Pes utrpěl 2 mrtvice a už nemůže chodit po schodech, takže se rodina střídá ve spaní s ním v přízemí

Pes utrpěl 2 mrtvice a už nemůže chodit po schodech, takže se rodina střídá ve spaní s ním v přízemí

Spike je záchranářský pes, který byl před devíti lety adoptován do rodiny Catherine Morrisové v Yorkshiru. Rodina se rozhodla, že Spike zůstane dole a nahoru ho nepustí, ale on měl jiný nápad. Nechtěl své lidi pustit z dohledu. Catherine řekla:

“Když jsme ho měli poprvé, zavřeli jsme schodišťovou bránu a šli spát. Několik minut kňučel, než ve tmě přeskočil branku a poklusem se dostal do pokoje mých rodičů a rovnou na postel! A tam od té doby spával.”

Instagram – @spikethespringer

Zdroj: @spikethespringer

Instagram – @spikethespringer

Podle Catherine se Spike rád tulí, a když s nimi spí v posteli, snaží se strčit pod deku, aby byl svým lidem co nejblíže. Spikovi je však už čtrnáct let a prodělal dvě mozkové příhody, takže už na tom není zdravotně nejlépe.

Instagram – @spikethespringer

Zdroj:
Instagram – @spikethespringer

Několik dní po druhé mrtvici se Spike nedokázal sám postavit, takže ho rodina nosila po domě. Když se znovu naučil chodit, byl stále příliš slabý na to, aby se sám dostal nahoru a dolů ze schodů. Ze strachu, aby si Spike při cestě po schodech nahoru a dolů neublížil, rodina opět postavila schodišťovou bránu. Dalším opatřením, které přijali, bylo, že s ním začali spát na gauči, aby nezkoušel svůj starý trik s přeskakováním branky. Catherine řekla:

“Tento nový plán začal v době, kdy jsem byla na univerzitě, takže rodiče trávili se Spikem střídavě noci dole. Od té doby, co jsem se přestěhovala zpátky domů, jsem se ke střídání přidala i já, takže celkově máme mezi námi třemi trochu víc spánku.”

The Dodo

Zdroj:
The Dodo

Catherinin táta dělá všechno pro to, aby měl Spike pohodlí a vše, co by mohl během noci potřebovat. Pravdivý důkaz starého rčení, že pes je nejlepší přítel člověka. Řekla:

“Jsou nerozluční. Můj táta mu říká “stará fazole” a pořád si spolu povídají. Táta také nosí Spikovi vodu a jídlo na pohovku a krmí ho z ruky, aby se ujistil, že dostává léky a udržuje si sílu.”

The Dodo

Zdroj:
The Dodo

Catherine a její rodina dokumentují Spikeův život na svém instagramovém profilu: @spikethespringer, kde se můžete podívat, jak je milován a kolik lidí ho sleduje. Na jeho profilu jsou fotky a videa z doby, kdy byl mladší a plný života, a také příspěvky, kde už trochu zpomalil, ale neztratil lásku ke žvýkacím hračkám. Očividně ho jeho zdravotní problémy netrápí. Podle jeho slov ho brzdí jen jeho lidé. Catherine o Spikovi řekla, že:

“Máme našeho staříka moc rádi a jsme moc rádi, že ho máme ve svém životě. Doufáme, že jsme mu vynahradili jeho nepříliš dobrý start do života tím, že jsme mu poskytli všechnu lásku světa.”

Instagram – @spikethespringer

Zdroj:
Instagram – @spikethespringer

Prosím SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Instagram

Share