Potápěč navštíví žraloka a spěchá ho obejmout –

Potápěč navštíví žraloka a spěchá ho obejmout –

U pobřeží pláže Nobbys v Novém Jižním Walesu v Austrálii navázal potápěč Rick Anderson přátelství se samicí žraloka Port Jackson. Získané snímky tohoto zvláštního setkání ukazují jejich vzájemné objetí.

Daleko od negativního pojetí, které vyvolává myšlenka plavání mezi žraloky, se tento jedinec odvažuje pocítit náklonnost zvláštního druhu uprostřed mořské fauny. Je třeba říci, že tato setkání přesahují čas.

Začal jsem si s ní hrát asi před sedmi lety, když byla ještě štěně dlouhé asi 15 cm. Opatrně jsem se k ní přiblížil, abych ji nevyplašil, a pak jsem ji začal jemně hladit. Jakmile si na mě zvykla, rád jsem ji kolébal v ruce a sladce na ni mluvil přes regulátor” rick se o tom zmiňuje.

Tento druh žraloka má zřejmě mezi žraloky příkladnou paměť, což naznačuje, že na Ricka nezapomíná navzdory neúprosně plynoucímu času. Pro potápěče, který se proslavil na sociálních sítích, se oba poznají, když se vidí.

“Udělal jsem to pokaždé, když tu byla v první sezóně. Pak v průběhu dalších sezón mě poznává a plave ke mně, aby mě pohladila a poplácala.” “, tak shrnuje Rick jejich první setkání.

“Brzy si na mě zvykla, a to do té míry, že když jdu kolem, plave ke mně a dotýká se mých nohou, dokud ji nevezmu do náruče, aby si lehla a objala mě.” rick se o tom zmínil.

V případech, kdy Ricka doprovázeli jiní potápěči, nemohli tomu na první pohled uvěřit. Takové objetí se nevidí každý den.

“Nekrmím ji ani žádného z ostatních žraloků, se kterými si hraji, v podstatě s nimi zacházím jako se psem.” rick to říká jednomu z médií. Stojí za to říci, že tento potápěč má pro tento druh činnosti vlastní školu.

Vždycky jsem se cítil dobře, když jsem s těmito zvířaty plaval.”zveřejnil na svých sociálních sítích odvážný potápěč, který totéž učinil i ve společnosti jiných žraloků. Jen se s nimi ještě neobjal.

Share