Potápěčka strčí ruku do žraloka, aby ho zachránila, aniž by očekávala, že žralok komunikuje s ostatními žraloky

Potápěčka strčí ruku do žraloka, aby ho zachránila, aniž by očekávala, že žralok komunikuje s ostatními žraloky

Považujete se za odvážného člověka? Jak daleko byste byli ochotni zajít, abyste zachránili zvíře? Ohrozili byste svůj vlastní život?

Seznamte se s Cristinou Zenato

Pokud se považujete za patrona zvířat, Cristina Zenato vás možná překoná.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Milovník žraloků

Cristina je milovnice žraloků. Nepozoruje je jen zpovzdálí – obléká si potápěčský oblek a tráví s nimi čas vjejich vlastním teritoriu.

Poté, co strávila tolik času se svými ploutvovitými přáteli, si Cristina začala všímat, že mnozí z nich mají v tlamě zaseknuté rybářské háčky.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Odstranění háčků

Věděla, že háčky musí žralokům působit bolest, a tak se zrodil její nový úkol: odstranit háčky pomocí rukou, které žraloci nemají.

Tento plán měl jen jednu chybu… znamenalo to, že by musela žralokům strčit prsty do tlamy.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Ostré zuby

Žraloci mají v průměru 5 až 15 řad zubů – někteří mají v tlamě až 3000 zubů. Nejostřejší zuby rostou nejdéle a směřují ven. Na rozdíl od jiných živočichů, kteří koušou pouze spodní čelistí, žraloci koušou horní i spodní čelistí. Au.

Pixabay

Zdroj:
Pixabay

Riskantní, ale stojí to za to

Cristina však věděla, že navzdory riziku je jedinou osobou, která může žraloky zachránit. Musela do těch podmořských bestií vložit veškerou svou důvěru a doufat, že si uvědomí, že jim strká ruku do tlamy pro vyšší dobro.

Jako zázrakem, když Kristýna začala žraloky zachraňovat, jí to skutečně dovolili. Jeden žralok dovolil Cristině, aby mu strčila ruku přímo do zadní části tlamy a vytáhla háček. Podle Cristiny ji teď žralok navštěvuje při každém ponoru a přátelsky ji šťouchá do boku na pozdrav.

YouTube

Zdroj:
YouTube

A Cristina si myslí, že když vidí výsledky vytahování háčků, stojí to za to. Ve videu pro The Dodo řekla:

“Když háčky vyndám, cítím se šťastná, spokojená a uleví se mi. Další věc, které jsem si všimla, je, že když začnu odstraňovat háčky svým známým žralokům, začnou se objevovat další žraloci s háčky.”

Možná se podmořským světem rozneslo, že Cristina je na misi odstraňování háčků. Samozřejmě, že žraloci, stejně jako jiná zvířata, spolu mohou komunikovat.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Žraloci jsou víc, než se na první pohled zdá

Poté, co strávila tolik času v jejich společnosti, je Cristina přesvědčena, že se o žralocích říká špatné. Říká: “Žraloci jsou pro mě velkým přínosem:

“Jsou velmi vstřícní. Žraloci obecně ve světě jsou velmi tolerantní k naší přítomnosti, která vstupuje do jejich světa.”

Žraloci Cristiny se rozhodně zdají být velmi tolerantní, nechávají se od ní hladit a přátelsky kolem ní krouží. Možná je to proto, že cítí Cristininu lásku k nim.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Vždycky jsem byl milovníkem žraloků

Od chvíle, kdy poprvé spatřila žraloka, si ho chtěla pohladit. Trvalo však rok, než se jí podařilo přejít mezi potápěním a profesionální prací se žraloky. Když ta chvíle konečně přišla, Cristina zjistila, že je závislá (omlouvám se).

YouTube

Zdroj:
YouTube

Cristina si uvědomila zranitelnost žraloků, kteří ji navštívili, a považuje je za své nejlepší přátele. Dobře jí tak – ne každý by měl dost odvahy na to, aby se se žralokem stýkal, natož aby denně vytahoval háčky z tlamy několika žraloků!

Udělali byste někdy to, co Cristina? Nedá se popřít, že je to odvážná dáma!

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share