Pět dospívajících chlapců vytvořilo lidský řetěz, aby zachránili děti, které spadly do ledového zamrzlého rybníka

Pět dospívajících chlapců vytvořilo lidský řetěz, aby zachránili děti, které spadly do ledového zamrzlého rybníka

Jednoho čtvrtečního rána si Olivia Heidová (8 let) a její malý bratr RJ (4 roky) hráli na dvorku svého domu na Harmony Road v Middletownu ve státě New Jersey.

Byl perfektní den, a tak se Stephanie Heidová a její manžel Richard rozhodli, že svým dětem dopřejí první zážitek se sáňkami.

Nikdo z nich však nečekal, co se toho dne stane.

Netušili, co je čeká.

Pexels

Zdroj:
Pexels

Po bohatém obědě začali Heidovi hledat ideální místo pro děti. Nejprve se vydali na sáňkařský kopec v Holmdel Parku, bohužel byl zavřený.

Stephanie se obrátila na Facebook a požádala o doporučení, na které lidé reagovali doporučením Beacon Hill Country Clubu.

Rodina dorazila do Beacon Hill Country Clubu mezi 14. a 15. hodinou. když však zkontrolovali hlavní kopec, byl přeplněný a příliš strmý. Rozhodli se vybrat si mnohem menší kopec, který se nacházel vlevo a měl menší sklon.

“Máme dvoje talířové sáňky, ale manžel trval na tom, že si vezme tyhle velké nafukovací sáňky z vnitřní trubky,” řekla Stephanie Patch. “Strávili jsme půl hodiny tím, že jsme seděli v autě a nafukovali tu věc.”

Pexels

Zdroj:
Pexels

Netušili, že budou vděční za to, že mají ty nafukovací sáňky.

Nikdy neberte malé detaily jako samozřejmost.”

Manželé si všimli, že napravo od kopce se nachází rybník, ale nepovažovali to za nic velkého. Byl poměrně daleko, takže je ani nenapadlo, že by jim mohl způsobit nějaké potíže.”

Screenshot YouTube

Zdroj:
Screenshot YouTube

První sjezd Olivii a RJovi vyšel jako po másle, takže si dali další pokus. Starší sestra seděla na nafukovacích saních a RJ si sedl své větší sestře na klín.”

Richard děti z kopce silně postrčil, netušil však, že právě tady začne jejich rodinná noční můra.”

Děti bohužel narazily na kus ledu u stromu, což způsobilo, že se jejich nafukovací sáně odrazily a letěly přímo do zamrzlého rybníka.

Chvíli se jim podařilo plavat, ale každou vteřinou se začaly potápět, byl to děsivý pohled, protože Olivii a RJe to vystavilo nejrůznějšímu nebezpečí

Správní lidé ve správnou chvíli.

Snímek obrazovky YouTube

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube

Osud tomu chtěl, že se na sáňkách svezli i středoškolští prváci Kieran Foley, 14 let, Joseph Dietrich, 14 let, Drew Scalice, 14 let, Ryan Day, 15 let, a Tyler Armagan, 14 let.

Dospívající chlapci házeli do rybníka kameny, aby zjistili, zda je úplně zamrzlý. Najednou uslyšeli na kopci křik lidí, a tak se rozhodli podívat, co se děje.

Tam uviděli sourozence, jak se pomalu noří do ledového rybníka. Kieran se bez rozmýšlení okamžitě vrhl do akce, aby je zachránil.

Screenshot YouTube

Zdroj:
Screenshot YouTube

“Neviděl jsem, že by někdo jiný mohl něco udělat, tak jsem prostě skočil,” řekl při vzpomínce na tento děsivý okamžik. “Říkal jsem si, že je to jedno. Nebylo to hluboké, takže jsem mohl jít přímo k nim. Zvedl jsem je a moji kamarádi utvořili řetěz a jako prvního jsme dostali toho kluka a předali ho mým kamarádům. Pak jsem dostala tu holku.”

“Nemohla jsem se dostat z kopce dost rychle,” řekla Stephanie. “Nahoře na kopci byly další rodiny a všichni jsme křičeli. Úžasné pro mě bylo vidět, jak kluci okamžitě uměli vytvořit lidský řetěz. Nevím, jak to věděli, že to mají udělat. Celé je to neuvěřitelné.”

Born ready!

Screenshot YouTube

Zdroj:
Screenshot YouTube

Ukázalo se, že Kieran a Drew byli oba členy 47. oddílu middletownských skautů. Už se nemusíme divit, proč to umí, nejspíš je to jedna z věcí, které se naučili ve skautu.”

Během záchranné akce Kieranovi uvízla v rybníku bota, Tylerovi spadl do vody telefon a další teenager ztratil sluchátka. Stephanie a Rich se je snažili odměnit nabídkou peněz, ale oni odmítli.”

Screenshot YouTube

Zdroj:
Screenshot YouTube

“Byli šíleně skromní. Nic nechtěli, jen se chtěli ujistit, že jsou moje děti v pořádku. Neustále mým dětem říkali: ‘Teď už jste v bezpečí. Dostanete doma horkou čokoládu a teplou koupel’.” Stephanie hrdě vyprávěla o svém setkání s chlapci, kteří zachránili její děti.”

Tento příběh jednoduše dokazuje, že hrdinové jsou prostě všude kolem a jsou vždy připraveni pomoci. V případě těchto dospívajících chlapců nám všem ukázali, že jejich pohotové myšlení a obětavost mohou zachránit život.”

Více se o jejich hrdinském činu dozvíte, když se podíváte na video níže.”

Prosím, SDÍLEJTE tento článek se svými přáteli a rodinou.

Share