Pár se nastěhuje do 140 let starého historického domu a najde “poklad” ukrytý za zdmi

Pár se nastěhuje do 140 let starého historického domu a najde “poklad” ukrytý za zdmi

V roce 1854 bylo založeno město Leavenworth jako první město v Kansasu.

Město bylo považováno za “odrazový můstek” pro lidi směřující na západ do Oregonu a Kalifornie. Dnes se ve městě dochovalo mnoho původních staveb z prvních let jeho existence, které se staly oblíbenými turistickými atrakcemi.

Původní domy z 19. století se také předávaly z generace na generaci, než byly prodány novým majitelům. Příkladem je dům, který vlastní Thad a Robin Krasneskyovi.

KCTV5 News

Zdroj:
KCTV5 News

Krasnesky a jeho manželka získali 140 starý dům o rozloze 9 000 čtverečních stop v 2021. Nevnímají se jako majitelé domu, ale jako správci jeho historie.

O jejich příběhu informovala místní zpravodajská síť KCTV5 News. Manželé se podělili o to, jak začali nacházet poklady uvnitř a v okolí svého nového starého domu.

KCTV5 News

Zdroj:
KCTV5 News

“Když jsme odtáhli police stranou, viděli jsme, že je tam kovová věc, která je přišroubovaná do kamene,” řekl Krasnesky.

Podělil se o to, že si mysleli, že je to v pohodě, a tak ho vytáhli, aby se podívali, co se skrývá za zdí. Našli zazděnou místnost až na jeden otvor vyplněný hlínou. Začali dům prohledávat a hledat v něm ukrytý poklad.

Jejich první nález byl ukrytý na vrcholu dvanáctimetrové knihovny.

KCTV5 News

Zdroj:
KCTV5 News

Našli prezentační hůl a kapesní hodinky z doby občanské války. Krasnesky našel dědice majitele a starožitné předměty mu předal.

Dále si někdo všiml nefunkčního příčníku v jedné místnosti. Odstranila obraz před ním, vytáhla hřebíky a našla koutek s knihami.

Zprávy KCTV5

Zdroj:
KCTV5 News

Našli “Šarlatové písmeno”, “Rebeku ze Sunnybrook Farm” a “Ben-Hura” z roku 1907.

Prozkoumali také půdu. Mývalové, problémy se vzduchotechnikou a podivné zvuky vycházející z podkroví přiměly Krasneskyho, aby se vydal nahoru a místnost zkontroloval.

Když se dostal nahoru, uviděl uvolněnou podlahovou desku a vytáhl koberec a podlahovou desku. Když tam strčil ruku, našel dvě sklenice se stříbrnými mincemi.

Zprávy KCTV5

Zdroj:
KCTV5 News

Mince byly datovány 1916 a pocházely z 90. let 19. století.

Krasnesky si rád hraje s mincemi kvůli zvuku, který vydávají a který podle něj zní jinak než u dnešních mincí.

Krasnesky je přes den investičním poradcem a v noci spisovatelem. “A tak si myslím, že když máte starý dům, měli by v něm být kostlivci a skryté poklady,” řekl.

KCTV5 News

Zdroj:
KCTV5 News

Jeho přátelé mu pomáhají s jeho misí najít další skrytý poklad uvnitř domu., Pomáhají mu kopat, vynášet suť a prosévat suť pomocí domácího třepače.

Krasnesky vidí, že dům tu byl 140 let předtím, než se tam dostal, a bude tu i 140 let poté, co odejde.

První majitel zemřel tři měsíce po nastěhování v roce 1885. Dům přešel na jeho dceru, pak na vnučky, které zemřely v 70. letech 20. století.

Krasnesky také vytvořil facebookovou stránku s názvem Krasnesky Manor for Wayward Cats (Krasneskyho panství pro zbloudilé kočky), na které zaznamenává své nálezy.

KCTV5 News

Zdroj:
KCTV5 News

Poté začal pořádat večírky s detektory kovů v domě a jeho okolí a výtěžek z těchto akcí věnoval historické společnosti.

Jedním z účastníků je Ray Schultz, který je fanouškem detektoringu kovů už léta.

Na zahradě domu našel nákladní žeton společnosti Wagon Works of the West z roku 1870.

Na otázku, kdy přestane s hledáním pokladů, Krasnesky odpověděl: “Protože nemám v plánu se někdy stěhovat, a to nikdy, přestanu pravděpodobně někdy v době, kdy zemřu.”

KCTV5 News

Zdroj:
KCTV5 News

Krasnesky také našel staré noviny ve sloupcích schodiště.

I když neměly velkou hodnotu, zarámoval je a vystavil na stěnách. Ve zprávách se podělil o to, že celý dům Krasneskému připadá jako časová schránka a chce, aby tak působil i na ostatní za několik let.

Za tímto účelem reportérka zpravodajství KCTV5 Betsy Websterová uvedla, že když Krasnesky provádí renovaci, dává po celém domě aktuální noviny, mince a poznámky, protože chce také dát radost dalšímu správci domu.

Podívejte se na celé video o skrytém pokladu nalezeném ve 140 let starém domě níže!

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share