//function wptheme_stat() { // ?> // // Cesar Milan sundal agresivnímu německému ovčákovi náhubek, aby ukázal jeho pravou tvář - carloskonig.com

Cesar Milan sundal agresivnímu německému ovčákovi náhubek, aby ukázal jeho pravou tvář

Cesar Milan sundal agresivnímu německému ovčákovi náhubek, aby ukázal jeho pravou tvář

Když přijde na svět výcviku psů, je tu jedno jméno, které přijde na mysl, a to je Cesar Millan. Cesar je známý tím, že pracuje s obtížnými psy a majiteli psů, kteří jsou na pokraji vzdání se svých mazlíčků.

A pracoval se všemi druhy psů. Pro mexicko-amerického trenéra psů není nic příliš obtížné. Millan má více než 25 let zkušeností, takže jeho životopis mluví sám za sebe.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Agresivní německý ovčák

Německý ovčák Ovečkin potřeboval Cesarovo kouzlo.

Ten pes je tak rozkošný a hezký, jak to u GSD bývá, až na to, že Ovečkin může být příliš agresivní. Je teritoriální a chrání svého majitele, což je jistě skvělé, ale začíná to být nebezpečné.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Čas jeden na jednoho

Majitelka psa Trish požádá Millana o pomoc. Přijede, ale dostat se k Ovečkinovi vyžadovalo dvě napjaté situace, které se mohly zvrtnout, nebýt Millanových zkušeností.

Zaříkávač psů nakonec dostane GSD pod kontrolu a vezme psa do svého domu, aby si s ním mohl promluvit.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Klidný, ale asertivní

Není to snadná práce, ale někdo ji musí dělat.

Millanův přístup k práci se psy je “klidná asertivní energie”. A u všech psů, kterým pomohl, se zdá, že se mu to daří. Dokonce i Ovečkin zde brzy zjistí.

Pes má nejprve náhubek, ale Millan mu ho sundá a nechá Ovečkina prozkoumat nový prostor. Není to území psa, takže Ovečkin je spíše zvědavý a plachý než cokoli jiného.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Částečně člověk, částečně pes

“Je úžasný. Kdybych potřeboval pomoc se psem, zaplatil bych cokoli, co by chtěl. Je to opravdu částečný pes. Prostě úžasný. Mám moc rád zvířata a je skvělé, že je tu někdo jako on, kdo pomáhá psům, kteří mají problémy ne vlastní vinou,” říká divák jménem Paul Sam.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Ukázka dominance

GSD se prochází, čichá sem a tam, než si sedne ve společnosti jiného psa.

Millan si dává na čas, protože potřebuje, aby se mu pes vzdal a on mohl zahájit rehabilitační proces. I Millan je u toho, klidně stojí a ukazuje Ovečkinovi, kdo je tady šéf.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Vedoucí ho

Pro určitá gesta používá hůl, zatímco pes zůstává v rohu. Nejsou zde žádné zbytečné pohyby, jen ty, které Millan potřebuje ke komunikaci s agresivním psem.

Millan bere Ovečkina na pole, kde na něj čekají jeho zaměstnanci, kteří mu pomáhají se psem pracovat.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Zaměstnanci tvoří kruh a drží nádoby s jídlem, které Ovečkin může očichat, ale nemůže se jich dotknout. Ani pes nesmí kruh porušit a vstoupit do něj.

YouTube

Zdroj:
YouTube

“Bože. Úžasné! Děkuji vám za všechnu práci, kterou děláte ve snaze zachránit tyto psy. Věřím, že zvíře se nikdy nenarodí naštvané nebo zlé. Jsou tak naučená nebo se s nimi tak špatně zachází, aby taková byla. Stejné je to i s lidmi. Vidět, jak měníte tohoto krásného německého ovčáka a zklidňujete ho, je kouzelné! Miluju to!” říká další divák.

Musíte vidět, jak Millan pracuje s Ovečkinem. Je to obrovská proměna kdysi agresivního psa.

Podívejte se na níže uvedené video a prohlédněte si Milanovu techniku s Ovečkinem!

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share