Pejsek vidí, jak jeho kamaráda odnáší orel, a běží ho zachránit –

Pejsek vidí, jak jeho kamaráda odnáší orel, a běží ho zachránit –

Malý pes s velkým charakterem byl oceněn poté, co se osmělil a odehnal orla, který ho tlapami svíral jiného psa. Uživatelé mu sice tleskali, ale zároveň kritizovali pasivní přístup člověka, který video nahrál.

Nejlepší přítel člověka“je známý tím, že projevuje svou náklonnost k lidským bytostem. Z publikace však vyplývá, že ke svým společníkům cítí také ochranitelský vztah. Aby projevil solidaritu se svým přítelem, vystavil svůj vlastní život nebezpečí.

Příroda může být hrubá na každého a v mnoha případech vždy vítězí ten nejsilnější. Odvážná událost, která se odehrála na Aljašce v USA, je však výjimkou uprostřed konstanty, kde obvykle převládá ta největší.

Video ukazuje, jak pták šel proti jednomu ze štěňat, které šlo po polní cestě. Orel ho chytil tlapami a nechtěl ho pustit. Prozřetelným způsobem, se na scéně objevil jeho společník, který neváhal a postavit se velkému ptáku.

Tento druh ptáka je obzvláště silný a je schopen vzlétnout s několika kilogramy na nohou. Někteří odborníci se domnívají, že orel byl ohromen zvuky, které vydávali malí psi.

Video se téměř okamžitě stalo virálním a většina uživatelů blahopřála druhému psovi za jeho kamarádství, že nenechal svého přítele samotného. Co však bylo kritizováno, bylo člověka, který nahrávku pořídil.

Osoba, která video natočila a která štěňatům v žádném okamžiku nepomohla, byla nejvíce kritizována uživateli sociálních sítí. To ukazuje, že někteří někdy zvířata chovají civilizovaněji než lidé.

Share