Psí senior bez nosu našel dokonalou rodinu

Psí senior bez nosu našel dokonalou rodinu

Mirabel byla spatřena dobrým samaritánem, jak se potuluje po ulicích v Kentucky. Když se přiblížili, všimli si na malém pejskovi něčeho velmi odlišného – staršímu Jack Russell teriérovi chyběl nos. Okamžitě zavolali na kontrolu zvířat a nahlásili psa s hrozivým zraněním obličeje.

Když se pracovníci kontroly zvířat podívali na Mirabel blíže, zjistili, že jí nechybí jen nos, ale i horní ret, což však nebylo způsobeno nehodou – narodila se tak.

WAF/Facebook

Zdroj:
WAF/Facebook

Po lékařském vyšetření, které provedli pracovníci veterinární kliniky, dospěli k závěru, že má s největší pravděpodobností vrozenou vadu – podobnou rozštěpu patra. Zjistili také, že devítiletý pes byl s největší pravděpodobností součástí množírny štěňat nebo dvorního chovu.

WAF/Facebook

Zdroj:
WAF/Facebook

Po letech a letech chovu zůstaly Mirabel bolestivé nádory na mléčné žláze, tříselná kýla a problémy se zuby – k tomu všemu se přidaly potíže s neustále odhalenými horními zuby.

Při odchodu z lékařské kliniky byla milá fenka převezena do Woodstock Animal Foundation. I přes své zdravotní problémy byla Mirabel ve skvělé náladě.

Mirabel A No Nose Fairytale/Instagram

Zdroj:
Mirabel A No Nose Fairytale/Instagram

WAF zveřejnil Mirabelin příběh na Facebooku a brzy se podařilo shromáždit dary ve výši přibližně 6 000 dolarů – mnohem více než cíl, který byl potřebný k zaplacení všech jejích lékařských účtů. Další dary šly na pokrytí účtů dalších psů, kteří potřebují operaci nebo lékařské ošetření. Její příběh dokonce vzbudil pozornost místních zpravodajů.

Kelli Shooková z Toleda v Ohiu při sledování zpráv jednou večer uviděla Mirabelinu vzácnou tvář a okamžitě ji tato výjimečná dívka zaujala.

“Nevím, čím to bylo. Bylo to jen něco v mém srdci, které prostě vědělo, že vypadá dokonale,” řekla Kelli The Dodo. “Byla velmi přátelská, chodila ke každému, nebála se jiných zvířat, nebála se lidí. Skvěle se snáší s dětmi – děti naprosto zbožňuje.”

Mirabel A No Nose Fairytale/Instagram

Zdroj:
Mirabel A No Nose Fairytale/Instagram

Kelli, životní kouč a poradce, který pracuje především s dětmi, věděl, že Mirabel má tolik lásky, kterou může dát světu. Netrvalo dlouho a začaly pracovat vedle sebe.

“Rozjíždíme tady v naší oblasti program pro mládež, kde můžeme děti učit empatii pomocí zvířat, která nejsou považována za tradičně přítulná nebo milá,” řekla Kelli řekl. “[Such as] zvířata jako Mirabel, která mají nějakou vrozenou vadu nebo byla týrána.”

Kelli říká, že Mirabelin jedinečný vzhled je pro děti, včetně dvou vlastních, zpočátku šokující, ale netrvá dlouho, než se přes to děti přenesou a uvědomí si, že je to normální pes.

Mirabel Pohádka bez nosu

Zdroj:
Mirabel Pohádka bez nosu

“Dětem je to jedno. Jen si myslí, že je tak roztomilá,” řekla řekla. “A nikdo se ji nebojí pohladit, i když má vidět zuby.”

Kelli využívá Mirabel k tomu, aby děti učila laskavosti, přijetí a respektu.

“Snažíme se z toho udělat lekci a říkáme: ‘Vidíš, nebojíš se jí a je ti jedno, jak vypadá, tak se snaž být takový i ke svým vrstevníkům,'” říká Kelli vysvětlila. “‘Pokud existuje dítě, které vypadá jinak, nechovejme se k němu jinak’.”

Malá Jack Russell teriérka má sice pár zdravotních problémů, ale nezdá se, že by ji táhly ke dnu. Kelli věří, že její nos je plně funkční; opravdu dobře čichá a jako většina psů je velmi motivovaná jídlem.

Mirabel A No Nose Fairytale/Instagram

Zdroj:
Mirabel A No Nose Fairytale/Instagram

“Jediný problém je, že neustále vypadá, jako by byla nachlazená; vždycky to vypadá, že má rýmu,” dodala.

Kromě nosu má Mirabel také šelest na srdci – a přestože její čas na této planetě není znám, je součástí rodiny, která ji zbožňuje.

“Nejsme si úplně jistí, jak dlouho tu bude, ale hodláme využít druhou polovinu jejího života co nejlépe a nechat ji mezitím pomáhat jiným dětem,” řekla Kelli řekla. “To, že zvíře prožilo špatnou první polovinu svého života, neznamená, že z něj nebude úžasný domácí mazlíček nebo terapeutické zvíře.”

Sledujte všechna Mirabelina dobrodružství na její Instagram.

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

ÚŽASNÁ AKTUALIZACE 4/15/2018: MIRABEL BYL PŘIJAT!!!!! Když jsme se s Mirabel setkali, v hloubi duše jsme věděli, že je výjimečná..

Posted by Klinika Woodstock pro kastraci a sterilizaci na Čtvrtek, 11. ledna 2018

Nebo Připnout uložit na později!

Share