//function wptheme_stat() { // ?> // // Kůň a jeho mládě jsou nalezeni zmrzlí na poli - carloskonig.com

Kůň a jeho mládě jsou nalezeni zmrzlí na poli

Kůň a jeho mládě jsou nalezeni zmrzlí na poli

Jednoho zimního únorového dne našli na zledovatělém poli koně jménem Macy, její hříbě Loca a další klisnu jménem India a její hříbě.

Koně se trápili.

Klisny už dlouho nejedly a sotva měly dost energie na dýchání. Macy na tom byla obzvlášť špatně a zdálo se, že to téměř vzdala.

Snímek obrazovky YouTube

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube

Vypadalo to na naprosto beznadějnou situaci. Macy ležela nehybně na zemi a v mrazivém počasí se nekontrolovatelně třásla

Pak na místo dorazil záchranný tým World Horse Welfare a jejich načasování nemohlo být spojkovější

Více o tom, co se stalo, vysvětlil ve videu na YouTube vedoucí terénní pracovník Wild Horse Welfare David Boyd:

“Moje centrála v Norfolku obdržela telefonát s tím, že člen veřejnosti je velmi znepokojen dvěma klisnami a dvěma hříbaty žijícími na poli v Nottinghamshire. Když jsem přijel na místo, rychle jsem zhodnotil situaci a zjistil, že dvě klisny jsou ve velmi špatném stavu.”

YouTube Screenshot

Zdroj:
YouTube Screenshot

David také vysvětlil, že hříbata se mají lépe než klisny, protože se živí od svých matek.

Veterinář šel koně posoudit a řekl, že Macy má tak nízký srdeční tep, že jediné, co mohou udělat, je uspat ji. Ale skoro to vypadalo, jako by ho Macy slyšela a chtěla mu dokázat, že se mýlí. Protože hned poté, co to řekl, se s námahou postavila na nohy.

Tým okamžitě převezl Macy, Locu, Indiu a Indiino hříbě do nedalekého záchranného a rehabilitačního centra Hall Farm.

Tam se koním dostalo akutní veterinární péče, která jim zachránila život.

Snímek obrazovky YouTube

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube

Koně se na farmě v Norfolku začali zotavovat z prožitých útrap a pomalu, ale jistě nabírali síly. Bohužel však podle Davida osoba zodpovědná za to, že koně nechala na zledovatělém poli, zmizela.

“Jakmile lidé, kteří koně týrají, zjistí, že se budou dít legální věci, rychle zmizí do pozadí, takže jsme je velmi nešťastně nemohli vzít k zodpovědnosti za bolest a špatný zdravotní stav těchto koní,” řekl David. “Nicméně jsme koně alespoň odstranili a ti teď mají jistotu, že budou v budoucnu žít ve velmi dobré kondici a zdraví.”

YouTube Screenshot

Zdroj:
YouTube Screenshot

Snímky Macy před a po jsou naprosto úžasné. Než byla Macy zachráněna, byla křehká, slabá a extrémně vyhublá. Měla sotva energii na to, aby nakrmila vlastní hříbě.

Snímek po ní lze označit jedině za zázrak.

Snímek obrazovky YouTube

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube

David a jeho tým z organizace World Horse Welfare odvedli při pomoci Macy neuvěřitelnou práci a je úžasné vidět, o kolik lépe nyní vypadá. Pokud byste chtěli organizaci World Horse Welfare pomoci s jejich záchrannou prací, zvažte možnost přispět jejich organizaci.

Podívejte se na Macyinu proměnu ve videu níže!

Prosím, SDÍLEJTE tuto úžasnou záchrannou akci se svými přáteli a rodinou.

[Zdroj: World Horse Welfare]

Share