Chlapec se rozhodne nechat své štěně v útulku pro zvířata, aby mu jeho otec už nemohl ubližovat

Chlapec se rozhodne nechat své štěně v útulku pro zvířata, aby mu jeho otec už nemohl ubližovat

I když všichni milujeme šťastné konce, musíme si také připustit, že realita není vždy plná slunce a růží. To se musel naučit jeden chlapec z Mexika, který statečně pustil svého psa, aby ho ochránil a zajistil mu lepší život – oběť, která byla nepochybně učiněna z lásky.”

Pro dvanáctiletého chlapce není snadné pustit domácího mazlíčka, který mu do života přinesl jen štěstí.”

Domácí mazlíčci jsou přece skvělí společníci. Jsou věrní, milující a mají zvláštní schopnost kompenzovat tvrdost života, často v podobě obtížných lidí a hrozných dnů. Ztráta domácího mazlíčka, který učinil život šťastnějším, zanechává prázdnotu, kterou nelze nikdy zaplnit. Někteří přicházejí o své chlupaté nejlepší přátele kvůli nemoci, někteří kvůli nehodám, zatímco někteří, jako Andrés, nemají jinou možnost než přenechat své mazlíčky do bezpečnějších rukou.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Útulek jménem Xollin našel štěně u svých dveří 13. února. Byl tam také vzkaz napsaný dvanáctiletým Andrésem:

“Jmenuji se Andrés a je mi 12 let. Rozhodli jsme se s maminkou, že vám ho přenecháme. Všechno to dělám za zády svého otce, protože ten uvažoval o tom, že ho prodá. Ale on toho psa pořád bije a kope. Jednou ho kopl tak silně, že mu poranil ocásek. Doufám, že mu pomůžete a postaráte se o něj. Tady je plyšová hračka, aby na mě nezapomněl.”

Facebook

Zdroj:
Facebook

V příspěvku na Facebooku zaměstnanci krátce popsali, o co je dvanáctiletý chlapec žádá.

“Někdo nechal tohoto psa u dveří útulku, v krabici, s plyšovou hračkou a vzkazem. Vzkaz napsal nějaký kluk a vysvětloval v něm, že jeho táta psa pořád bije a plánuje ho prodat. A tak v takovém zoufalství nechal psa tady, abychom ho zachránili.”

Srdcervoucí vzkaz a stručný popis sdílený na facebookové stránce útulku přiměl znepokojené uživatele, aby nabídli pomoc – tím, že psa ochotně adoptují a poskytnou mu dobrý domov.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Nejen to, sdíleli i povzbudivá slova pro malého chlapce. Pro Andrése muselo být nesmírně těžké dospět k tak bolestnému rozhodnutí a dotáhnout ho do konce. Naštěstí se jim s pomocí jeho maminky podařilo přivést psa na místo, kde ho budou mít rádi a kde se o něj postarají – už ho nebudou vystavovat bití a křiku.”

Když lidé z útulku objevili psa a vzkaz u jejich dveří, jednali rychle: “Musíme psa vzít k veterináři, aby mu zkontroloval ocas, který je zřejmě zlomený. Také mu musíme odstranit parazity a nechat ho vyšetřit. Znamená to pro nás další výdaje a práci, ale naštěstí bude pes v pořádku.”

Instagram

Zdroj:
Instagram

Lidé z útulku se také rozhodli pojmenovat psa René. Kromě toho, že ho udržují zdravého a v bezpečí, jsou také odhodláni najít pro něj milující domov – což není tak snadné vzhledem k ohromné odezvě, kterou dostali poté, co se o Reného příběh podělili na internetu:

Obdrželi více než 300 zpráv od lidí, kteří vyjádřili touhu Reného adoptovat:

Jakkoli je hřejivé vědět, že existuje mnoho dobrých duší, které jsou ochotny se psa ujmout a řádně se o něj postarat, v útulku nemohli nevyjádřit obavy o další zvířata, která potřebují stejnou pomoc. Zdá se, že s tolika zvířaty, která trpí týráním, jsou zachráněna jen ta, jejichž příběhy se stanou virálními.”

“Kdybyste všichni otevřeli svá srdce a své domovy všem a nejen tomuto pejskovi, všechna naše zvířata v útulku by byla adoptována už dvakrát. Děkujeme těm několika lidem, kteří přišli do útulku a nabídli svou pomoc, aby ochránili další zvířata, která trpí týráním nebo jsou opuštěná v našem okrese a okolí.”

Facebook

Zdroj:
Facebook

Andrésova oběť a rozhodnutí nebylo nic jiného než hrdinství a nezištnost. Možná mu to zlomilo srdce a Reného to také nechalo smutného a tápajícího, ale z dlouhodobého hlediska to byla rozhodně správná volba.”

Nyní je René odčervený a je na cestě k plnému uzdravení – na místě, kde už nemusí trpět.”

Nakonec se stane součástí skvělé rodiny, která se postará o to, aby se mu dostalo lásky a péče, kterou si zaslouží.

Instagram

Zdroj:
Instagram

Doufáme, že další týraná zvířata jako René dostanou další šanci na bezpečný a šťastný život u správných lidí.

Prosím, Sdílejte tento článek se svými přáteli a rodinou.

Share