Mladý muž a jeho pes si připraví lidskou sochu, aby společně prošli životem –

Mladý muž a jeho pes si připraví lidskou sochu, aby společně prošli životem –

Umění má mnoho podob a v některých případech jeho představitelé používají jakýkoli prvek, aby se prosadili. Yorge Luís Ruiz, jehož cílem je nesmazatelně se zapsat do lidských myslí, se prezentuje velmi zvláštním způsobem.

Pouliční umělec hraje lidskou sochu v ulicích brazilského města Fortaleza. Ještě unikátnějším detailem je však to, že ho při jeho vystoupení doprovází jeho domácí mazlíček, malý pes jménem Jaspe.

Jelikož tento druh umění pochází ze středověku, vyžaduje hodiny tvůrčí přípravy, což z něj činí skutečné umělecké dílo.

Trpělivost, fyzická kontrola a vytrvalost patří k vlastnostem tohoto Brazilce a jeho milovaného zvířete.

Yorge Luís Ruiz a jeho pes Jaspe se proslavili v ulicích brazilského města.

Mnoho turistů se nechalo vyfotografovat ve společnosti těchto dvou zvláštních bytostí, které dávají najevo své přátelství.

Lěsíček stojí při pózování před fotoaparátem zcela klidně. Také při interpretaci sochy neztrácí v žádném okamžiku svou přítomnost.

Yorge Luís Ruiz si tímto způsobem vydělává na živobytí, což mu zajistilo místo v srdcích mnoha přistěhovalců, kteří přicházejí do města Fortaleza.

cachorrinhaartistaoficiální

“Každý den Brazilcům moc děkujeme za to, že se jim naše práce líbí. Jsme ohromeni všemi pozitivními komentáři, které v současné době dostáváme” zmínil umělec.

cachorrinhaartistaoficiální

Ministr kultury státu Ceará zveřejnil záběry tohoto uměleckého páru, které se staly virálními na internetu s 2,84 miliony zobrazení na Twitteru.

cachorrinhaartistaoficiální

Yorge je synem venezuelsko-brazilského páru a velmi se věnuje migrantům, kteří si musí najít slušný způsob obživy.

cachorrinhaartistaoficiální

Share