Kůň nalezený na Craigslistu poznává po dvou letech odloučení svou první mámu

Kůň nalezený na Craigslistu poznává po dvou letech odloučení svou první mámu

Mikko je divoký kůň, který byl chován v zajetí.

Byl v záchytném zařízení pro divoké koně zřízeném vládou. Adoptoval ho jeden ranč, který však neměl čas mu pomáhat. Vše se změnilo, když potkal Emmu.

View this post on Instagram

A post shared by Brian Guy (@briankangal)

Emma začala navštěvovat ranč a zahlédla Mikka. Měla pocit, že tenhle kůň ji potřebuje, a tak na ranč jezdila často, aby jim pomohla se o toho ubohého koně postarat

Ale nebylo pro ně tak snadné navázat pouto

Zpočátku byl Mikko velmi vyděšený a sotva se k Emmě přiblížil na centimetr. Ta se rozhodla zůstat stát a sledovat, jak bude reagovat. Pomalu se k ní přiblížil a ona to považovala za významný pokrok.

Snímek obrazovky YouTube – The Dodo

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube – The Dodo

Jejich pouto se každým dnem zlepšovalo. Drobné náznaky a krůčky ukazovaly, jak Mikko Emmě důvěřuje – podle toho, jak mu narostly uši, kdykoli ji spatřil, nebo když se konečně nechal pohladit a dotknout.

Jejich šťastné dny však byly přerušeny.

Emma jednou navštívila ranč a Mikka nenašla. Řekli jí, že ho prodali, protože s ním bylo “moc práce” To Emmu zničilo nejen kvůli poutu, které si mezi sebou vytvořili, ale také proto, že věděla, že on věří jen jí a nikomu jinému.”

Trvalo dva roky, než Emma Mikka našla.”

Kamarádka jí poslala e-mailem inzerát na Craigslistu, kde byl kůň, který vypadal velmi vyhuble a vyděšeně. Podívala se pozorně a poznala tu bílou značku na jeho boku. Byl to Mikko!

Screenshot z YouTube – The Dodo

Zdroj:
Screenshot z YouTube – The Dodo

Okamžitě se k němu vydala na dvanáctihodinovou cestu za Nebyla si jistá, jestli ji ještě poznává, ale jakmile vešla dovnitř, okamžitě si jí všiml a přistoupil k ní. Narazil jí hlavou na hruď a požádal ji, aby ho vzala s sebou

A ona to udělala. Odvezla ho s sebou domů.”

Když Mikko dorazil do Emminy stodoly, byl vyděšený. Z paniky běhal v kruzích a její dotek ho rozechvíval. Snažila se ho vycvičit, ale on v jejich blízkosti vždycky vyváděl. To ji však neodradilo, protože chtěla pro milého Mikka to nejlepší.

YouTube Screenshot – The Dodo

Zdroj:
YouTube Screenshot – The Dodo

Postupně se Mikko v její blízkosti cítil lépe a přijímal povely. Nejvýraznější zlepšení nastalo, když jí dovolil, aby mu nasadila sedlo a vyjeli si na vyjížďku.”

Postupem času se Mikko naučil rád s ní prozkoumávat stezky.”

Ode dne, kdy ho Emma viděla na ranči, se jeho osobnost výrazně zlepšila. Jejich procházky a vyjížďky do lesa byly vždy zábavné, ať už na něm jezdila ona, nebo šel těsně vedle ní.

View this post on Instagram

A post shared by Brian Guy (@briankangal)

Mikko tak dobře zapadl do jejich rodiny. Harmonicky žil ve stodole s dalšími Emminými koňmi, dvěma psy a prasetem. Její přítel Max je jí také velkou pomocí a oporou, zvláště když si chce Mikka přivést domů.”

Tento roztomilý kůň měl být s Emmou od začátku. Níže se podívejte na video o Emmě a Mikkovi.

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Share