Pejsek se vydal za ultraběžcem na celý závod a našel si domov navždy

Pejsek se vydal za ultraběžcem na celý závod a našel si domov navždy

Psi bez ohledu na plemeno jsou známí jako úžasní společníci. Jsou inteligentní, velmi dobře cvičitelní, zuřivě věrní a mají působivé instinkty pro záchranu a přežití. To z nich dělá skvělé domácí mazlíčky.”

Foto: Lisa Fotios z Pexels

Zdroj:
Foto: Lisa Fotios z Pexels

I pracovní psi dokáží svým šarmem a schopnostmi odzbrojit psovody. Všimli jste si, jak si policisté a další bezpečnostní pracovníci nakonec své psí parťáky zamilují a vytvoří si s nimi nezlomné pouto? Totéž platí pro terapeutické psy. Jsou milí, výkonní a lidem, kteří se na jejich pomoc spoléhají, velmi usnadňují život.”

Proto si majitelé psů mají co vyčítat.”

Udělat ze psů součást rodiny sice znamená tvrdou práci, ale výhody jsou k nezaplacení. Psi mají přirozený sklon k náklonnosti, zejména pokud jsou dobře vycvičeni. Tito okouzlující psíci umí své zvířecí rodiče a lidské sourozence zahrnovat láskou, péčí a ochranou.”

Pexels

Zdroj:
Pexels

Stejně jako Gobi a to, jak moc zasáhla do Dionova života.

Instagram

Zdroj:
Instagram

Dion Leonard je zkušený ultramaratonec, který se s tímto milým psem seznámil při vytrvalostním závodě přes čínskou poušť Gobi.

YouTube

Zdroj:
YouTube

K Dionovu překvapení s ním pes, kterého nakonec pojmenoval podle pouště, začal běhat. Navzdory Gobiho velikosti běžela neúnavně vedle běžce – přes písečné duny, přes pohoří Tian Shan, přes vesnice a černé písky.

Hledání Gobi

Zdroj:
Hledání Gobi

Jak Dion poznamenal, Gobi mohla po několika kilometrech běhu s ním odejít sama, ale k jeho překvapení a potěšení se pes držel a zůstal s ním.

“Bylo to prostě rozhodnutí, které chtěla udělat, a chtěla být vedle mě.”

Gobi tak moc chtěla být s Dionem, že dokonce v noci následovala běžce do jeho stanu. Dion se hned na místě rozhodl, že se o ni postará. Dával jí jídlo a vodu ze svých zásob. přenášel ji přes řeky a prostě dával psovi pocit, že ho má rád a že se o něj stará – i kdyby to znamenalo, že bude riskovat své místo v závodě.

Instagram

Zdroj:
Instagram

“Viděl jsem v ní spoustu odvahy a houževnatosti a tak nějak se to dotýkalo mého těžkého dětství, které jsem měl.”
Hledání Gobi

Na konci závodu Dion zavolal své ženě, aby jí řekl o Gobim a přitom se jí zeptal, jak se cítí, když si psa přivezla domů. K Dionově radosti se manželka ultravytrvalce s Gobim velmi ráda seznámila

Než se však Gobi konečně mohl vrátit s Dionem domů, čekalo ho několik překážek.

Gobi musela čekat v karanténě, ale naštěstí se někdo nabídl, že se o ni postará, když Dion odletěl zpět do Edinburghu. Když Dion vymýšlel, jak Gobi přivést domů, dostal telefonát, že se pes ztratil. Dionovi to zlomilo srdce. Byl rozhodnutý ji najít, nasedl do letadla, zamířil zpátky do Číny a dělal, co mohl, aby ji našel, a své pátrání dokonce zdokumentoval. Jeho úsilí se vyplatilo. Nakonec mu zavolali, že se Gobi našla.

Gobi hned věděla, že je to Dion.

Instagram

Zdroj:
Instagram

Okamžitě běžela za svým nejlepším přítelem a ti dva se opět šťastně shledali. Trvalo pět měsíců a 48 hodin letu letadlem, než se Gobi vrátila domů do Skotska, ale stálo to za to. Nyní Gobi žije šťastně ve svém vlastním domě s Diem a jeho ženou.”

Příběh Gobi a Diona byl víc než jen příběh “člověk potká psa”.”

Bylo to setkání, které jim oběma změnilo život a přineslo jim šťastný konec, který si zasloužili.”

Prosím, Sdílejte tento článek se svými přáteli a rodinou.

Share