Psi dávají svému bratrovi polibky těsně před posledním rozloučením

Psi dávají svému bratrovi polibky těsně před posledním rozloučením

Psi jsou úžasná zvířata. Jsou stejně chytří a bystří jako citově inteligentní a láskyplní.

Zdá se, že také dokážou poznat, třeba podle znamení, která dostávají z neobvyklého chování, kdy se jejich majitel nebo jejich zvířecí kamarádi necítí dobře.

A pokud můžeme soudit podle příběhu, který následuje níže, dokážou také poznat, kdy se jejich psí bratr chystá přejít duhový most. A jejich reakce je ta nejlepší, jakou může mít jen pes.”

Reddit

Zdroj:
Reddit

Uživatel Redditu, který vystupuje pod uživatelským jménem Rawtashk, zveřejnil na platformě fotografii svých tří psů. Netušil, že se stane virální a že vžene tolik slz do očí ostatním uživatelům.

Jednoho dne se jedenáctiletý Sef, belgický ovčák malinois, začal cítit špatně. Jak se uživatel Redditu podělil v komentáři, pes trpěl “obrovským nádorem nervových obalů pod pravým ramenem, který mu tuto nohu zcela ochromil a zpomaloval ho”.

Unsplash – Tahoe

Zdroj:
Unsplash – Tahoe

Jak vysvětlil, Sefa museli nosit nahoru a dolů po schodech a prakticky kamkoli, protože se špatně pohyboval. Zdá se, že posledních pět měsíců měl pes určité místo na gauči, kde trávil většinu času.”

Nakonec bylo rozhodnuto, že Sefa uspí, protože to pro něj bude nejlepší. Nikdo nechtěl, aby se dál trápil.

A zatímco většinou jsou to majitelé domácích mazlíčků, kteří zvířata odvážejí k veterináři, aby je uspal, v tomto případě byl veterinář tak laskav, že zašel k nim domů, aby rodina – lidská i psí – měla možnost být se Sefem, až odejde.

Unsplash – Gerrie van der Walt

Zdroj:
Unsplash – Gerrie van der Walt

“Víte, že máte hodného kluka, když váš veterinář normálně nedělá domácí eutanazii, ale dobrovolně se přihlásí a udělá ji pro Sefa,” napsal Rawtashk ve svém příspěvku.

Když nastal ten den, zdálo se, že další dva psi v domě prostě vědí, že jejich kamarád brzy odejde. A tak se rozhodli, že se se svým kamarádem rozloučí po svém:

Ještě téhož rána se k němu prostě přiblížili a začali ho nepřetržitě líbat a olizovat. Tak mu projevily svou lásku a tak trochu mu slíbily, že na něj budou vzpomínat do konce života.”

“A přesně to se dnes ráno stalo. Rhonin i Jaina to nějak věděli, protože dnes ráno, když jsme čekali na veterináře, pořád přicházeli a dávali Sefovi pusinky.”

Když veterinář dorazil k nim domů, rodina se rozloučila a pak Sef pokojně odešel.

Unsplash – Alvan Nee

Zdroj:
Unsplash – Alvan Nee

“”Miluji tě, Sefe. Byl jsi ten nejlepší kluk, jakého jsem si kdy mohla přát. Nosil bych tě navždy, kdybych mohl, ale nebylo to pro tebe fér.” Tak zněla poslední slova majitele psa jeho nejlepšímu příteli.”

Po odchodu veterináře se jeden z dalších psů rozhodl lehnout si vedle Sefova těla, místo aby šel na jeho místo. Jestli tohle není srdcervoucí, pak nevíme, co to je.”

Reddit

Zdroj:
Reddit

Jak se zdá, i psi truchlí nad ztrátou kamaráda a zdá se, že majitelé jim mohou nějak pomoci.

V následujícím videu se podívejte, jak můžete svému psovi pomoci překonat ztrátu kamaráda.

Prosím, Sdílejte tento článek se svými přáteli a rodinou.

Share