//function wptheme_stat() { // ?> // // Pes upozorní majitele obchodu, že nepatří páru, se kterým přišel, a že byl unesen - carloskonig.com

Pes upozorní majitele obchodu, že nepatří páru, se kterým přišel, a že byl unesen

Pes upozorní majitele obchodu, že nepatří páru, se kterým přišel, a že byl unesen

Pokud nejste Dr. Dolittle, nemůžete se zvířaty mluvit, ale rozhodně umí komunikovat. Rozkošný pětiměsíční australský ovčák, který poslouchá na jméno Vango, přesně tohle udělal a zachránil se z rukou pejskařů. Chytrý psík vešel do obchodu se svými pejskaři a čtyřnožec chytře upozornil majitele obchodu, že něco není v pořádku.

Josée Francouer

Zdroj:
Josée Francouer

Vše se odehrálo v obchodě se zvířaty v Gatineau v kanadském Quebecu. Vango neustále štěkal a dožadoval se pozornosti majitele obchodu.

Yves Jodoin pracuje v obchodě jako zaměstnanec a zároveň je trenérem psů ve společnosti Au Royaume des Animaux. O chování psů rozhodně něco ví a rychle dokázal zjistit, že celá situace je hodně mimo.

Yves si nejprve jednoduše myslel, že čtyřnožec má hlad a štěká, protože doufá v pamlsek. Když Vango štěkal dál i poté, co dostal sušenku, začal být Yves čím dál podezřívavější.

Claudine Richard, Radio-Canada

Zdroj:
Claudine Richard, Radio-Canada

“Pes štěkal, pes se pošťuchoval a opravdu chtěl mou pozornost,” řekl zaměstnanec a cvičitel psů Yves Jodoin pro server CBC Canada. “Dával jsem psovi sušenky, ale pes stále štěkal.”

Když pár, který přišel do obchodu s Vancem, nedokázal odpovědět ani na základní otázky týkající se psa, začal si zaměstnanec dávat věci dohromady.

Claudine Richard, Radio-Canada

Zdroj:
Claudine Richard, Radio-Canada

Začalo se objevovat podezření, a když se Yves začal ptát na stále zásadnější otázky ohledně psa, bylo to ještě horší. Manželé ani nevěděli, jak je starý, jestli je sterilizovaný nebo ne, jaké jídlo mu obvykle chutná nebo odkud pochází a kolik za něj zaplatili.

“Vyhýbali se otázkám,” vzpomíná muž.

Naštěstí si další zaměstnankyně Lydia Blouinová také všimla, že něco není v pořádku. Lydia zkontrolovala stránky místních sociálních sítí, zda se tam neobjevilo něco o pohřešovaných domácích mazlíčcích. Netrvalo dlouho a na internetu našli Vangovu fotografii, jak byl nahlášen jako pohřešovaný. Pes byl podle všeho naposledy viděn doma v Buckinghamu, a to jen pár hodin předtím, než přišel do obchodu.

Josée Francouer

Zdroj:
Josée Francouer

Yves si pak náhle uvědomil – Vanga už znal, protože ho cvičil, když byl ještě štěně!

“V tu chvíli jsem řekl: Vango, pojď! A pes zareagoval, vyskočil,” vypráví trenér psů. “Celou dobu štěkal a šťouchal, snažil se říct: ‘Ahoj, já nejsem ten pes, za kterého mě mají’.”

Manželům nezbylo nic jiného než přiznat, že to není jejich pes. Tvrdili, že Vanga našli v lese a chtěli si ho nechat jako vlastní vyživovací zvíře, protože žena si nemohla dovolit psa a byla ve špatném zdravotním stavu. Dotyčná žena byla samozřejmě přistižena a Yvesovi se podařilo ji přesvědčit, aby zvíře nechala v obchodě.

Zaměstnanec pak zavolal skutečné majitelce Vanga, Josée Francoeurové.

Claudine Richard, Radio-Canada

Zdroj:
Claudine Richard, Radio-Canada

Vangoova skutečná majitelka byla v šoku, protože věděla, že její psík jen tak sám od sebe neuteče. V jednu chvíli byl Vango na oploceném dvoře a v další chvíli byl prostě pryč.

“Je možné, že ho někdo unesl? A já si říkala: ‘Kdo by to mohl udělat? To není možné!”

Telefonát od Yvese byl naprostou úlevou.

“Nemůžu o tom mluvit, aniž bych se rozplakala,” řekla. “Představte si: Kdyby ti lidé nešli do toho zverimexu, navždy bych přišla o svého psa.”

Vango nebyl očipován, ale Josée se už objednala, aby si to nechala udělat a předešla podobným věcem v budoucnu.

Josée Francouer

Zdroj:
Josée Francouer

Na pejskaře podala oficiální stížnost na místním policejním oddělení.

“Nechci jim dělat problémy. Nevíme, proč to udělali. Ale zároveň mi vzali dítě,” řekl majitel. “Chci odradit ostatní, aby to nedělali.”

Díky chytrému chování Vanga je nyní opět v rukou milujícího majitele. To je ale chytrý psík!

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share