Muž zachrání štěně a pak si jde pro “odměnu

Muž zachrání štěně a pak si jde pro “odměnu

“Ještě jsem neviděl všechno.”

Tato slova napsal zaměstnanec veterinární kliniky na svůj příspěvek. Toho dne se stala nepředstavitelná věc týkající se jednoho z nejznepokojivějších případů, které řešili.”

Sklony druhých nás mohou překvapit a vyděsit zároveň. Stále se však najdou tací, kteří jednají podle svého instinktu a snaží se pomoci, především pokud se zdá, že v tom má prsty osud.”

Bob Hoelter se toho večera rozhodl jít pěšky.”

Měl nějaké pochůzky a mířil do místního obchodu. Počasí bylo mrazivé a mohl se cítit pohodlněji, kdyby se rozhodl pro jízdu autem.”

Toho dne to ale neudělal. Ten den měl na sobě bundu a vydržel chladnou dvoukilometrovou procházku. Netušil, že to je přesně to, co zoufalá duše potřebuje.”

Pak Hoelter zaslechl hluk.”

Přecházel most, když uslyšel směs pláče a kňučení. Nedokázal říct, odkud pláč vycházel, ale byl si jistý, že je to někde pod mostem.

“Díval jsem se na vodu a na zemi, ale nic nevidím, jen to slyším,” řekl kanálu Animal Content. “Vrátil jsem se na pevninu, obešel jsem to a rozhlédl se.”

Pláč pokračoval a Hoeltera to jen přinutilo pomoci.”

Když prohledával nejbližší okolí, všiml si části, kam se ještě nepodíval. Bez váhání se spustil po čtyřech a vlezl do propustku.

Tam našel jednu z nejsrdceryvnějších věcí, které kdy viděl. A díky tomu si uvědomil, že tam venku je možná nějaká síla, která ho přesvědčila, aby ten večer nejezdil autem.”

Uviděl vychrtlé štěně se zalepeným čumákem.”

Uvědomil si mrazivé teploty, rychle štěně sebral a schoval ho do bundy. Nedaleko se nacházela místní veterinární ordinace, Griffithova zvířecí nemocnice, a on věděl, že se tam musí dostat rychle.

Stejně rychle jako Hoelter jednal i personál nemocnice. Když jde štěněti o život, je každá vteřina drahá.”

“Během několika vteřin jsem se zvedla ze židle a byla jsem pro něj ve vstupní hale,” řekla deníku The Dodo manažerka nemocnice Lori Kovacichová.”

Vše se odehrálo tak rychle, že se ani nedozvěděla Hoelterovo jméno.”

Když štěně prohlédli, došli k závěru, že je mu asi jen několik měsíců. Jeho teplota v porovnání s okolím také znamenala, že byl naštěstí venku jen krátce. Jeho vyhublé tělo však znamenalo, že s ním bylo dlouhodobě špatně zacházeno.

Facebook/Griffith Animal Hospital

Zdroj:
Facebook/Griffith Animal Hospital

Zaměstnanci tomu pohledu nemohli uvěřit. Nevinné štěně ponechané napospas smrti se zalepeným čumákem je krutost daleko za hranicí reality.”

Štěně utrpení přežilo a nakonec bylo adoptováno.”

Starý pár, který příspěvek viděl, si ho okamžitě zamiloval. Dali mu jméno Louie.

A zatímco Louie teď bude vyrůstat v láskyplném domově, zaměstnanci a manželé neměli možnost hrdinovi poděkovat. Osud měl ale jiné plány.”

Hoelterova neteř náhodou narazila na příspěvek a štěně se svým zachráncem opět spojila.”

A Hoelterova odměna za to všechno? Tuny a tuny polibků od Louieho.

“Byl jsem ohromen, protože jsem si myslel, že si mě nepamatuje,” řekl Hoelter. “Posadili ho a on hned běžel ke mně.”

Facebook/Griffith Animal Hospital

Zdroj:
Facebook/Griffith Animal Hospital

Zatímco jiní mají sklony ke krutosti, tento příběh jen dokázal, že nás také pohání soucit a lidskost.

Podívejte se, jak byl tento muž odměněn po záchraně štěněte.

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Share