Psí máma, která si myslela, že se štěňata ztratila, pláče, když se konečně shledala

Psí máma, která si myslela, že se štěňata ztratila, pláče, když se konečně shledala

Když zvířata cítí emoce, často je dávají bez zábran najevo.

Někdy však tyto emoce vypadají jinak než ty, které projevujeme my lidé. Z tohoto důvodu někdy nechápeme, jaké emoce nám zvíře projevuje.

Unsplash/Tengyart

Zdroj:
Unsplash/Tengyart

Když člověka přemohou emoce, někdy zacházíme do extrému.

Ať už je to úder pěstí do zdi z frustrace nebo vzteku, hlasitý křik, protože máme strach, nebo nekontrolovatelný smích, někdy děláme velké věci, abychom dali najevo své emoce. Pokud existuje jedna společná reakce, kterou zažíváme všichni, je to pláč.

Unsplash/Brock Wegner

Zdroj:
Unsplash/Brock Wegner

Ukazuje se však, že lidé nejsou jedinými živými tvory na světě, kteří pláčou, když je přemohou určité emoce.

V následujícím videu se psí matka znovu setkala se svými ztracenými štěňaty a udělala něco nečekaného a neuvěřitelně dojemného. Rozpláče se skutečnými slzami! Je to vzácný okamžik, díky kterému jsem si psy zamiloval ještě víc.”

Snímek obrazovky YouTube

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube

Zatímco mnoho lidí se na toto shledání rádo podívalo, objevilo se mnoho otázek, zda psi skutečně mohou plakat.

“Nevím, jestli slzy z očí toho psa tečou kvůli emocím, ale určitě se všichni shodneme na tom, že psi opravdu mají emoce,” napsal jeden z diváků

Jiný divák měl ale jiný názor:

“Mám svého německého ovčáka už tři roky a slzy jsem viděl jen čtyřikrát. dvakrát před více než rokem, když se dostal do velkých problémů a já na něj byla zlá. A další dva případy byly bezprostředně poté, co jeho nejlepší kamarád odešel z mého domu. Na 100 % to není zdravotní problém. Dokonce se choval depresivně. Opravdu věřím, že někteří psi umí plakat.”

Screenshot YouTube

Zdroj:
Screenshot YouTube

Nyní je čas na otázku za milion dolarů: Opravdu psi pláčou?

A odpověď zní… technicky ano. Psi sice mají slzné kanálky a slzí, ale slzy pro psy neznamenají totéž co pro lidi. Slzy jsou pro psy prostě fyziologickou reakcí.

Rover říká:

“I když psi mohou cítit smutek a žal, ve skutečnosti nepláčou stejným způsobem jako lidé. Jinými slovy, jejich smutné pocity nevyvolávají proud slz. Lidé jsou ve skutečnosti jediní živočichové na planetě, kteří roní slzy v důsledku svého citového rozpoložení.”

Snímek obrazovky YouTube

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube

Předpokládá se, že pes na tomto videu trpí epiforou, běžným očním onemocněním, kdy se psovi ucpávají slzné kanálky. Jsme si jisti, že tento stav bude léčen, zatímco bude v útulku.

YouTube Screenshot

Zdroj:
YouTube Screenshot

Přesto, i když slzy na tomto videu nemusí být způsobeny emocemi, je jasné, že psí máma cítí radost. Stačí se podívat na to, jak drží svá miminka a jak má nastražené uši. Je jasné, že je tento pes tak šťastný, že může být opět se svými malými.”

Podívejte se na video sami níže!”

Prosím, SDÍLEJTE tento příběh se svou rodinou a přáteli.”

Zdroj: : Thomas Catterall, Rover

Share