//function wptheme_stat() { // ?> // // Dlouhých 50 let spoutaný slon padá na zem poté, co poprvé okusil svobodu - carloskonig.com

Dlouhých 50 let spoutaný slon padá na zem poté, co poprvé okusil svobodu

Dlouhých 50 let spoutaný slon padá na zem poté, co poprvé okusil svobodu

Sloni jsou známí svou inteligencí, jedinečnou osobností a rodinnými vazbami. Někteří sloni se však bohužel nemohou řídit svými přirozenými instinkty a místo toho jsou nuceni vystupovat pro lidi.

Seznamte se se Sitou a Miou

Dvě cirkusová slůňata jménem Sita a Mia jsou toho dobrým příkladem.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Jejich život nebyl snadný

Sita a Mia byly v Indii vystaveny životu plnému zneužívání. Strávily půl století v zajetí, připoutané k zemi a neschopné pohybu.

Naštěstí nezisková organizace Wildlife S.O.S bojovala za záchranu dvou slonů a po dlouhých 50 letech mohla tato něžná zvířata konečně žít život, který si zasloužila.

Organizace sdílela dojemný příběh zachráněných slonů na Facebooku a na fotografiích je skutečně vidět, jak moc pro tyto slony záchrana znamená.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Smutný pár

Když byly Mia a Sita objeveny, bylo okamžitě jasné, že obě trpí mnoha různými zraněními, zejména v oblasti nohou.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Jeden z jejich Facebook v příspěvcích Wildlife S.O.S. popsala zranění dvojice a připojila několik srdcervoucích fotografií:

“Mia i Sita mají velmi bolestivé nohy. U Sity je situace ještě zhoršená tím, že má špatně zhojenou zlomeninu přední nohy, která ji omezuje v pohybu… a brání jí tak v tom, aby si mohla lehnout a odpočinout. Víme, že už je to nejméně rok, co si naposledy lehla a spala.”

Nejdříve bylo nutné obě slonice převézt do jejich nového domova, do Centra pro ochranu a péči o slony v Mathuře, kde se jim dostane veterinárního ošetření.

Pocit naděje

Cesta byla dlouhá, ale zdálo se, že oba sloni cítí svobodu, a Síta dokonce cestou dávala najevo své nadšení tím, že mávala chobotem kolemjdoucím.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Po příjezdu do nového domova se sloni rychle zabydleli a zažili spoustu různých “poprvé”.

První den v novém domově vstoupila Sita do bazénu s vodou, což bylo podle zaměstnanců vůbec poprvé v životě – přestože jí bylo více než 50 let.

Mia vypadala tak spokojeně a šťastně, že si během několika minut po příjezdu do centra lehla a usnula, což se jí pravděpodobně dlouho nepodařilo. V centru to popsali jako “jeden z našich nejšťastnějších okamžiků”

Facebook

Zdroj:
Facebook

Konečně klid

“Nevíme sice, kdy přesně to Mia směla udělat naposledy, ale je jasné, že to je něco, co potřebovala udělat už dlouho.” Uvedlo to centrum. “Každodenní odpočinek je pro slona nezbytný, ale velmi často jsou o tuto nutnost připraveni, když jsou připoutáni na přední a zadní nohy. To byl i případ Mii.”

Facebook

Zdroj:
Facebook

Neuvěřitelně šťastný

Po přestěhování do nového domova se sloni zdají být nejšťastnější, jací kdy byli. Nyní si užívají volné pobíhání po centru, interakci s ostatními slony, společné hry v písku a koupání v bazénu.

“Mia a Sita už vypadají mnohem šťastněji,” uvedl v tiskové zprávě Kartick Satyanarayan, spoluzakladatel organizace Wildlife SOS. “Skoro jako by cítily, že je čeká šťastnější život, ve kterém už nebudou nuceny vystupovat v cirkusech – život, ve kterém se jejich bolavým kloubům dostane odpočinku a péče, kterou si zaslouží.”

Facebook

Zdroj:
Facebook

Jsme moc rádi, že po tolika letech boje jsou Mia a Sita konečně na dobrém místě, kde si mohou odpočinout a užívat si.

Podívejte se na video níže, jak si Sita užívá malou procházku.

Prosím SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share