Maminka po 19 potratech přivítala 14kilového chlapečka

Maminka po 19 potratech přivítala 14kilového chlapečka

po 19 srdcervoucích potratech se arizonský pár konečně přivítal s nejnovějším přírůstkem své rodiny v říjnu 4. Cary a Tim Patonaiovi zažili mezi narozením svých dětí 17 potratů a další dva v minulém roce.

Malý Finnley to všechno změnil, když se narodil a při narození vážil 14,1 unce. To je dvojnásobek toho, co váží průměrný novorozenec!

“Finnley byl v nemocnici malou celebritou. Každý si s ním chtěl udělat selfie,” vzpomíná Cary. “Porodník, který prováděl císařský řez, řekl, že za 27 let nikdy neviděl tak velké novorozeně. Při porodu bylo tolik vzrušení.”

Finnley se narodil o dva týdny dříve, ale měřil dlouhých 23,75 palce. Průměrná délka donošených dětí se pohybuje kolem 20 palců.

“Na váhu ho dali jako: ‘14,1, takhle velkého jsem ho ještě neviděl,'” řekl 36letý Cary televizi ABC 15 Arizona. “Doktor a jedna z nejmilejších sester, které tam byly, si s námi všichni dělali selfie. Samozřejmě si vyžádali svolení, ale byli prostě tak napumpovaní.”

Kdyby se narodil ve správnou dobu, byl by podle lékařů ještě větší.

Děti, které se narodily těžké, mají “makrosomii plodu”, přičemž pouze asi 9 % dětí na světě má tento stav běžně způsobený obezitou, cukrovkou matky nebo nadměrným přírůstkem hmotnosti během těhotenství. Tyto děti jsou také více ohroženy obezitou a metabolickou poruchou.

Lékaři nechali Finnleyho porodit císařským řezem. Vaginální porod by způsobil natržení a nadměrné krvácení.

Držitelem Guinnessova rekordu bylo italské dítě, které se narodilo v roce 1955 a vážilo 22,8 kg. V New Yorku porodila žena v roce 2019 holčičku vážící 15,5 kilogramu.

Cary ví, jak nosit děti, ale Finnley je jiná výzva.

“Dostalo se to do bodu, kdy jsem se sotva mohla hýbat. Trvalo mi 30 minut, než jsem se vzpamatovala ze sprchy,” řekla.

Devlen, Caryho nejstarší syn, vážil při narození 8,2 kilogramu. Everett, její dvouletý syn, měl 11,11 kg. Finnley přišel a všechny tyto rekordy překonal, čímž ohromil i lékaře.

“Když [Everett] když se narodil, byl u mého lékaře v první pětce největších a já jsem si říkal: ‘Jen počkejte, dostanu se na vrchol seznamu, úplně žertoval před dvěma lety. A pak se nám to náhodou podařilo,” řekla.

Finnley nosí dupačky pro 6 až 9měsíční děti, přičemž plenky jsou vyrobeny pro děti ve věku 8 měsíců a více. A pak je tu jeho chuť k jídlu. Novorozenci vypijí asi jednu až dvě unce mléka, ale Finnley si vezme čtyři a půl unce.

Cary popisuje Finnleyho jako “přítulného” a “skvělého spáče” Jeho otec předpovídá, že jeho těžký syn bude sportovat.

“Bude z něj fotbalista,” řekl hrdý otec. “Vezměte ho do chráničů.”

Nebyly uvedeny žádné podrobnosti o tom, zda Cary a Tim podstoupili léčbu neplodnosti nebo jinou lékařskou léčbu, ale důležité je, že po všech těch srdcervoucích potratech přišel Finnley se spoustou lásky.

Musíte obdivovat Caryho ducha. Je to tvrdá máma, že vydržela všechny své těžkosti. A Tim tam byl celou dobu, jen ji miloval a podporoval ji i ostatní děti.

Podívejte se na níže uvedené video s Finnleyho příběhem!

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share