Osel se po záchraně lidmi nepřestává usmívat –

Osel se po záchraně lidmi nepřestává usmívat –

Díky telefonátu na horkou linku úřadů, který říkal: “Červený kód. Prosím, pomozte mi.”se podařilo rychle zasáhnout a zachránit osla, který byl blízko tomu, aby ve studené vodě přišel o život.

Facebook byl platformou, která rychle rozšířila zprávu. Také, se objevil audiovizuální záznam okamžiku, který zažili členové organizace Animal Heaven Animal Rescue (AHAR) v Irsku.

“Ve vodě v Kilorglinu je osel. Potřebuji člun a muže, kteří mi pomohou” zmínil příspěvek, který byl rozmazán uživateli sítě.

V první řadě, majitel zvířete nahlásil jeho zmizení, a jakmile se tato skutečnost potvrdila, organizace AHAR zahájila pátrání po oslu. Nenapadlo je, že to bude složitější, než očekávali.

Mike Fleming, člen veslařského klubu Killorgling, byl upozorněn na situaci a přiblížil se k místu se svým člunem. Umístili kolem osla lano a pomalu ho začali přitahovat.

Členové ARAH zveřejnili o situaci následující. “Byl mou poslední šancí a telefonátem požádat o loď. Vyslechl mě a jel mi naproti. Hned jsem věděl, že na to má odvahu.”.

Mike byl velmi ochotný pomoci od okamžiku, kdy se o tom dozvěděl. Bylo mu jedno, že voda je studená, jeho jediným cílem bylo pomoci oslíkovi.

Od toho dne jméno osla nese ten, kdo byl s největším odhodláním ochoten pomoci, “Mike”mike”tak se od toho dne jmenoval.

Ačkoli tento příběh pochází z roku 2015, je jistě příkladem toho, jak se lidé mohou jako druh zlepšit a začít mít větší empatii k bytostem, které s námi sdílejí planetu.

Share