkou na venkově v Louisianě!

Naštěstí maminku a jejích 8 štěňátek našla milující rodina a maminka se jim tak zalíbila, že se rozhodli si ji nechat. Ale nenechali štěňátka jen tak znovu napospas lesu – požádali záchranné centrum, aby pro všechna chlupatá miminka po ukončení kojení našlo domov.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Bohužel, záchranné centrum už bylo zahlceno spoustou dalších mláďat, a tak záchranáři kontaktovali Helen Woodward Animal Center (HWAC) v San Diegu s žádostí o pomoc!

HWAC se vrhlo do akce a převezlo Star a Denvera spolu s dalšími 31 malými štěňátky přes celou zemi do svého zařízení na západním pobřeží. Tam tito dva sourozenci doufali v druhou šanci na život.

The Dodo

Zdroj:
The Dodo

Nikdo si neuvědomil, že Star má speciální potřeby, dokud nedorazila do centra. Zatímco ostatní kamarádi z vrhu skotačili a hráli si jako normální rozjívená psí slečna, sladká tříměsíční teriérka se snažila využít všechny své ostatní smysly, aby se vyznala ve zmateném světě kolem sebe

Ale naštěstí pro ni tu byl Denver, který na ni vždy dohlédl. Ti dva jsou prakticky nerozluční, a kdykoli se od sebe vzdálili, “Denver přiběhl, aby se se Star pomazlil a dal jí najevo, že je tady.”

YouTube

Zdroj:
YouTube

Star možná dostala nálepku “pes se speciálními potřebami”, ale to jejímu bratrovi neříkejte. Ten si nemyslel, že je něco méně než úžasná jen proto, že je hluchá a téměř slepá!

Jackie Kelleher, manažerka sociálních médií v HWAC, vysvětlila The Dodo, jak jsou jejich každodenní vzájemné interakce super zvláštní:

“Když se Star zdá ztracená, Denver k ní přiběhne a zkontroluje ji. Rádi si spolu hrají, převalují se, hrají si s provazovými hračkami a žvýkají plyšáky.”

YouTube

Zdroj:
YouTube

Denver se stará o to, aby jeho sestra věděla, že není nikdy příliš daleko. Kdykoli potřebuje pomoc nebo si chce jen hrát, je tu vždycky pro ni, jako správný bratr, kterým je.”

“Dělá to tak, že do ní šťouchá. Star ho také cítí, a pokud se ztratí, bude se pohybovat po místnosti, dokud na něj nenarazí.”

The Dodo

Zdroj:
The Dodo

“Když se přesouvá na nové místo, pohybuje se velmi pomalu, opatrně dává jednu tlapku před druhou a “mapuje” okolí. Denver bude vždy ostražitě sledovat její potřeby, i když budou v blízkosti lidí.”

Nyní, když jsou Star a Denver šťastní, zdraví a připraveni najít svůj domov navždy, jsou na obzoru dobré zprávy:

Kamkoli půjdou, bude to jako pár navždy. HWAC trvá na tom, že budou adoptováni pouze společně.

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Share