Chytrý pes vidí, že studenti používají peníze na nákup jídla, a tak se snaží udělat totéž s listy

Chytrý pes vidí, že studenti používají peníze na nákup jídla, a tak se snaží udělat totéž s listy

Bez ohledu na to, kolik toho o psech víme, nás, lidi, tito roztomilí psí mazlíčci vždycky něčím překvapí. Jsou mnohem chytřejší, než jim přisuzujeme.”

Koneckonců psi strávili spolu s lidmi tolik času, že bylo jen otázkou času, kdy si osvojí naše chování, například napodobování našich hlasů, emotivní projevy a finanční transakce výměnou za pamlsky.”

Negro, černý labrador z Kolumbie, používá listy ze stromu k “placení” za sušenky.

V kampusu Diverzifikovaného technického vzdělávacího institutu Monterrey Casanare působí Negro jako pes hlídač, který dohlíží na studenty, a zároveň jako maskot kampusu.

Černý pes nemá majitele, ale starají se o něj učitelé a studenti školy, dávají mu jídlo, přístřeší a spoustu podrbání a podrbání bříška. V průběhu let Negro pozoroval studenty, jak chodí do univerzitního obchodu a platí za jídlo.

Zatímco studenti dávali Negrovi jídlo k jídlu, on se rozhodl vzít věci do vlastních tlapek.

Chytrý psík utrhl ze stromu list, zelený jako dolarová bankovka, a s vrtícím ocasem ho přinesl k pultu obchodu.

Ačkoli to vypadalo hloupě, zaměstnancům bylo jasné, že Negro použil nově nalezenou měnu k nákupu sušenek. Vypadá to, že se tento pes naučil od svých lidských spolužáků nový trik.

Znuděná panda – Angela Garcia Bernal

Zdroj:
Znuděná panda – Angela Garcia Bernal

Dojatá jeho roztomilým intelektem se obsluha obchodu rozhodla přijmout jeho platbu.

“Chodí si pro sušenky každý den,” řekla prodavačka Gladys Barreto, “vždycky platí listem. Je to jeho každodenní nákup.” Vypadá to, že rčení “peníze nerostou na stromech” pro Negra neplatí. Naštěstí zaměstnanci obchodu dbají na to, aby mu všechna ta chamtivost nestoupla do hlavy.

Dbají na to, aby omezili počet sušenek, aby se nenafoukla “cena” listu nebo Negrův pas.

Samozřejmě ho nemohou nechat jen tak obnažit každý strom a koupit si sušenky za přepravní kontejner. Negro je jen jedním z příkladů psů, kteří prokazují překvapivou míru inteligence. A vzhledem k tomu, že vysoké školy poskytují dostatek vzdělání, zdá se, že to nejsou jen studenti, kdo se učí novým věcem.

YouTube – Facts Box

Zdroj:
YouTube – Facts Box

Pokud máte v srdci slabost pro psy, věnujte pár minut níže uvedenému videu.

Prosím, Sdílejte toto video se svými přáteli a rodinou.

Share