Muž zachránil žíznivou koalu a nečekal, že mu za to poděkuje

Muž zachránil žíznivou koalu a nečekal, že mu za to poděkuje

Rozkošně chlupatí koalové váží až 20 kilogramů a překvapivě nepijí mnoho vody. Podle National Geographic ve skutečnosti získávají většinu své potřeby vláhy z eukalyptových listů, na kterých v noci večeří.

Zásoby listů na svačinu si dokonce ukládají do speciálních váčků ve tvářích.

Poté, co se Australané v roce 2018 potáceli v nejteplejším prosinci v historii, se počasí příliš nezlepšilo ani v lednu, který je uprostřed australského léta, kde teploty mohou dosahovat až 100 stupňů Celsia.

Flickr/Big Blue Ocean

Zdroj:
Flickr/Big Blue Ocean

V lednu 2019 byla vydána zdravotní varování, která doporučovala obyvatelům, aby zůstali doma a dávali pozor na své domácí mazlíčky.

Volně žijící zvířata však samozřejmě nemají stejný přístup ke klimatizaci a mlžným ventilátorům, které by jim pomohly zůstat v chladu. Během vlny veder jim vyschly vodní díry.”

Počasí vyvolalo požáry, což ještě více zvýšilo nebezpečí, kterému divoká zvířata čelila. Lidé přišli o elektřinu, když se zhroutily přetížené rozvodné sítě. Ve městě Port Augusta dosáhla nejvyšší teploty 121 stupňů Fahrenheita.

Skupina cyklistů, kteří byli natolik blázniví, že se odvážili odolat intenzivnímu dusivému vedru, byla na projížďce, když spatřili nadměrně žíznivou koalu, která trpěla velkým horkem. Teploty v té době výrazně překračovaly 100 stupňů Fahrenheita.

Instagram/bikebug2019

Zdroj:
Instagram/bikebug2019

Anna Heuslerová natočila video a sdílela ho na Instagramu, na kterém je vidět, jak zoufalý vačnatec skutečně vylezl na rám jejího kola, aby lépe dosáhl na láhev s vodou a napil se.

“Tenhle koala přišel přímo ke mně, když jsem sjížděla z kopce, a vylezl mi na kolo, zatímco jsem mu dávala vodu. Nejlepší věc, která se mi kdy při jízdě stala. Kolem mě byl asi tucet cyklistů, kteří to sledovali, a několik z nich poznamenalo, že to byla skutečně nejlepší věc, které byli svědky. Opravdu nádherný zážitek.”

Manželé šlapali po silnici v šíleně horkém lednovém dni, nejteplejším v historii, 24. ledna 2019. Když zahnuli za zatáčku před brankou k domovu, seděla na kraji silnice neuvěřitelně letargická koala. Sotva držela hlavu nahoře a sotva se hýbala.

YouTube/Diamond Antics

Zdroj:
YouTube/Diamond Antics

Prudce stoupající teploty vysušily blízké zdroje vody a v okolí už nebylo dost původních eukalyptů, ze kterých by mohla sbírat přirozenou vláhu.

Ve stínu opadaných stromů muž poklekl a nabídl koale vodu. Postavili umyvadlo a naplnili ho vodou, aby si koala mohla zchladit tlapky.”

Chudák hltala chladivou vodu, která tekla z láhve. Muž se stále snažil nebohou koalu nalákat, aby se ponořila do starého umyvadla, ale ta se najednou natáhla a chytila muže za ruku, když držel láhev s vodou.

YouTube/Diamond Antics

Zdroj:
YouTube/Diamond Antics

Když si roztomilé zvířátko získalo jeho pozornost, muž mu dál nabízel další vodu, ale koala chtěla muži projevit vděčnost a sevřela mu ruku. Chudák koala ji nechtěl pustit, zatímco chlemtal osvěžující a život zachraňující vodu.”

“Tato roztomilá koala donekonečna pila z láhve s vodou, zatímco jsme se ji snažili povzbudit, aby se přesunula k umyvadlu, které jsme jí poskytli, aby si mohla zchladit tlapky ve vodě.”

Na emoce, které divoké zvíře projevilo vůči muži, jenž mu pomohl zachránit život, se podívejte na videu níže. Je to prostě nádhera.

Share