Maminka vypráví o porodu svého syna v Tichém oceánu

Maminka vypráví o porodu svého syna v Tichém oceánu

Většina žen míří k porodu do porodnice.

Některé se rozhodnou zůstat v pohodlí domova, kde se mohou ponořit do dětského bazénku nebo se pokusit relaxovat na posteli a prodýchávat porodní bolesti ve známém prostředí.

Porod ženu prověří.

Prověří ji způsobem, který si nikdo nedokáže představit, pokud ho sám nezažije.

Od porodních bolestí, které drásají tělo, až po vzrušení a ohromnou radost, když dítě konečně přijde na svět, je porod a porodní proces skutečně zázračný.

Instagram/raggapunzel

Zdroj: Instagram:
Instagram/raggapunzel

Koncept volného porodu

Maminka tří dětí Josy Peukertová se v době, kdy čekala své čtvrté dítě, rozhodla, že nemocnice prostě není ideální situace pro porod tohoto dítěte s partnerem Bennim Corneliusem, 42 let.

Vlastně ani nechodila k lékaři a nenechala si dělat žádné testy.

“Chtěla jsem být pro jednou bez starostí. Můj první porod byl traumatizující na klinice a druhý porod byl domácí, ale u třetího už na mě byla i porodní asistentka doma moc.”

Nebyl ani žádný termín porodu.

Prostě věřila svému tělu.

Peukert, 37, která vyrostla v Německu, ale nyní žije v Nikaragui, dospěla k závěru, že porod venku na nejklidnějším místě, které si dokáže představit, bude pro ni ideální.

Vybrala si mírně zvlněné vody Tichého oceánu.

View this post on Instagram

. Vlny měly stejný rytmus jako kontrakce, ten plynulý tok mi dělal opravdu dobře.”

Instagram/raggapunzel

Zdroj: Instagram/raggapunzel

Instagram/raggapunzel

Euforie nejvyššího řádu

Jakmile se chlapeček narodil takzvaným “volným porodem”, cítila se Peukertová v euforii.

“Po narození Bodhiho a zabalení do ručníků jsem se vrátil do oceánu, abych se osvěžil. Pak jsem se oblékla, všechno jsme sbalili a odjeli domů, kde jsme si všichni tři rovnou lehli do postele.”

Snadný porod

Okamžik bezprostředně po narození malého Bodhiho zachytil Cornelius a sdílel ho na sociálních sítích, kde se Peukertův zážitek stal virálním.

Můžeme vidět, jak Josy bojuje s kontrakcemi, ale podle jejích slov jí rytmus uvolňujících vln pomohl.

Instagram/raggapunzel

Zdroj:
Instagram/raggapunzel

S dalšími třemi dětmi u kamarádky pak manželé odjeli s miminkem domů a zkontrolovali ho.

“Neměla jsem žádné obavy ani strach přivítat novou malou dušičku do našeho života, jen já, můj partner a vlny. Bylo to krásné. Měkký sopečný písek pode mnou mi připomínal, že mezi nebem a zemí není nic jiného než život.”

Instagram/raggapunzel

Zdroj:
Instagram/raggapunzel

Je to bezpečné?

Navzdory pohodovému zážitku se Peukertová na sociálních sítích rychle ocitla pod palbou lidí, kteří nemohli uvěřit tomu, co udělala.

Největší obavy byly z toho, že to není hygienické a že je to příliš velký šok pro dítě, které se narodí ve studené vodě.

“Je to hygienické? V moři je spousta bakterií.”

“To je ale šok pro toho bubáka – z teplé dělohy do studeného oceánu.”

Instagram/raggapunzel

Zdroj: Instagram/raggapunzel

Instagram/raggapunzel

Peukertová však svou volbu obhajovala a vysvětlila, že se Baby Bodhi narodila v poledne, kdy bylo 35 ℃, což znamená, že bylo 95℉.

“Vůbec jsme se nebáli, že by mu byla zima, a neměla jsem obavy z infekcí přenášených vodou. Je naprosto zdravý. Provedla jsem veškerý výzkum, který jsem potřebovala, abych se ujistila, že je to bezpečné. Voda je bariéra, která je lékařsky ověřená. Pro mě a toto dítě jsem se chtěla cítit zcela spojená vlastní péčí v mé režii. Toto těhotenství bylo tím největším darem, jaký jsme si mohli představit a přát.”

Lékaři nesouhlasí

Navzdory vyššímu riziku ne-nemocničních porodů, jak je popisují lékaři, podle rodičů ve skutečnosti od roku 2004 do roku 2017 prudce vzrostly o 77 procent.com.

Kim Thomasová, generální ředitelka Asociace pro porodní trauma, uvedla, že organizace podporuje svobodné porody žen bez lékařského zásahu.

“Nicméně porod je riziková záležitost a porod bez přítomnosti porodní asistentky nebo lékaře ohrožuje život matky i dítěte.”

Flickr/Matthew Gosselin

Zdroj:
Flickr/Matthew Gosselin

Pat O’Brien, consulta

Share