Medvědice grizzly rozplývá srdce, když vede svou velkou skupinu mláďat přes silnici

Medvědice grizzly rozplývá srdce, když vede svou velkou skupinu mláďat přes silnici

Když jedete po venkovské, lesnaté oblasti, pravděpodobně potkáte některá běžná zvířata.

Může jít o všechna zvířata, od velkých, jako jsou jeleni, až po malá, jako jsou veverky a ptáci. I když setkání s těmito druhy zvířat většinou není příliš vzrušující, jednou za čas můžete narazit na něco neobvyklého. Něco velmi velkého.

Unsplash/Thomas Lipke

Zdroj:
Unsplash/Thomas Lipke

Přesně to se stalo ve Wyomingu, když se turisté stali svědky toho, jak medvědí máma a její čtyři mláďata přecházejí silnici. Naštěstí se vše podařilo zachytit na kameru.

Pro turisty v národním parku Grand Teton to byl zcela standardní den, kdy si užívali krásné scenérie a divokou zvěř, kterou park nabízí.

Jak se ukázalo, medvědi jsou vlastně docela běžným obyvatelem národního parku Grand Teton – a to natolik, že se to dozvídáme z webových stránek parku:

“V národním parku Grand Teton a na John D. Rockefeller Jr. Memorial Parkway se daří medvědům černým a grizzlym. S medvědem se můžete setkat kdykoli a kdekoli. Některé z nejoblíbenějších stezek procházejí vynikajícím prostředím, kde se medvědi vyskytují. Medvědi obvykle uhnou z cesty, pokud vás uslyší blížit se

Rumble

Zdroj:
Rumble

Ale i tak, když turisté viděli medvědí mámu s mláďaty přecházet přes silnici přímo před jejich očima, věděli, že zažívají událost, která se stane jen jednou za život.

Na videu, které sdílel jeden z diváků, je vidět medvědí mámu, jak jde se svými mláďaty z travnatého kopce směrem k silnici.

Když si uvědomí, že máma hodlá přejít na druhou stranu, všichni zastaví svá auta a stojí venku s připravenými fotoaparáty.

Rumble

Zdroj:
Rumble

Medvědí máma klidně vstoupí se svými mláďaty na silnici a dělá, jako by si vůbec neuvědomovala všechny lidi, kteří je pozorují.

Nesejde z cesty a zdá se, že má za úkol dostat své mládě do bezpečí. Ve skutečnosti se na své diváky ani nepodívá!

Rumble

Zdroj:
Rumble

Medvědi se dostanou na druhou stranu a ochranitelská máma vede svá mláďata zpět do bezpečí lesa.

Je obdivuhodné, že se nepokouší napadnout přihlížející, ale všichni jsou velmi ohleduplní a dávají procházejícím medvědům prostor.

Čtyři malá medvíďata se drží blízko u sebe a je vidět, že jsou z přecházení silnice nervózní, ale vědí, že jejich máma je ochrání!

Rumble

Zdroj:
Rumble

Pokud budete mít to štěstí, že se vám naskytne úžasný pohled na medvědy přecházející přes silnici, Tetonský národní park vám poradí, jak zůstat v bezpečí.

Doporučují, abyste:

  • Zdržujte se 100 metrů od medvědů, i když jste ve vozidle.
  • Při pozorování medvědů používejte vyhrazené úseky a zůstaňte u svého vozidla.
  • Řiďte se pokyny pracovníků Správy národního parku.
  • Pro bezpečné pozorování používejte dalekohled nebo zaměřovací dalekohled.
  • Přibližování k divoké zvěři je zákonem zakázáno.
  • Nenechávejte potraviny, odpadky ani chladicí boxy v otevřeném lůžku nákladního vozidla nebo v exteriéru jakéhokoli vozidla.
Unsplash/🇸🇮 Janko Ferlič

Zdroj:
Unsplash/🇸🇮 Janko Ferlič

Jsme moc rádi, že se návštěvníkům podařilo tento okamžik zachytit a podělit se o něj s námi. Příroda je opravdu neuvěřitelná.

Níže se podívejte na video, na kterém medvědí máma s mláďaty přechází silnici!

Prosím SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: Rumble, NPS.gov

Share