psí senior s tváří medvídka nechápe, proč byl sedmkrát vrácen do útulku

psí senior s tváří medvídka nechápe, proč byl sedmkrát vrácen do útulku

Lidé milují roztomilé psy a roztomilí, rozkošní psi jsou obvykle první, kteří jsou v útulcích adoptováni.

Ale v útulku SPCA v okrese Wake County je jeden roztomilý pes, který takové štěstí neměl. Jmenuje se Martin. Martin je starší pes, kterého se vzdal jeho starší táta, který se o něj ve svém stáří už nemohl starat.

“Jeho [dad] bylo mu 89 let a dostal se do bodu, kdy mu nemohl zajistit život, který si podle něj Martin zasloužil,” řekla Samantha Ranletová, specialistka na marketingovou komunikaci SPCA The Dodo. “Chtěl pro něj lepší život.”

Byl to pádný důvod, i když velmi smutný.

Martin už není mladý pes a potřebuje někoho, kdo se o něj a jeho potřeby dokáže postarat. A to bylo i přání jeho bývalého tatínka, aby Martin odešel do domova, kde bude moci pohodlně prožít své poslední dny.

A víte co, zdá se, že Martin to ví a rozhodnutí svého otce chápe.

“Přizpůsobil se docela dobře,” řekl Ranlet řekl. “Nevím, jestli chápal, co se děje, ale už od prvního dne byl prostě šťastný, pohodový, opravdu milý stařík s tváří plyšového medvídka.”

Martin bohužel neměl štěstí na své osvojitele.

Byl adoptován, ale vždy se vrátil. Ve skutečnosti byl za poslední dva měsíce, kdy byl v útulku, vrácen sedmkrát.

Péče o starší psy není snadná a oni si to nejspíš uvědomili, když si Martina vzali domů. A navíc je pozitivní na srdeční červy.

Zaměstnanci útulku se však nevzdali. Věděli, že Martinova budoucí rodina je někde venku.

Udělali tedy další nejlepší věc.

Napsali o Martinovi na svou stránku na Facebooku, aby našli jeho novou rodinu.

“Martin je opravdu ten nejlepší kluk. Jeho bývalý majitel říkal, že je nesmírně jemný, zejména s dětmi – Martin byl zvyklý [to] mazlil s vnoučaty, aby si na něj mohla položit hlavu a zdřímnout si. Skvěle se snáší s lidmi všech věkových kategorií, včetně seniorů, vychází se psy všech velikostí a úrovní energie a je naučený na domácnost i na přepravku. Martin je trochu nedoslýchavý (je mu 10 let), ale stále umí nějaké triky a miluje odměny v podobě pamlsků,” říkají napsali na na svém Facebooku.

A víte co? Fungovalo to!

Tento příspěvek se stal virálním a získal téměř 3 000 sdílení. Netřeba dodávat, že za méně než 48 hodin byla žádost o jeho adopci maximálně vyčerpána.

A jedna z těchto žádostí přišla od páru, který se staral o starší psy.

“Nebáli se jeho věku a nebáli se ani toho, že má srdeční červy,” řekl Ranlet sdílel. “Prostě si ho zamilovali a jeho medvídkovskou energii.”

Je to také legrační, protože díky tomuto příspěvku se Martin stal super populárním:

“…hned poté, co Martinova rodina opustila SPCA a vzala ho dolů do obchodu se zvířaty, zaměstnanci obchodu se zvířaty ho okamžitě poznali a řekli: “Je to Martin?!” SPCA v okrese Wake sdílené na svém Facebooku.

Přestože zaměstnanci SPCA Wake County Martina každý den postrádají, jsou velmi vděční a šťastní, že konečně žije ve svém novém domově.

Jsme moc rádi, že Martin našel tak skvělý domov navždy! Podívejte se na video o organizaci SPCA of Wake County níže.

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share