Matka obhajuje, že své dítě dává na vodítko kvůli bezpečnosti

Matka obhajuje, že své dítě dává na vodítko kvůli bezpečnosti

Mnoho rodičů hovoří o tom, jak nejlépe zajistit bezpečnost svých dětí. Od dětských sedaček ve vozidlech až po kryty zásuvek v domácnosti – rodiče se snaží zajistit, aby se jejich děti vyhnuly újmě a nebezpečí. O jednom bezpečnostním opatření se však vedou vášnivé diskuse a jedna matka se ho snaží hájit.

Flickr

Zdroj: Flickr:
Flickr

Fotografie a výpověď Desiree Hoyeové vyvolává diskusi

Desiree Hoyeová se stala terčem diskuse poté, co se s portálem Love What Matters podělila o fotografie a výpověď o tom, proč drží své dítě na vodítku v batohu. Na začátku svého příběhu přiznává, že byly doby, kdy by řekla:

“Než jsem se stala matkou, byla bych člověk, který by řekl: ‘Nikdy nedám své dítě na vodítko, není to pes!’

Flickr

Zdroj:
Flickr

Věci se mění a děti potřebují ochranu

Ale jak šel čas, Hoye si všimla rozvíjejícího se trendu ve zprávách. Každý rok se objevovaly nové příběhy tragédií, kterým se dalo předejít, kdyby se malé děti nedostaly od rodičů. Uvedla, že každý den se pohřešuje více než 2 000 dětí, a to od nehod, při kterých se ztratí zvířata v ohradách, až po únosy, které se mohou stát během několika sekund.

Desiree Hoyeová

Zdroj: :
Desiree Hoye

Desiree Hoye zpochybňuje kritiku své volby

Vzhledem k těmto hrozbám se Hoye ptá, zda jí rodiče a opatrovníci mohou skutečně vyčítat, že chce pro své dítě další vrstvu zabezpečení. Poukazuje na to, jak jsou mladší děti náchylné k tomu, aby se samy zatoulaly, a na paniku, která vzniká v případě pohřešování dítěte, což je více než dobrý důvod, proč držet své dítě na vodítku.

Flickr

Zdroj: Flickr:
Flickr

Proč dospělí možná neschvalují vodítka

Jak řekl Hoye:

“”Dneska mi někdo řekl: ‘Podívej, jak dává dítě na vodítko… to je hrozné.'”

Kritici sdílejí obavy, zda jsou postroje pro děti skutečně bezpečné. Z fyzikálního hlediska neexistují přesvědčivé důkazy o tom, že by se děti při správném používání postrojů zranily. Stejně tak ale neexistují jednoznačné důkazy o tom, že postroje a vodítka zabraňují zranění dětí, takže záleží na osobní volbě. Někteří kritici se obávají psychologických aspektů, zejména když si děti všímají pochybovačných pohledů nebo si vodítka spojují s domácími zvířaty.

Flickr

Zdroj:
Flickr

Desiree Hoyeová volí bezpečí

I s ohledem na rizika se rodičům jako Hoyeová vodítka vyplatí. Rozzlobené pohledy nebo nepříjemné komentáře ostatních nemají vliv na jejich rozhodnutí udělat další krok k ochraně svých dětí. Jak říká Hoye:

“Dnes a denně volím bezpečnost, protože své děti miluji víc než cokoli na světě. Ráda přijmu pár rozpačitých pohledů cizích lidí, než abych už nikdy neviděla jeho drahocennou tvář.”

Pexels

Zdroj:
Pexels

Věci, které je třeba zvážit, než vyzkoušíte vodítko

Volba mezi používáním a nepoužíváním vodítka pro děti je nakonec osobní. Pokud však o vodítku pro děti uvažujete, zde je několik věcí, které je třeba zvážit:

  • Vyberte si postroje nebo vodítka ve stylu batohu. Zápěstní nebo ruční vodítka vyžadují spolupráci dítěte, což může vést k problémům.”
  • Ujistěte se, že jste si pečlivě přečetli návod k použití. Správné používání postroje nebo batohu zabraňuje zbytečnému riziku zranění.”
  • Ujistěte se, že postroj nebo batoh správně sedí. Neměl by být ani příliš těsný, aby byl pohodlný, ani příliš volný, aby byl spolehlivý.”
  • Sledujte, zda Komise pro bezpečnost spotřebitelských výrobků nesleduje stahování výrobků z trhu. Nezapomeňte také zkontrolovat recenze ostatních rodičů a opatrovníků.
Pexels

Zdroj:
Pexels

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Share