Instinkty tygří matky se projevily po porodu mrtvého dvojčete

Instinkty tygří matky se projevily po porodu mrtvého dvojčete

Zázrak zrození se děje každý den, ale tento byl obzvlášť výjimečný. Tato tygřice, která rodila už několik hodin, se chystala porodit svá první mláďata, ale ne jen jedno, nýbrž dvojčata. Březí tygřice jménem Katelin se nacházela v australské zoo, kde byla chována v zajetí. Byla březí poprvé a zaměstnanci si nebyli jisti, jak vše dopadne. Kolem čtvrté hodiny odpoledne se dostala do pokročilé fáze porodu, začala mít kontrakce a byla neklidná. Zaměstnanci zoo se připravovali na to, co přijde, a tísnili se u malé televize v místnosti mimo tygří výběh.

YouTube Screenshot

Zdroj:
YouTube Screenshot

Rodila pět hodin a zaměstnanci nervózně sledovali, zda se její mateřské instinkty projeví

Tato tygří máma odvedla při porodu mláďat úžasnou práci. Z videa je zřejmé, kdy začaly její kontrakce a že byla připravena porodit. Zaměstnanci byli nervózní, protože vše sledovali z televize v jiné místnosti. S Katelin byl poblíž jejího výběhu také ošetřovatel, který vše bedlivě sledoval a vysílačkou podával svému týmu zprávy. Podle toho, jak vypadalo první mládě, které velká kočka porodila, měli obavy a zvažovali, že zasáhnou, aby se ujistili, že mládě přežije.

YouTube Screenshot

Zdroj:
YouTube Screenshot

Dvě minuty po porodu mládě stále ještě pořádně nedýchalo.

Malé bezvládné tělíčko leželo a lapalo po dechu, zatímco ho máma olizovala v naději, že se v něm probudí instinkty, jak správně dýchat. Znepokojený tým se díval, jak se mládě pomalu probouzí, a než se nadáli, dýchalo a dokonce vydávalo zvuky, zatímco máma si k němu znovu lehla. Jak pozorovali a počítali mláděcí dechy, bylo čím dál stabilnější a uklidňovalo všechny, kteří se na to dívali. Teď už jen zbývalo čekat na další.

Snímek obrazovky YouTube

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube

Jen o pár minut později bylo vidět, že tygřice má opět kontrakce a že je čas na mládě číslo dvě. Celý personál sledující televizi ve vedlejší místnosti zatleskal, když se mládě číslo dvě objevilo. Tenhle prcek přišel na svět snadněji a už se pohyboval a vzpíral, když vyšel ven. Nebylo pochyb o tom, že to bude zdravá kočka. Maminka ho také očistila a vrátila se k odpočinku.

Screenshot YouTube

Zdroj:
Screenshot YouTube

S personálem se cítila tak dobře a byla na sebe pyšná, že ji po narození mláďat mohl zaměstnanec, který ji bedlivě sledoval, pohladit a pogratulovat jí ke zdravým dětem. Vzhledem k tomu, jak ochranářsky se velké kočky a novopečené matky dokáží chovat ke svým mláďatům, to bylo z její strany překvapivé, ale pro personál to byl neuvěřitelný zážitek. Ošetřovatelé budou i nadále v blízkosti novorozenců a budou je sledovat, aby se ujistili, že jejich růst probíhá správně a že maminka dělá svou práci.

YouTube Screenshot

Zdroj:
YouTube Screenshot

Zaměstnanci velmi pečlivě sledovali matku a její zbrusu nová dvojčata.

Ačkoli neměli otevřené oči, je jasné, že s pomocí své hrdé mámy a bedlivým dohledem ošetřovatelů nebudou mít tato nová mláďata problém s růstem a přizpůsobením se svému novému domovu v zoo.

Screenshot YouTube

Zdroj:
Screenshot YouTube

Níže se podívejte na její úžasný porod, jaká je to neuvěřitelná matka!

Prosím, Sdílejte to se svými přáteli a rodinou.

Share