Krásný fríský kůň potkává sousedovy krávy

Krásný fríský kůň potkává sousedovy krávy

Zvířata mezi sebou často mají zábavné interakce! Někdy jsou to reakce mezi psy a kočkami, jindy mezi koňmi a kravami! Jeden neuvěřitelně elegantní kůň se poprvé setkal se sousedovými kravami a byl zachycen na video!

Pexels

Zdroj:
Pexels

Koně a krávy mají dlouhou historii.

Pexels

Zdroj:
Pexels

Ve virálním videu, které zveřejnila majitelka koní Tara, se fríský kůň poprvé setkává se sousedovými kravami. Celá událost byla opravdu běhavá ke sledování a vypovídá hodně o interakci mezi oběma druhy. Ještě neuvěřitelnější je, jak krásný kůň Koning je.”

Koning, jak se kůň jmenuje, je vyšlechtěný fríský kůň.

Wikipedie

Zdroj:
Wikipedie

Fríští koně pocházejí z Nizozemska a jsou známí svým půvabem, navzdory své velikosti. Často se věřilo, že se používají jako váleční koně, protože jejich velikost umožňovala jízdu plně oděného rytíře. Obvykle se vyskytují celí černí, nápadnějších a půvabnějších koní je však méně.

Frískýkůň (také fríský) je plemeno koní pocházející z Fríska v Nizozemsku. Přestože stavbou těla se plemeno podobá lehkým tažným koním, jsou fríští koně na svou velikost elegantní a mrštní. Předpokládá se, že během středověku byli předkové fríských koní velmi žádaní jako váleční koně po celé kontinentální Evropě.

Souhra tohoto krásného koně se stádem krav stojí za zhlédnutí.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Koninga můžete na videu vidět v bílé dece, která dělá jeho černou srst ještě inkoustovější než obvykle. Když se na tomto nádherném zvířeti třpytí slunce, je jasné, proč je používali ve válce! Koning klusá vpřed vysokým krokem a jde se podívat na ty podivné, rezavé, krátké koně, kteří jsou na druhé straně plotu.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Když se přiblížíme, vidíme, že jsou to jen krávy!

YouTube

Zdroj:
YouTube

Jakmile se Koning přiblíží, stádo trochu couvne kvůli impozantní postavě, kterou kůň působí. Brzy se však zdá, že se přizpůsobilo o něco lépe. Koning se postaví k ohradě a zírá na podivná stvoření, která se mu vůbec nepodobají.

Jak se oba druhy navzájem vnímají, přicházejí se na představení podívat další krávy.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Jako člověka by mě pohled na takového koně, který klusá, zaujal natolik, že bych se přišel podívat k bráně. Zdá se, že krávy si myslí totéž! Celé stádo jde k plotu a všechny se navzájem velmi inteligentně pozorují.

V jednu chvíli se kůň a kráva setkají!

YouTube

Zdroj:
YouTube

Když se přiblíží k plotu, kráva ze stáda a Koning se k sobě přiblíží natolik, že se dotknou. Koning skloní hlavu a kráva natáhne krk nahoru. Setkají se uprostřed, dotknou se nosy a pozdraví se! Kdo by to byl řekl, že koně a krávy jsou tak dobří přátelé?

Po dlouhém dni předvádění a poznávání nových přátel se oba druhy vydávají každý svou cestou.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Zdálo se, že se Koning celou dobu tak trochu předvádí, ale můžeme mu to mít za zlé? Poté, co se kůň a kráva setkali, se Koning zřejmě spokojil s tím, že nechal stádo jít svou cestou. It seems that there are still unlikely friendships budding, even on farms.

Check out the video below!

Please SHARE this with your friends and family.

Share