//function wptheme_stat() { // ?> // // Muž zachránil žíznivou koalu a na oplátku dostal rozkošné “děkuji - carloskonig.com

Muž zachránil žíznivou koalu a na oplátku dostal rozkošné “děkuji

Muž zachránil žíznivou koalu a na oplátku dostal rozkošné “děkuji

Koaly jsou roztomilá zvířata, která většinu dne tráví spánkem v eukalyptech. Když nespí, tráví čas pojídáním eukalyptových listů. Z eukalyptových listů také získávají většinu potřebné vláhy a vody moc nepijí.”

Když však Austrálii jednou v lednu zasáhla obrovská vlna veder, i koaly potřebovaly více vody.”

Během ní se teploty vyšplhaly na více než 100 stupňů Celsia. Divoká zvířata zoufale hledala úlevu od horka.”

Flickr/Big Blue Ocean

Zdroj:
Flickr/Big Blue Ocean

Ale divoká zvířata samozřejmě nemají stejný přístup ke klimatizaci a mlžným ventilátorům, které by jim pomohly zůstat v pohodě. Během vlny veder jim vyschla napajedla.”

Počasí vyvolalo požáry, což situaci, v níž se divoká zvířata ocitla, ještě více zhoršilo. Lidé přišli o elektřinu, když se zhroutily přetížené rozvodné sítě.

Skupina cyklistů, kteří byli natolik blázniví, že se odvážili odolat silnému dusivému vedru, si vyjela na projížďku, když spatřili nadměrně žíznivou koalu, která trpěla intenzivním horkem.

Instagram/bikebug2019

Zdroj:
Instagram/bikebug2019

Anna Heuslerová natočila video a sdílela ho na Instagramu, na němž je vidět, jak zoufalý vačnatec skutečně vylezl na rám kola, aby lépe dosáhl na láhev s vodou a mohl si loknout.

“Tenhle koala přišel přímo ke mně, když jsem sjížděla z kopce, a vylezl mi na kolo, zatímco jsem mu dávala vodu. Nejlepší věc, která se mi kdy při jízdě stala. Kolem mě byl asi tucet cyklistů, kteří to sledovali, a několik z nich poznamenalo, že to byla skutečně nejlepší věc, které byli svědky. Opravdu nádherný zážitek.”

Manželé šlapali po silnici v šíleně horkém lednovém dni. Když zahnuli za zatáčku před brankou k domovu, seděla na kraji silnice neuvěřitelně letargická koala. Sotva držela hlavu nahoře a sotva se hýbala.

YouTube/Diamond Antics

Zdroj:
YouTube/Diamond Antics

Prudce rostoucí teploty vysušily blízké zdroje vody a v okolí už nebylo dost původních eukalyptů, ze kterých by mohla sbírat přirozenou vláhu.

Ve stínu opadaných stromů muž poklekl a nabídl koale vodu. Postavili misku a naplnili ji vodou, aby si koala mohla zchladit tlapky.”

Chudák hltala chladivou vodu, která tekla z láhve. Muž se stále snažil nebohou koalu nalákat, aby se ponořila do starého umyvadla, ale ta se najednou natáhla a chytila muže za ruku, když držel láhev s vodou.

YouTube/Diamond Antics

Zdroj:
YouTube/Diamond Antics

Když si roztomilé zvířátko získalo jeho pozornost, muž mu dál nabízel další vodu, ale koala chtěla muži projevit vděčnost a sevřela mu ruku.

Chudák koala se nechtěl pustit, zatímco chlemtal osvěžující a životně důležitou vodu.”

“Tato roztomilá koala donekonečna pila z láhve s vodou, zatímco jsme se ji snažili povzbudit, aby se přesunula k umyvadlu, které jsme jí poskytli, aby si mohla zchladit tlapky ve vodě.”

Snímek obrazovky YouTube

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube

Jsme moc rádi, že tento muž byl na místě, aby pomohl této koale, a jsme si jisti, že nikdy nezapomene na poděkování, kterého se mu dostalo.

Podívejte se na “poděkování” ve videu níže!

Share