Letecká společnost se dostala na titulní stránky novin kvůli výměně sukní a podpatků za praktickou a moderní dámskou uniformu

Letecká společnost se dostala na titulní stránky novin kvůli výměně sukní a podpatků za praktickou a moderní dámskou uniformu

Namísto sterilního a v podstatě sexistického oblečení letušek se SkyUp Airlines rozhodly pro něco úplně jiného.Nové uniformy letušek ukrajinské letecké společnosti se zbavily vysokých podpatků, takže jsou pohodlné, ale stylové a stále vypadají profesionálně.

“Doba se změnila, ženy se změnily, a tak se v kontrastu s konzervativní klasikou, podpatky, červenou rtěnkou a drdolem objevila nová, modernější a pohodlnější image “šampionky”,” uvedla Marianna Grigorash, vedoucí marketingového oddělení SkyUp Airlines, v červencové tiskové zprávě.

Dříve byly letušky nuceny nosit vysoké podpatky, které mohly být velmi bolestivé a nepohodlné, což mělo za následek oteklé nohy a chodidla po dlouhé směně bez sezení

Starší letuška SkyUp Alexandrina Denysenko uvedla, že by směnu v podpatcích protrpěla.

“Chraň bůh, ale pokud posádka musí přistát ve vodě a provést evakuaci, podpatky mohou poškodit žebřík a plavat v sukni nebude moc pohodlné,” řekla agentuře .

Nové uniformy jsou dost vtipné. Místo sukňových obleků nosí letušky od podzimu 2021 zářivě oranžové uvolněné kalhotové kostýmy s bílým tričkem místo zapínání na knoflíky.”

Na starém příspěvku na Facebooku z roku 2019 však letušky nosí kalhoty a vypasovaný svršek obleku spolu se společenskými botami s praktickým podpatkem a šátky kolem krku.”

V nové uniformě mají letušky přes poutko v saku na ramenou své charakteristické šátky. Místo vysokých podpatků budou nosit bílé Nike Air Max 720, které nabízejí mimořádné pohodlí.

SkyUp Airlines

Zdroj:
SkyUp Airlines

Dostanou také italské kabáty z ekokůže vyrobené společností GUDU a zářivě oranžové kufry Have a Rest.

Letecká společnost uvolní klasický účes s vysokým drdolem a copánky a změnila požadovaný vzhled make-upu.

Nutit zaměstnance do jednotvárnosti stejných účesů a make-upu se zdá být pro moderní dobu příliš omezující. Uniformy jsou pochopitelné, ale určitá individualita by se měla uplatňovat, aby si člověk zachoval svou lidskost. A mnoho leteckých společností již dávno ukončilo praxi vyžadovat od svých letušek nošení sukní a podpatků.”

Pokud by SkyUp skutečně měla zájem o správnou reprezentaci dnešních moderních žen, možná by v reklamách vystupovaly i starší ženy a ne jen mladé dokonalé modelky, které jen dále upevňují stereotyp, že letušky mají být hezké a objektivizované, místo aby se soustředily na pohodlí a bezpečnost cestujících.

Zatímco staré uniformy vsadily na ženský sexappeal, nové uniformy svou nositelku zcela zahalují.”

Letecká společnost tvrdí, že tím vytváří “novou image” “moderní dívky s aktivním životním postojem – šampionky, která pracuje na týmovém výsledku a projevuje úctu k sobě a svému zdraví.”

Zní to jako stejný starý typ potlačování žen a nucení žen (ne dívek!) do kontrolované role, jen s “novým” PR obratem. Tisková zpráva společnosti SkyUp naznačuje, že sexy identita v podobě červené rtěnky a vysokých podpatků svědčí o nedostatku sebeúcty

Tisková zpráva společnosti říká, že volba tenisek ukazuje na závazek ke zdraví

Nejsem si jistý, jak tohle funguje venku nebo proč jsou něčí osobní zdravotní volby věcí zaměstnavatele, který není zdravotnickou společností. Nechte ty ženy v klidu rozdávat oříšky! Mužské letušky zřejmě také dostanou nový vzhled. Podle deníku USA Today se zbaví vest a společenských bot a nahradí je černými Nike, světlým oblekem a tričkem.

V tiskové zprávě se o plánované “nové image” mužských zaměstnanců nic nepíše.

Každopádně je hezké vidět, že zaměstnavatelé vytvářejí pro své zaměstnance lidštější a pohodlnější podmínky.

Doufejme, že tak budou tito zaměstnanci mnohem spokojenější! Lidé na stránce Diply na Facebooku se vyjádřili zajímavě:

“Viděl jsem, jak se uniformy za ta léta hodně změnily. A to, že letušky nosí kalhoty, není nic nového. Existují mnohem profesionálněji vypadající a praktičtější boty na nízkém podpatku než bílé Nike. Já bych dal přednost černým Clarksům. Nikdy jsem neviděl, že by mužská letuška nosila bílé tenisky,” napsal jeden člověk.

“Při mém posledním letu před 10 dny letadlem společnosti Flybe vypadaly dámy mnohem pohodlněji. Mnohem praktičtější v případě nouze,” napsal jeden z komentujících.

Někteří nebyli z barvy nadšeni a přirovnávali oranžovou barvu k vězeňským kombinézám. Jiní ji považovali za praktickou.”

“Dovedu si představit, že jsou mnohem praktičtější na nošení. a když už mluvím jako někdo, kdo si rád užívá lety, je hezké, že jasně říkají, koho se zeptat na příjezd vozíku s nápoji,” řekl další.”

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Share