Opuštěný pes se schoulil v rohu útulku a čeká na zachránce

Opuštěný pes se schoulil v rohu útulku a čeká na zachránce

Představte si, že náhle ztratíte vše, co znáte. Váš dům, vaše rodina – to vše je v jediném okamžiku pryč.

Bohužel to zažívá mnoho psů, kteří jsou odevzdáni do útulků. Zůstanou na hlučném, neznámém místě a nechápou, jak se tam dostali.

Přesně to se stalo pitbulovi jménem Blue King, který žil v Kalifornii.

Unsplash/Margarita Kosior

Zdroj:
Unsplash/Margarita Kosior

Blue byl u své rodiny asi rok a žil spokojeně. Jednoho dne se však jeho majitelé rozhodli přestěhovat.

Místo toho, aby si Bluea vzali s sebou, rozhodli se ho nechat v místním útulku.

Byl převezen do Carlsonova útulku, zařízení, které bohužel musí kvůli nedostatku místa a finančních prostředků, které má na udržení každého zvířete při životě, velké množství přijatých zvířat utratit.

Facebook Video Screenshot

Zdroj:
Facebook Video Screenshot

Pracovníkům útulku se zlomilo srdce, když viděli Blueovu reakci na to, že byl opuštěn: slzy.

Ačkoli někteří tvrdili, že slzy mohly být způsobeny alergickou reakcí, zjevná deprese psa vedla pracovníky k jedinému závěru – že má zlomené srdce a je zmatený z toho, že ho jeho rodina opustila.

Facebook Video Screenshot

Zdroj:
Facebook Video Screenshot

Dobrovolníci v útulku dělali vše pro to, aby ho rozveselili:

Trávili s ním čas, snažili se mu nosit pamlsky a povzbuzovali ho, že vše bude v pořádku. Ale místo toho, aby se rozveselil a užíval si společnosti cizích lidí, se dál choval sklíčeně a sklesle, po tváři mu stále tekly slzy.

Když bylo jasné, jak moc je tento pes zdrcený, dobrovolníci v útulku se shodli, že musí udělat vše pro to, aby toto štěně bylo adoptováno.

Screenshot videa na Facebooku

Zdroj:
Facebook Video Screenshot

Často se stává, že se do útulků dostane spousta pitbulů, kteří kvůli negativnímu vnímání tohoto plemene lidmi často zůstávají neadoptováni. Tamní dobrovolníci však chtěli, aby lidé viděli, jak sladký a milující Blue dokáže být a jak je smutný z toho, že byl opuštěn.

Rozhodli se proto využít sociální sítě. Sdíleli video, na kterém pes pláče ve své boudě, zatímco se ho snaží vyvést z jeho špatné nálady.

Doufali, že video někoho inspiruje, aby přišel do útulku a Bluea si adoptoval.

Koneckonců, byl to mladý pes a oni si byli jistí, že by byl pro někoho skvělým mazlíčkem. Tito lidé se skutečně zasadili o to, aby tento milý pes získal nový domov.”

Video si získalo popularitu na sociálních sítích a brzy se na Bluea přišla podívat žena jménem Jennifer McKayová, aby zjistila, co je to za psa.”

Poté, co se do útulku třikrát vrátila, aby se s Blueem sblížila a poznala ho, McKayová i Blue věděli, že si jsou souzeni. Při třetí návštěvě McKay Bluea adoptoval a odvezl si ho do svého domova navždy.

Od té doby, co Blue odešel do nového domova, se chová jako úplně jiné štěně.

Facebook Video Screenshot

Zdroj:
Facebook Video Screenshot

Teď je z něj ten nejšťastnější kluk široko daleko a miluje procházky a choulení na gauči s touto mámou. Tento sladký pejsek má konečně domov, který si zaslouží.”

Podívejte se na video o Blueově svobodě níže!”

Prosím, Sdílejte tento článek se svými přáteli a rodinou.”

Share