//function wptheme_stat() { // ?> // // New York schválil návrh zákona, který ukončuje prodej domácích zvířat v maloobchodních prodejnách - carloskonig.com

New York schválil návrh zákona, který ukončuje prodej domácích zvířat v maloobchodních prodejnách

New York schválil návrh zákona, který ukončuje prodej domácích zvířat v maloobchodních prodejnách

Mlýny na štěňata jsou noční můrou každého milovníka zvířat. Nejenže jsou jejich metody nehumánní, ale nepomáhá to ani všem zvířatům v útulku. Nyní se však milovníci domácích zvířat v New Yorku radují. 3. června schválil zákon Puppy Mill Pipeline, který zakazuje prodej psů, koček a králíků v obchodech se zvířaty, zákonodárný sbor státu New York

Zákon je nyní připraven k podpisu guvernérce státu Kathy Hochulové.

Flickr – Jackie

Zdroj:
Flickr – Jackie

Podle prezidenta a generálního ředitele ASPCA Matta Bershadkera: “Stát New York, který má jednu z největších koncentrací obchodů se zvířaty, které prodávají štěňata, musí ukončit prodej krutě chovaných štěňat v obchodech se zvířaty tím, že konečně přijme zákon New York Puppy Mill Pipeline Bill.”

Podobné zákony byly přijaty v řadě dalších států a obcí, včetně Dallasu, Marylandu a Kalifornie, a New York není výjimkou.”

Spojené státy se blíží k zákazu prodeje domácích zvířat z pochybných množíren.

Flickr – Jimcen Bagsik

Zdroj:
Flickr – Jimcen Bagsik

Patří sem i továrny na štěňata a koťata. Naštěstí těchto zákonů přibývá a jsou schvalovány stále rychleji

Tyto podniky utrpí finanční ztráty, protože stále více států zakazuje nákup štěňat a koťat z množíren, což by mělo tento druh podniků zcela zastavit

Všichni ostatní se zdají být přinejmenším rozzuření.

Flickr – Elizabeth M

Zdroj: Elizabeth M:
Flickr – Elizabeth M

Organizace Humane Society of the United States nedávno provedla šetření a zjistila, že řada obchodů se zvířaty v New Yorku, stejně jako prodejci v dalších státech, mimo jiné na Floridě, v Connecticutu, Illinois a New Jersey, nakupují štěňata z množíren štěňat, které vydělávají na množení zvířat.

Zvířata z množíren štěňat a koťat jsou často chována ve špinavém a přeplněném prostředí bez přístupu k nezbytné lékařské péči

Chovatelé dokonce často ignorují základní chovatelské postupy a požadavky na zdravotní testy.

Flickr – Julien G

Zdroj: Flickr:
Flickr – Julien G

“Kdyby spotřebitelé věděli, odkud pocházejí štěňata, koťata a králíci prodávaní ve zverimexech, byli by zděšeni,” uvedla výkonná ředitelka Federace na ochranu zvířat státu New York Libby Postová. “Podmínky a zacházení, kterým jsou tato zvířata vystavena, jsou neomluvitelné.”

Newyorské obchody se zvířaty budou moci i nadále spolupracovat se záchrannými skupinami a poskytovat zvířata k adopci.”

“Vzhledem k tomu, že tolik dobrých zvířat potřebuje záchranu, není třeba, aby obchody se zvířaty prodávaly zvířata z týraných množíren,” poznamenal Michael Gianaris, předkladatel zákona a zástupce předsedy Senátu. “S našimi čtyřnohými společníky by se mělo zacházet s respektem, ne jako se zbožím.”

Flickr – James H.

Zdroj:
Flickr – James H.

Pokud se tento návrh zákona nakonec promění v zákon, pomůže více opuštěným zvířatům najít svůj domov navždy. Zachrání také mnoho zvířat před chovateli a jejich krutými množírnami.”

Být majitelem domácího zvířete je čest.”

Není to nic, co by se mělo brát na lehkou váhu. Vyžaduje to naprostou přípravu a připravenost na dlouhodobý závazek. Domácí mazlíčci jsou vzácní a můžeme začít tím, že budeme podporovat akce, které bojují proti týrání zvířat.”

Než si domů pořídíte nového mazlíčka, ujistěte se, že nepodporujete nehumánní metody chovu.”

A v neposlední řadě: ADOPTUJTE, NENAKUPUJTE!

Prosím, SDÍLEJTE tento článek se svými přáteli a rodinou.

Share