Postižený pes pomáhá zachráněné nevidomé lišce –

Postižený pes pomáhá zachráněné nevidomé lišce –

Když jsou zvířata v komplikovaném zdravotním stavu, jejich život je často vzat. Pouze velkorysé a jedinečné duše v této společnosti riskují pomoc formám života, které ji potřebují.

Přesně to se stalo nádhernému malému štěněti west highland teriéra jménem Jackkterý se dostal do péče útulku, který se rozhodl prodloužit mu kvalitu života tím, že ho umístil na invalidní vozík, aby se mohl pohybovat.

Ve stejném útulku zůstala malá liška, která ztratila možnost vidět poté, co byla na pokraji ztráty života. Malá lištička, která dostala jméno Pumpkin, musela čelit rizikovému zásahu a byla v péči centra.

O obě zvířata se starala veterinářka Ana Lapaz-Mendez, která jim poskytla náhradní domov a starala se o ně.

Jack měl potíže v zadní části těla, kvůli kterým nemohl chodit. Kvůli této situaci by psík potřeboval zvláštní péči po zbytek života. Osud by mu však dal jedinečnou příležitost.

Anne má dům v East Finchley v severním Londýně, který slouží jako útulek pro zvířata. Tam sledovala, jak Pumpkin svým bystrým sluchem sleduje kolečka Jackova křesla.

Od počátku tohoto vztahu se pejsek rozhodl, že bude na Pumpkina dávat pozor před všemi nebezpečími a stane se jeho bratrem. Jack tedy vede malého lišáka k bezpečnému pohybu. Není pochyb o tom, že se obě zvířata stala rodinou.

Pumpkin svého bratra sleduje pomocí zvuku a čichu, a když se procházejí v parku, malý pes se zastaví a trpělivě čeká, až ho dožene. “Cítí zodpovědnost starat se o ni jako bratr o sestru” ana se zmínila o Jackovi.

Jack je velmi ochranářský a ostražitý při každé příležitosti, dokonce i když se k němu přiblíží jiní psi nebo kočky, aby obtěžovali Pumpkin. Přestože se psík zpočátku v okolí nevyznal, podařilo se mu Annu sledovat a později ho následovala i malá liška.

Anne si myslí, že Jack bude pravděpodobně muset do konce života používat kolečka, i když nyní chodí lépe než dříve a stal se samostatnějším. Ale protože Pumpkin ho potřebuje, aby se cítil plnohodnotný, s opuštěním vozíku nespěchá.

Nerozlučná dvojice se ujala dalšího psa, o kterého se stará Ana. Je to zdravý psík jménem Croqueta, který dokázal doplnit aktivity těchto super přátel. Protože je velmi zajímavé vidět takto se procházející zvířata, lidé se zastavují a ptají se, jak se jim daří.“Vždycky je tu příliš mnoho lidí, takže teď chodíme v klidnějších oblastech.” Ana zdůraznila.

Bohužel po dlouhé době, kdy se svými zvířecími společníky sdílel nezapomenutelné chvíle, přišel malý pes na vozíku o život.

Share