K9 zraněný při výkonu služby je po propuštění z nemocnice vyznamenán

K9 zraněný při výkonu služby je po propuštění z nemocnice vyznamenán

Psi jsou rozkošní, ale také chytří a šikovní tvorové. Jejich čich je více než 400 000krát silnější než lidský, což znamená, že jsou vynikající v detekci věcí, které voní. A to je jen jedna z povinností, které policejní psi mají.”

Unsplash – Marisa Teruel

Zdroj:
Unsplash – Marisa Teruel

Hrůzostrašně vypadající policejní psi mají dlouhou historii. Ve skutečnosti je poprvé použili Francouzi v roce 1300, kdy doprovázeli ozbrojené občany při hlídání města Saint Marlo

V USA, byli poprvé zavedeni v New Yorku v roce 1907, kdy byly založeny první týmy K9.

Unsplash – Hugo Delauney

Zdroj:
Unsplash – Hugo Delauney

Od té doby policejní psi úzce spolupracují se svými lidskými kolegy, aby zajistili bezpečnost občanů.

Policejní psi jsou samozřejmě stále psi a bez ohledu na to, jak tvrdě a bezohledně vypadají, jsou to v hloubi duše stále “hodní kluci.”

Stejně jako Arlo, pes K9, který od roku 2009 sloužil u úřadu šerifa okresu Thurston ve Washingtonu. Více než deset let sloužil Arlo s oddaností, vždy připraven jít nad rámec svých povinností, aby zajistil bezpečnost občanů

Až do ledna 2021, kdy se policejní pes zranil ve službě. Při potyčce s ozbrojeným podezřelým byl dvakrát postřelen a musel být hospitalizován

Přestože podstoupil náročnou a riskantní operaci, statečný pejsek přežil, ale podle veterinářů se do úřadu šerifa nebude moci vrátit. Po zranění by musel podstoupit další operace a odbornou lékařskou péči, takže návrat k honbě za zlými hochy už nepřipadal v úvahu.”

Arlovi veterináři a ošetřovatelé se rozhodli, že pro něj bude nejlepší, když po 12 letech služby odejde do důchodu.”

Přestože jeho kolegové byli smutní, že ho musí propustit, věděli, že vzhledem k okolnostem je to tak nejlepší. Koneckonců prioritou všech bylo, aby se Arlovi opět dařilo, a věděli, že toho lze dosáhnout pouze tehdy, pokud si dopřeje nějaký čas na odpočinek a zdrží se policejních aktivit.”

Arlo strávil nějaký čas na Carlson College of Veterinary Medicine – Oregon State University, a když byl propuštěn, kolegové pro něj měli překvapení.

Jak můžete vidět na videu, které jednotka K9 úřadu šerifa okresu Thurston zveřejnila na Facebooku, když Arlo opouštěl nemocnici, čekali na něj policisté venku, aby mu vzdali poctu.

Poté psa naložili do policejního auta a odvezli ho domů, kde na něj čekalo několik policejních vozů a obrovský transparent s nápisem “Vítej doma, Arlo”. Pes vyskočil z auta a sklidil ovace vestoje.

Scéna byla tak dojemná a srdceryvná, že uživatelé Facebooku nedokázali zadržet slzy.

“Rozplakalo mě to. Jsem tak ráda, že jde domů. Děkuji všem policistům, kteří tam byli, aby ho viděli jít domů,” napsal někdo, zatímco jiný uživatel to komentoval: “Pláču šťastné slzy pro sladkého Arla. Jsem tak rád, že je doma a na cestě k uzdravení.”

Podívejte se, jak Arlo dostává hrdinský pozdrav ve videu níže.

Prosím SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Share