Kudrnaté plemeno koček je stále oblíbenější díky své dlouhé bujné srsti

Kudrnaté plemeno koček je stále oblíbenější díky své dlouhé bujné srsti
Selkirk Rex je kudrnaté plemeno koček, o kterém jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, ale jakmile ho uvidíte, nikdy na něj nezapomenete. Toto plemeno je na scéně poměrně nové a díky své dlouhé, bujné srsti rychle získává na popularitě. Srst se projevuje v krásných kudrlinách, což tuto kočku bezpečně řadí do kategorie dlouhosrstých.

Plemeno vzniklo spojením kočky domácí jménem Miss DePesto s černou perskou kočkou jménem Photo Finish. V jejich vrhu se objevila tři kudrnatá koťata a chlupy se ukázaly být dominantním genem. Zrodil se Selkirk Rex, pojmenovaný na počest nevlastního otce chovatelky.

Nyní se Selkirk Rex vyskytuje po celém světě. Shromáždili jsme 35 našich nejoblíbenějších fotografií tohoto plemene, na kterých se jeho kudrliny předvádějí v celé své kráse.

Tenhle prcek má divoké mňoukání, ale většinou to jen hraje. Je mu teprve pár týdnů. Přesto mu už začínají růst jeho typické kudrlinky Selkirka Rexe.
Tady máme Selkirk Rexe, který se opravdu nerad fotí. Nechápeme však její váhavost předstoupit před fotoaparát. Má tak krásnou dlouhou srst, kterou se může pochlubit!
Na této fotografii je těžké určit, kde začíná kočka a kde končí deka. Obojí tak nějak splývá dohromady. Může za to všechno to krásné chmýří!
Tento Selkirk Rex je naprosto dokonalý. Nedávno se nechala na letní sezónu ostříhat dohola. Na hrudi jí však stále zůstala celá kudrnatá srst.
Tuto krásnou kočku někdo pojmenoval Dýně. Tato volba má dobrý důvod. Je to proto, že její huňatá oranžová srst připomíná něco obrovského a kulatého!
Tato kočka má jen jedno oko. Na obličeji má ale tolik chmýří, že je téměř neviditelné. Oko je ukryto hluboko pod takovým množstvím srsti, že to musí být jako dívat se dalekohledem.

7. Dlouhosrstý skateboardista

Jízda na skateboardu je nebezpečná činnost jak pro lidi, tak pro kočky. Obzvlášť to platí, když máte dlouhou srst. Je tak snadné je zachytit do koleček!
To, že se na nás kočka mračí, ještě neznamená, že se skutečně zlobí. Je to jen jeho přirozený výraz. Jeho nevrlé chování je tak přehnané, že si myslíme, že mu na to nikdo neskočí.
Tito sourozenci se oba narodili s různě barevnou srstí. Oba však mají stejné bujné kudrny. Je to tak rozkošná fotka těch dvou.
Tady máme celou rodinu koček Selkirk Rex. Všechny jsou stejně huňaté a všechny stejně roztomilé. Každou z nich bychom nejraději pořádně objali.
Věřte tomu nebo ne, ale někde na této fotografii je kočka. Ve svém uvolněném stavu přímo splývá s postelí. Takhle rozvalená na zádech vypadá velmi pohodlně.
Není to prostě uzlíček radosti? Je to jedna z nejroztomilejších koček na Instagramu. Zasloužila by si mnohem víc lajků než tohle!
Kdo říká, že černé kočky přinášejí smůlu, může se jít bodnout. Tento krásný černý Selkirk Rex nám může zkřížit cestu, kdykoli se mu zachce. Bylo by nám ctí, kdybychom se s ním mohli setkat v reálném životě.
Tady máme dalšího z našich oblíbených jednookých Selkirk Rexů na Instagramu. Říká si Mad Eye Moody. I když všichni jeho blízcí přátelé mu láskyplně říkají Baby Monster.
Dokonce i kočky domácí si jednou za čas užijí pěknou procházku po dvorku. Samozřejmě je nutný dohled rodičů. Největší výzvou je snaha udržet vodítko kolem všech těch kudrnatých chlupů!
Tito dva kočičí bratři si při hře užijí spoustu legrace. Ten vlevo se ve skutečnosti jmenuje Trouble! Oba dva jsou zvyklí dělat spolu doma různé zábavné neplechy.

