Pes narazí na dvoře na mládě vačice a rozhodne se ho adoptovat

Pes narazí na dvoře na mládě vačice a rozhodne se ho adoptovat

Slyšeli jste někdy o hadovi, který se stará o krysu? No, musíte uznat, že zvířata jsou jediným odvětvím živých bytostí, které má tendenci nás ohromujícím způsobem zachytit zcela nevědomky o překvapivých věcech, které dělají.

Také jsme si velmi dobře vědomi skutečnosti, že zvířata jen stěží odvozují zvyky péče a adopce, zejména pokud opečovávaný patří k daleko jinému druhu, než je ten jejich.

TheThings

Zdroj:
TheThings

Ale vyprávění, které vám dnes řekneme, výhradně (a pěkně) zdůrazňuje tuto zadní událost. Pes bígl v Austrálii právě udělal něco, co je pro jeho druh zcela jedinečné a pro většinu zvířat přinejmenším.

Molly, jak ji láskyplně nazývají její majitelé, adoptovala opuštěnou malou vačici jen několik dní poté, co přišla o celý vrh svých štěňat.

wrdw

Zdroj:
wrdw

Naštěstí pro mládě vačice a matku psa našli oba důvod k útěše, lásce a útěše v tomto netradičním zvířecím páru.

Stalo se, že jednoho rána byla Molly před svým domem, když náhle narazila na opuštěné mládě vačice. Po spatření psa skočilo nevinné mládě vačice Molly přímo na záda.

Metro

Zdroj:
Metro

Malé stvoření se pevně drželo a od té doby vačice považovala Molly za svou matku. Pro Molly je malá vačice darem z nebes, který jí má pomoci vzpamatovat se ze ztráty mláďat.

“Je to nepravděpodobný pár. Myslím, že vačice si myslela, že Molly je její matka, a naopak,” říká Elle, jedna ze dvou majitelek Molly.

Od té doby, co Molly našla malou vačici, dělá svou práci matky tak vážně, jak jen matka může být.

“Ať se to zdá jakkoli nepravděpodobné, tihle dva se zjevně měli potkat!” říká Sára, druhá chovatelka bígla.

Roztomilé mládě vačice mělo být také trpěno, pokud by ho Molly nenašla. Pro jakékoli mládě zvířete je poměrně obtížné přežít v tak útlém věku pod širým nebem bez matčiny péče.

Instagram

Zdroj:
Instagram

Sára a Elle z Victorie popisují svůj vztah jako velmi pečující a intenzivní. Protože vačice přes den spí, Molly prostě celý den čeká pod svým stromem na odpočinek, dokud se malá vačice neprobudí.

Jakmile se probudí, mládě vačice se drží na zádech své náhradní psí matky a Molly ho spokojeně nosí, jak dlouho si přeje.

Instagram

Zdroj:
Instagram

Když si Molly v noci zdřímne, mládě vačice spočine na Mollyině klíně a oba se stanou pohledem, který diváka jen léčí.

Majitelé zvířete si sice nejsou jisti, jak dlouho mládě vačice s Molly zůstane, ale ať už spolu stráví jakýkoli čas, majitelé si přejí, aby z něj vytěžili co nejvíce.

Instagram

Zdroj:
Instagram

I když jste možná slyšeli nebo viděli několik případů, kdy se zvířata starají o jiné druhy než o ty své, takový vzdálený příklad péče, jako je tento, nemusí být běžným jevem.

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share