Potápěčka strčí ruku do žraloka, aby ho zachránila, aniž by očekávala, že žralok komunikuje s ostatními žraloky

Potápěčka strčí ruku do žraloka, aby ho zachránila, aniž by očekávala, že žralok komunikuje s ostatními žraloky

Považujete se za odvážného člověka? Jak daleko byste byli ochotni zajít, abyste zachránili zvíře? Vystavili byste svůj vlastní život nebezpečí?

Seznamte se s Cristinou Zenato

Pokud se považujete za patrona zvířat, Cristina Zenato vás může porazit.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Milovník žraloků

Cristina je milovnice žraloků. Nepozoruje je jen z dálky – obléká si potápěčský oblek a tráví s nimi čas v jejich vlastním teritoriu.

Poté, co strávila tolik času se svými ploutvovitými přáteli, si Cristina začala všímat, že mnozí z nich mají v tlamě zaseknuté rybářské háčky.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Odstranění háčků

Věděla, že háčky musí žralokům způsobovat bolest, a tak se zrodil její nový úkol: odstranit háčky pomocí rukou, které žraloci nemají.

Tento plán měl jen jednu chybu… znamenalo to, že by musela žralokům strčit prsty do tlamy.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Ostré zuby

Žraloci mají v průměru 5 až 15 řad zubů – někteří mají v tlamě až 3000 zubů. Nejostřejší zuby rostou nejdéle a směřují ven. Na rozdíl od jiných živočichů, kteří koušou pouze spodní čelistí, žraloci koušou horní i spodní čelistí. Au.

Pixabay

Zdroj:
Pixabay

Riskantní, ale stojí to za to

Cristina však věděla, že navzdory riziku je jedinou osobou, která může žraloky zachránit. Musela do těchto podmořských bestií vložit veškerou svou důvěru a doufat, že si uvědomí, že jim strká ruku do tlamy pro vyšší dobro.

Jako zázrakem, když Cristina začala žraloky zachraňovat, jí to skutečně dovolili. Jeden žralok dovolil Cristině, aby mu strčila ruku přímo do zadní části tlamy a vytáhla háček. Podle Cristiny ji teď žralok navštěvuje při každém ponoru a přátelsky ji šťouchá do boku na pozdrav.

YouTube

Zdroj:
YouTube

A Cristina si myslí, že když vidí výsledky vytahování háčků, stojí to za to. Ve videu pro The Dodo řekla:

“Když háčky vyndám, cítím se šťastná, spokojená a uleví se mi. Další věc, které jsem si všimla, je, že když začnu odstraňovat háčky z mých známých žraloků, začnou se objevovat další žraloci s háčky.”

Možná se podmořskou révou rozneslo, že Cristina je na misi odstraňování háčků. Samozřejmě, že žraloci, stejně jako jiná zvířata, mohou mezi sebou komunikovat.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Žraloci jsou víc, než se na první pohled zdá

Poté, co strávila tolik času v jejich společnosti, je Cristina přesvědčena, že žraloci mají špatnou pověst. Říká:

“Jsou velmi vstřícní. Žraloci obecně, ve světě, jsou velmi tolerantní k naší přítomnosti, která vstupuje do jejich světa.”

Žraloci Cristiny se rozhodně zdají být velmi tolerantní, dovolují jí, aby je hladila, a přátelsky kolem ní krouží. Možná je to proto, že cítí Cristininu lásku k nim.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Vždycky jsem byl milovníkem žraloků

Od chvíle, kdy poprvé spatřila žraloka, si ho chtěla pohladit. Trvalo však rok, než se jí podařilo přejít mezi potápěním a profesionální prací se žraloky. Když ta chvíle konečně přišla, Cristina zjistila, že je závislá (omlouvám se).

YouTube

Zdroj:
YouTube

Cristina ocenila zranitelnost žraloků, kteří ji navštívili, a považuje je za jedny ze svých nejlepších přátel. Dobře jí tak – ne každý by měl dost odvahy na to, aby se se žralokem stýkal, natož aby denně vytahoval háčky z tlamy několika žraloků!

Udělali byste někdy to, co Cristina? Nelze popřít, že je to odvážná dáma!

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share