//function wptheme_stat() { // ?> // // Muž se dostal do titulků novin, které ukazují šílené zvýšení nájemného ze strany pronajímatele, přestože v bytě nedošlo k žádným úpravám - carloskonig.com

Muž se dostal do titulků novin, které ukazují šílené zvýšení nájemného ze strany pronajímatele, přestože v bytě nedošlo k žádným úpravám

Muž se dostal do titulků novin, které ukazují šílené zvýšení nájemného ze strany pronajímatele, přestože v bytě nedošlo k žádným úpravám

Setkali jste se někdy s šíleným zvýšením nájemného?

Uživatel TikToku se podělil o svou zkušenost s jedním z nejobávanějších a nejcitelnějších zvýšení cen v našem životě – nájemným.

Pexels – George Becker

Zdroj:
Pexels – George Becker

Se svými sledujícími se podělil o podmínky pronájmu bytu v texaském Dallasu, kde je jeho příběh jen jedním z mnoha.

Uživatel TikToku @goldenflacko4 zveřejnil video, ve kterém poukázal na nesoulad mezi nájemným a příjmem.

Zmíněný uživatel se podělil o to, že žije v Dallasu a ve stejném bytě již tři roky. Za všechny tyto roky podle uživatele TikTok platil měsíčně kolem 1 295 dolarů.

Pexels – Josh Sorenson

Zdroj:
Pexels – Josh Sorenson

Tentokrát se však jeho nájemné vyšplhalo na téměř neuvěřitelných 500 dolarů. Po prodloužení nájemní smlouvy bude platit 1715 dolarů.

Upozornil také na to, že i když se jeho nájemné nezvýšilo “o tolik”, stále je to směšné.

Plat také nedrží krok s životními náklady a byt zůstává i přes zvýšení beze změny.

Pexels – Andrea Davis

Zdroj:
Pexels – Andrea Davis

Jeho příběh bohužel není ojedinělý. Po celé zemi se mladí profesionálové snaží najít rovnováhu mezi bezpečností, pohodlím a dobou dojíždění.

Pexels – Pixabay

Zdroj:
Pexels – Pixabay

Levnější nájemné znamená více času na dojíždění. Někdy je místo méně bezpečné a tento komfort není v rámci pronajímatele prioritou.

V Texasu není nájemné tolik regulováno.

Sandy Rollinsová, výkonná ředitelka Texaského svazu nájemníků, se pro agenturu WFAA svěřila, že řeší případ 66letého muže, kterému se nájemné zvýšilo téměř o 1 000 dolarů.

Pexels – Terry Magallanes

Zdroj:
Pexels – Terry Magallanes

Absence regulace nájemného znamenala, že pronajímatelé v Texasu mohou zvyšovat nájemné, jak chtějí a jak často chtějí.

Rollins se také podělil o to, že nájemné není vázáno na index spotřebitelských cen. Nezohledňuje také délku pronájmu a to, co si můžete dovolit.

Právě v květnu loňského roku dosáhly Spojené státy dalšího rekordu v oblasti nemovitostí.

V dubnu činil celostátní medián nájemného 1 827 USD měsíčně. To je o 16,7 % více než v loňském roce. Nevykazuje také žádné známky zastavení. Předpokládají, že do srpna se medián může zvýšit na více než 2 000 USD.

Pexels – Daria Shevtsova

Zdroj:
Pexels – Daria Shevtsova

Nárůst však není v jednotlivých státech stejný. Nejmenší změnu zaznamenal Detroit s 5,5% nárůstem, zatímco největší skok nájemného zaznamenalo Miami, a to o neuvěřitelných 52 %.

Na zdražování se podílí také poptávka. Během jednoho roku přibylo v metropoli Dallas-Fort Worth, kde @goldenflaco4 v současnosti bydlí, téměř 100 000 nových obyvatel.

Lidé v komentářích sdíleli frustraci uživatele TikToku.

“Nikdy jsem nepochopil, proč se zvyšuje každý rok, kdy se rozhodnete zůstat,” komentoval jeden z uživatelů a poukázal na to, že pronajímatelé se mnohem více soustředí na to, aby lidi vyhodili, než aby jim zajistili dlouhodobý pronájem.

Pexels – Tobias Bjørkli

Zdroj:
Pexels – Tobias Bjørkli

“Nájemné se zvyšuje, ale byt se vůbec nevyrovnává,” uvedl další komentátor, který se podělil o svou frustraci z životních podmínek.

Pexels – Thgusstavo Santana

Zdroj:
Pexels – Thgusstavo Santana

“Způsob, jakým zvyšují nájemné a očekávají, že budeme vychovávat děti, rozhodně ne,” dodal další komentátor. Ti opakovali frustraci mileniálů ze společenských očekávání, která nedokážou držet krok ani s brutálními ekonomickými podmínkami.

Podívejte se na realitu, které musí čelit tento uživatel TikToku, ve videu níže.

Prosím SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

@goldenflacko4

#greenscreen yall raději připravte ro začít vytržení!! Protože tohle není ono!! #dallastx #dallas #recese #inflace #nájemné #dallaslife #nájem #pronajímatel

bREAK MY SOUL – Beyoncé

Share