//function wptheme_stat() { // ?> // // Obří cane corso, který byl kvůli úzkosti vrácen do útulku, dostal druhou šanci - carloskonig.com

Obří cane corso, který byl kvůli úzkosti vrácen do útulku, dostal druhou šanci

Obří cane corso, který byl kvůli úzkosti vrácen do útulku, dostal druhou šanci

V tichých zákoutích zvířecího útulku se odehrává příběh o odolnosti a naději.

Logan, obrovský pes plemene Cane Corso, byl nalezen vyhublý a nutně potřeboval péči. Jeho příběh začal, když byl adoptován z útulku, aby byl krátce nato vrácen. Rodina, která si ho adoptovala, ho nechala v přepravce, když šla nakoupit, a Logan, přemožený úzkostí, z přepravky utekl.

Tento incident vedl k jeho návratu do útulku a zanechal ho ve stavu nejistoty a zmatku.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Navzdory nešťastným okolnostem zůstal Loganův duch nezlomený. Jeho mírné chování a laskavá povaha byly zřejmé všem, kdo se s ním setkali. Zvláště dobře se snášel s dětmi a ostatními psy a projevoval se lehkou povahou, která popírala jeho hrozivou velikost.

Jeho interakce s lidmi a ostatními zvířaty vytvářela obraz psa, který jednoduše hledá milující domov.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Zatímco se odehrával Loganův příběh, odehrával se jiný příběh proměny. Do útulku byl přivezen malý dobytek, zpočátku bezejmenný a viditelně ztrápený.

Byla nalezena jako zatoulaná a její strach z lidí naznačoval život bez lásky a péče. Díky trpělivosti a jemnému přemlouvání však začala projevovat známky důvěry.

Dostala jméno Daphne a během dvou týdnů se z vyděšené toulavé fenky proměnila v psa připraveného dávat a přijímat lásku.

Dafnéina proměna nebyla ničím jiným než zázrakem. Ze psa, který se zdráhal přijmout pamlsky nebo lidský dotek, se stala fenka, která radostně vrtěla ocasem a přijímala náklonnost. Změna v jejím chování byla důkazem síly trpělivosti, lásky a péče. Byl to jasný důkaz toho, jak trocha laskavosti může v životě zvířete způsobit výraznou změnu.

Mezitím byla Loganova budoucnost stále nejistá. Navzdory své okouzlující povaze a schopnosti vycházet s dětmi a ostatními psy ještě nenašel trvalý domov. Na obzoru se však objevila naděje. Zájem o jeho adopci projevila jedna rodina. Měli pět dětí a Logan s nimi během setkání a vítání dobře komunikoval.

Rodina zvažovala, že Logana adoptuje, ale chtěla se ujistit, že se dobře snáší s kočkami, protože v budoucnu plánovala jednu adoptovat.

Logan byl podroben kočičímu testu, aby se zjistila jeho snášenlivost s kočkovitými šelmami. Test spočíval v pozorování Loganovy reakce na kočku v boudě. Pokud by nevykazoval žádné známky agrese nebo fixace, znamenalo by to, že se s kočkami bude pravděpodobně dobře snášet.

Logan v testu obstál na výbornou, nevykazoval žádné známky agrese ani fixace vůči kočce.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Zatímco se rozhodovalo o Loganově osudu, další dva psi, Bertha a Ernie, se dočkali potřebné péče. Oba psi byli nalezeni jako toulaví a byli ve špatném stavu.

Měli podváhu, byli špinaví a měli zplstnatělou srst. S trochou péče a pozornosti se však oba psi změnili.

Jejich srst byla upravena, vyčištěna a dostali roztomilé šátky, takže byli připraveni na nový domov.

YouTube

Zdroj:
YouTube

YouTube

Zdroj:
YouTube

Pro Logana nastal okamžik pravdy. Rodina, která o něj projevila zájem, se rozhodla. Rozhodli se Logana adoptovat a poskytnout mu láskyplný domov, který si zaslouží.

Radost a úleva byly hmatatelné, když Logana odváděli z útulku, připraveného začít nový život s novou rodinou.

Byl to okamžik triumfu nejen pro Logana, ale pro všechny, kteří se podíleli na jeho cestě.

Příběhy Logana, Daphne, Berthy a Ernieho jsou připomínkou proměňující síly lásky a péče. Tito kdysi zanedbaní a opuštění psi našli naději a štěstí díky úsilí těch, kteří se jich odmítli vzdát.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Jejich příběhy jsou důkazem odolnosti zvířat a vlivu laskavosti. Připomínají nám, že každé zvíře si zaslouží šanci na lepší život a že s trochou trpělivosti a spoustou lásky můžeme jejich životy změnit k lepšímu.

Podívejte se na roztomilé video níže.

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share