17. Moje krásné růžové pyžamo

Oblečky na selkirských rexech vypadají nějak ještě hloupěji než na jiných plemenech. Ta kudrnatá srst se prostě nechce udržet na uzdě. Často vyletí ven z okolí látky.
Pokud nejsou po ruce žádné kočičí pamlsky, bere tento zlodějský selkirk rex věci do vlastních rukou. Občas je dokonce známo, že zabije i krabici s cereáliemi. Je to jeho provinilé potěšení.
Tato kráska zřejmě prosí své lidské páníčky o pohlazení po břiše. Nic nemá raději než příjemnou masáž břicha, zatímco se povaluje na svém oblíbeném gauči.
Kudrlinky této kočky se vymykají kontrole. Dokonce i na poměry Selkirk Rexů. Je chlupatější než většina ostatních.
Tady máme kočku Selkirk Rex z Itálie. Selkirk rexové jsou dnes skutečně celosvětovým plemenem. “Díky své společenské a živé povaze je velmi hravý a je to opravdový milovník mazlení,” stojí v překladu fotografie.
Takhle to vypadá, když ty klasické dlouhé kudrny vypadají trochu rovněji. Jakmile je přejedete kartáčem, můžete opravdu začít oceňovat jejich neuvěřitelnou délku.
Koťata patří k nejroztomilejším stvořením, ale kudrnaté kotě je skoro víc, než dokážeme unést.
Z tohoto úhlu pohledu je opravdu vidět, kolik srsti Selkirk Rex má. Jejich skutečná hlava je docela malinká. Srst však sahá třikrát až čtyřikrát dál.
Nemůžeme se nabažit těchto roztomilých fotografií koťat Selkirk Rex. Jistě, selkirk rexové jsou rozkošní i v dospělosti. Není však nic přítulnějšího než koťátko.
Tohle je tvář kočky v hlubokém spánku. Nebude snadné ho probudit. Užívá si totiž velmi těžkého spánku.

27. Zkoumání venkovního prostředí

Co se skrývá v křoví? Hlavně jen spekulujeme, nicméně určitě je tam nějaká sladká myší nebo hlodavčí nora. Co jiného by to mohlo být?
Jediný Selkirk Rex si nechal ostříhat srst, ale hlavu má stále stejně zacuchanou. Jeho kamarád se jeho potrhlým vzhledem velmi baví. Je tak snadné si z něj teď dělat legraci!
Tady máme Selkirk Rex, která je tak drobná, že v porovnání s ní vypadají chlupatí dospělí jako doslova obři. V současné době se vám vejde do dlaně. Dlouho jí to však nezůstane!
Na tomto obrázku jsou tři malá koťata a jedna velká kočičí máma. Je to obrovská hromada chmýří. Všechna koťata se k ní ráda tulí.
Tento Selkirk Rex vypadá, jako by se mu něco nepovedlo. Nikdo neví, co dělal v koutě vedle rostliny určitě. Všichni si však můžeme udělat několik kvalifikovaných dohadů.
Je to dokonalá póza. Tenhle kocour se zřejmě jednou stane modelem. I když v duchu se jen vyhřívá na sluníčku a snaží se užívat si počasí.
Tato kočka je královnou domova. Má ten nejpohodovější životní styl. Celý den vysedává venku a podřimuje, zatímco lidé jsou nuceni chodit ven a pracovat.
Vypadá to, že někdo doufá, že si kousne. Kočka je zvědavá, jestli je možné, aby si lidé ušetřili malou lžičku. Pro kočku je rýže velmi chutná svačinka.

35. Dlouhá srst nevadí

Toto je Selkirk Rex předvedený ve své nejpravdivější podobě. Má kočka špatný den, nebo je tento nádherný divoký styl něco, co je třeba milovat a opatrovat? Necháme na vás, abyste to posoudili.

Prosím, Sdílejte tento článek se svými přáteli a rodinou.

Selkirk Rex je kudrnaté plemeno koček, o kterém jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, ale jakmile ho jednou uvidíte, nikdy na něj nezapomenete. Toto plemeno je na scéně poměrně nové a díky své dlouhé, bujné srsti rychle získává na popularitě. Srst se projevuje v krásných kudrlinách, což tuto kočku bezpečně řadí do kategorie dlouhosrstých.

Plemeno vzniklo spojením kočky domácí jménem Miss DePesto s černou perskou kočkou jménem Photo Finish. V jejich vrhu se objevila tři kudrnatá koťata a chlupy se ukázaly být dominantním genem. Zrodil se Selkirk Rex, pojmenovaný na počest nevlastního otce chovatelky.

Nyní se Selkirk Rex vyskytuje po celém světě. Shromáždili jsme 35 našich nejoblíbenějších fotografií tohoto plemene, na kterých se jeho kadeře předvádějí v celé své kráse

Share