Kocour se vrátil 12 mil pěšky k rodině, která ho opustila, ale nechce ho zpět

Kocour se vrátil 12 mil pěšky k rodině, která ho opustila, ale nechce ho zpět

Psi jsou sice známí jako “věrní” domácí mazlíčci, ale kočky mohou být stejně tak věrné lidem, které milují. Kocour jménem Toby je toho dokonalým důkazem.

Unsplash/Rémi Rémino

Zdroj:
Unsplash/Rémi Rémino

I když Tobyho rodina už nechtěla, on chtěl je. Rodina se Tobyho vzdala, ale alespoň mu našla nový domov.”

Podle SPCA Wake County se Toby objevil u dveří této rodiny jako toulavý, ale s jejich stávajícími kočkami nevycházel.”

Proto dali Tobyho do nové rodiny. Jediný problém byl, že Toby nebyl připraven na nový domov v nové rodině. A tak se vrátil pěšky 12 mil do svého starého domova. Místo toho, aby byla rodina ohromena Tobyho projevem lásky, požádala útulek o eutanazii.

“Vzali ho do útulku a požádali je o eutanazii,” řekla The Dodo Tara Lynn, ředitelka komunikace SPCA of Wake County. “Bylo tak srdcervoucí vědět, že se dostal až ke své rodině, a taková byla jejich reakce.”

SPCA of Wake County

Zdroj:
SPCA of Wake County

Veřejný útulek si vzal Tobyho příběh k srdci a odmítl ho utratit.

Místo toho zavolali SPCA, která přijela Tobyho okamžitě zachránit a zajistit, aby mu bylo provedeno lékařské vyšetření a aby byl na cestě k nalezení domova navždy.

“Byl pozitivně testován na virus kočičí imunodeficience a měl také infekci horních cest dýchacích,” řekla Lynn. “Léčili jsme ho z infekce, což chvíli trvalo.”

Facebook Video Screenshot

Zdroj:
Facebook Video Screenshot

K zaměstnancům SPCA se choval velmi vřele, mile a láskyplně, ale chvíli trvalo, než se ohřál u ostatních obyvatel.

“Zpočátku nebyl sedmiletý FIV pozitivní kocourek příliš nadšený ze sdílení pokoje s ostatními kočkami, ale rychle si ho dobrovolníci oblíbili,” uvedla SPCA.

Facebook/SPCA Wake County

Zdroj:
Facebook/SPCA Wake County

Jakmile byl Toby vyléčený a připravený najít si navždy domov, jeho fotografie byla zveřejněna na sociálních sítích.

Telefon s žádostí o adopci Tobyho zvonil jako o život.

Michele Puckettová z Raleighu v Severní Karolíně běžela do útulku, aby se s Tobym seznámila a zjistila, zda by se k sobě hodili. Hned si padli do oka!

Facebook/SPCA Wake County

Zdroj:
Facebook/SPCA Wake County

“Vůbec neváhala,” řekla Lynn o Puckettové. “Byla na stavbě a prostě všeho nechala a přišla sem.”

Toby má nyní dva nové lidi a dva kočičí sourozence.

“Je tak sladký, přítulný a milující,” řekla Puckettová deníku The Dodo. “Taky nám docela ovládl postel, jako by tu žil odjakživa. Rád odpočívá a leží pod našimi polštáři.”

Facebook/SPCA Wake County

Zdroj:
Facebook/SPCA Wake County

Je hřejivé vědět, že Toby má konečně milující domov, kam patří a kde je vítán a kde je o něj postaráno.

“Je opravdu těžké pochopit, jak ho někdo mohl nechat utratit, jak to udělal,” řekl Puckett. “Je to šokující, ale cítíme obrovskou vděčnost, že byl zachráněn.”

Doufá, že Tobyho příběh může přivést pozornost k tomu, jak je důležité dát druhou šanci na život i dalším domácím mazlíčkům, jako je Toby.”

“Existuje spousta domácích mazlíčků, kterých se rodina nebo chovatel snadno zbaví,” řekla Puckettová. “Opravdu doufám, že inspiruje další lidi, aby šli a adoptovali.”

Tobyho nové mámě se nakonec přání splnilo, protože Tobyho příběh se nakonec stal virálním a sdílely ho desítky médií.

“Posledních 36 hodin jsme strávili telefonáty z novin, webových stránek a televizních stanic z celé země ohledně kočky Tobyho. Poprvé jsme Tobyho příběh sdíleli v březnu na Facebooku, abychom propagovali akci 2018 Dog Walk and Woofstock, která se koná 6. května,” napsala SPCA 19. dubna. “Jeho příspěvek se setkal s velkým ohlasem, ale teprve po jeho adopci se jeho příběh na sociálních sítích skutečně rozjel a nyní ho viděli na Novém Zélandu, v Itálii, Kanadě, Jižní Americe a po celém světě.”

Jsme moc rádi, že Toby našel tak úžasné místo, kterému může říkat domov, a že má tolik fanoušků po celém světě, kteří mu fandí!

Níže se podívejte na roztomilé video Tobyho v útulku před jeho adopcí.

Prosím, Sdílejte to se svými přáteli a rodinou.

Děkujeme všem, kteří sdíleli Tobyho příběh na začátku tohoto týdne. Toby je v bezpečí zde v adopčním centru SPCA a čeká, až najde svůj domov navždy. Nejraději by byl jedinou kočkou v domově. Doufáme, že vás jeho příběh inspiroval k tomu, abyste se postavili za zvířata v nouzi a přihlásili se na Psí pochod SPCA 2018, který se koná 6. května. Spcawake.org/walk

Zveřejněno SPCA of Wake County v pátek, 6. dubna 2018

Share