Pitbullova věrnost byla testována, když se do jeho domu vloupali 4 cizinci

Pitbullova věrnost byla testována, když se do jeho domu vloupali 4 cizinci

Jestli se na něčem shodneme, pak na tom, že psi jsou nesmírně věrná zvířata. Svou přezdívku “nejlepší přítel člověka” si nevysloužili jen tak pro nic za nic. Jakmile si s vámi jednou vytvoří pouto, budou vám stát po boku až do konce. To je to, co je dělá tak úžasnými.

Robert McGowan ví o této věrnosti na vlastní kůži. Když se totiž v jeho domě odehrál děsivý incident, nezachránila ho policie – byli to jeho dva psi. McGowan nedlouho před traumatickou nocí zachránil oba pitbully z útulku.

Jednoho večera se v McGowanově domě odehrála noční můra, která vyústila v ošklivé zranění v obličeji.

The Dodo/Robert McGowan

Zdroj: The Dodo:
The Dodo/Robert McGowan

Dva pitbulové, kteří se ten večer náhodou ocitli s McGowanem, se jmenují Ellabelle a Ladybug – a jejich život před McGowanem byl v útulku.

Pitbulové jsou bohužel známí tím, že mají špatnou pověst, což ztěžuje jejich adopci.

Pověsti o pitbullech jsou často neopodstatněné a založené na hrozných stereotypech. Agresivní a nebezpečný jsou často dvě povahy, které jsou spojovány s těmito přirozeně milými a hodnými psy.

McGowanová hovořila s The Dodo a obhajovala toto plemeno slovy:

“Jsou velmi učenliví a plaší. Nejsou vůbec agresivní.”

The Dodo/Robert McGowan

Zdroj:
The Dodo/Robert McGowan

Srdcervoucí je, že život Ellabelle a Berušky před McGowanem byl plný zanedbávání a týrání. Na hony vzdálené tomu, co skutečně chtěly a po čem toužily – lásce a bezpečí. Skončily v útulku, kde je kvůli jejich rase znovu a znovu míjeli.

Nakonec se objevil McGowan, a jakmile je spatřil – věděl, že jim chce dát milující domov. Na oplátku? Nakonec by mu zachránili život.”

The Dodo/Robert McGowan

Zdroj:
The Dodo/Robert McGowan

Byl to obyčejný večer, když se McGowan poflakoval ve své garáži a seděl na židli u auta. Nechal otevřená garážová vrata a vůbec ho nenapadlo, že do garáže vtrhnou čtyři muži a okamžitě na něj začnou útočit.

“Jeden mě prostě praštil přímo do oka. Srazil mě ze židle.”

Požadovali klíče od jeho auta a křičeli na Roberta, který se snažil zjistit, kde se nachází poté, co dostal ránu do obličeje. Zmateně se poučil, že klíče jsou uvnitř domu.”

Čtyři muži nevěděli, že v domě jsou také Ellabelle a Beruška.

Flickr/Dave Nakayama

Zdroj:
Flickr/Dave Nakayama

Jednajíce instinktivně, obě dívky se vrhly do akce, jakmile zločinci otevřeli dveře do domu.

“Vyhnali je ven. Holky vběhly do garáže a postavily se nade mě. Stály tam a štěkaly a dávaly najevo, že už mi nikdo neublíží. Ti čtyři lidé utekli.”

Jejich “děsivý” pohled muže rychle zastrašil a už je nikde nenašli. McGowan a psi zůstali zcela ohromeni tím, co se právě stalo.

The Dodo/Robert McGowan

Zdroj:
The Dodo/Robert McGowan

Naštěstí jediným McGowanovým zraněním byl monokl a z jeho domu nebylo nic ukradeno – to vše díky jeho neuvěřitelným zachráněným pitbulům.

McGowan chce, aby ostatní lidé věděli, jak výjimečné toto plemeno je. Nejsou to “zrůdy”, jak si z nich lidé často dělají.”

“Jsou to zachránění psi. Nechtění psi. Zachránili mi život. Prosím, zvažte adopci záchranářského psa. Možná zachrání i váš život.”

Pixy

Zdroj:
Pixy

McGowan projevil vděčnost svým štěňatům tím, že je zahrnul všemi jejich oblíbenými věcmi.

“Dostali hračky a pamlsky. Dostali dobré věci.”

Děkujeme, že jste tak úžasní ochránci Ellabelle a Berušky! Jsou pravou ukázkou toho, co pitbulové znamenají.”

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.”

Share