Lord spatří na pláži žraloka a vezme ho do náruče, aby ho vrátil do vody –

Lord spatří na pláži žraloka a vezme ho do náruče, aby ho vrátil do vody –

Surfařský veterán právě začínal svou rutinu, když na břehu uviděl něco, co upoutalo jeho pozornost. Byl to žralok, který uvízl na břehu, ale stále žil. Odvážlivec si chvíli myslel, že ho stačí převalit surfovým prknem.

Byl však daleko na moři, a přestože žralok nebyl nijak velký, odhaduje se, že vážil přes 20 kilogramů. Proto bylo otáčení v písku poněkud krkolomným řešením.

“Myslel jsem, že to zkusím, nebyl jsem si jistý, jestli je to dezorientované nebo tak něco.” komentoval surfař, který neváhal pomoci navzdory riziku, které tím podstupoval. Pokud by se ryba dostala do stresu, mohla by provizorního hrdinu ohrozit na životě.

Paul Myles, je jméno hlavního hrdiny odvážného činu. Nejprve se pokusil zvíře převalit pomocí surfu, aby ho dostal zpět do hlubší části moře, kde by mohlo plavat. Když viděl, že se mu to nedaří, popadl žraloka holýma rukama.

Stalo se to na pláži Eastern View na australském pobřeží Victoria’s Great Ocean Road a není to poprvé, co se to stalo. Někteří žraloci však takové štěstí nemají. “Říkal jsem si, že to zkusím, nebyl jsem si jistý, jestli je dezorientovaný.” myles se svěřil australským médiím.

Měl dlouhý, špičatý, modrý nos.” řekl Myles, který na pláži surfuje už 40 let. Dlouholetý surfař vzpomíná, že kdysi zažil něco podobného. “Asi před 20 lety jsem jednou viděl jednu z těch skal, ale to myslím stačí.”, dodal.

V návaznosti na tuto událost Myles uvedl, že se považuje za “vlastně tak trochu měkota”. Toto tvrzení je v souladu s přiznáním, že měl se žralokem velké štěstí. “Myslím, že až kolem mě příště projde žralok, mohl bych získat nějaké hnědé body.”zažertoval.

Share