osmiletý chlapec se naučil znakovou řeč jen proto, aby neslyšícímu řidiči zásilkové služby řekl jednoduchou větu

osmiletý chlapec se naučil znakovou řeč jen proto, aby neslyšícímu řidiči zásilkové služby řekl jednoduchou větu

Komunikace s druhou osobou nemusí vždy probíhat pouze prostřednictvím slov. Své myšlenky a pocity můžeme sdílet prostřednictvím různých neverbálních gest, jako je kývání hlavou, poklepání na rameno nebo objetí. Někteří lidé se učí znakovou řeč, aby mohli komunikovat s komunitou neslyšících a němých.

Tato osmiletá dívka překvapila doručovatele jedinečným pozdravem.

Twitter/@mummybear1903

Zdroj
Twitter/@mummybear1903

Komunikace je jednou z nejdůležitějších životních dovedností, které by se člověk měl naučit. Je to náš způsob předávání informací, abychom si navzájem porozuměli. Ve velmi raném věku nás napadá několik způsobů komunikace, jako jsou jednoduchá gesta rukou, zvuky nebo slova.

Komunikace má dvě formy: verbální a neverbální. verbální komunikace je taková, při níž se vzájemně dorozumíváme slovy, zatímco neverbální komunikace je používání jiných forem, například rukou. Málokterý člověk dokáže komunikovat pomocí úst. Například komunity neslyšících a němých musí ke vzájemné komunikaci používat znakovou řeč.

Znaková řeč je krásnější než slova.

Je to vizuální jazyk, při kterém používáte ruce, pohyby obličeje a těla ke komunikaci s druhou osobou. Na světě existuje mnoho znakových jazyků. Ve skutečnosti existuje více než 135 různých znakových jazyků. Má také co nabídnout všem ve všech oblastech života.

Znaková řeč je navíc krásná, výrazná a elegantní.

Díky němu se lépe dorozumíte a povznesete svůj život. Při učení se znakovému jazyku také neexistuje žádný negativní aspekt. Nemusíte být součástí komunity neslyšících, abyste se ho naučili.

Přesně to udělala tato mladá dívka!

YouTube/NBCNews

Zdroj
YouTube/NBCNews

Tallulah je osmiletá dívka z Ashton-Under-Lyne ve Velkém Manchesteru. Malá dívka si vytvořila nepravděpodobné pouto s řidičem zásilkové služby Hermes Timem Josephem, který dvakrát týdně doručuje balíčky v jejich ulici. Tim byl hluchý, a tak Tallulah vytvořila způsob, jak spolu mohou komunikovat.

Tim během výluky pracoval opravdu tvrdě a Tallulah mu chtěla dát najevo, jak moc si jeho práce váží. Rozhodla se, že se naučí znakovou řeč, protože věděla, že její vzkaz lépe vyzní, když se naučí jeho jazyk. Naučila se tedy základy.

Konečně byla Tallulah připravená!

YouTube/NBCNews

Zdroj
YouTube/NBCNews

Amy Robersová, maminka Tallulah, zachytila vzácnou interakci mezi svou dcerou a Timem. Klip ukázal dívku, jak stojí na zahradě před domem a říká Timovi “hezký den”, a to ve znakové řeči. Tim byl překvapen, že Tallulah naučil znak “dobré ráno, hezký den” a přitom zářil radostí.

YouTube/NBCNews

Zdroj
YouTube/NBCNews

“Tohle je náš doručovatel @Hermesparcels, vídáme ho 1 nebo 2krát týdně, na začátku výluky mu Tallulah nakreslila #thankyou, stále ji má hrdě vystavenou ve své dodávce, za posledních pár týdnů si vybudovali docela přátelství @ststephensaud #proudmum,” napsala Amy na Twitteru spolu s videem.

Tallulah zopakoval své akce a Tim šťastně naznačil, že to udělala správně!

YouTube/NBCNews

Zdroj
YouTube/NBCNews

Klip nasbíral na Twitteru tisíce lajků a mnoho lidí Tallulah chválilo za její laskavost.

“Jsi velmi zvláštní a krásná holčička Tallulah. Je to ten nejlepší řidič dodávky, kterého tu máme! Vždycky je tak potěšený / šťastný, když mu podepíšeme ahoj a děkujeme #proudfriends #bekind,” napsal jeden uživatel.

“Naprosto to miluju. Mladí lidé jsou tak úžasní a nezatížení názory ostatních lidí a berou lidi za bernou minci. Lekce pro nás všechny,” uvedla další osoba.

Tim se k virálnímu klipu vyjádřil také v rozhovoru pro BBC.

YouTube/NBCNews

Zdroj
YouTube/NBCNews

“Tallulah si uvědomila, že jsem hluchý, a pak mě jednoho dne překvapila, když mi podepsala: “Přeji hezký den.” Byl jsem velmi šťastný a pak jsem Tallulah ukázal, jak se má podepsat: “Dobré ráno, hezký den”, a ona to pak dokonale podepsala a to mi udělalo radost,” řekl.

YouTube/NBCNews

Zdroj
YouTube/NBCNews

Tallulah také nakreslila duhu pro Tima jako poděkování. Laskavému řidiči dodávky se líbila tak, že ji umístil do své dodávky. Amy všechny aktualizovala tím, že ukázala fotografii obou přátel s palcem nahoru za všechnu lásku, kterou dostali online.

Podívejte se na krásnou interakci prostřednictvím níže uvedeného videa!

YouTube/NBCNews

Zdroj
YouTube/NBCNews

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share