//function wptheme_stat() { // ?> // // Reakce těchto dvou gorilích bratrů po tříletém odloučení je zlatá - carloskonig.com

Reakce těchto dvou gorilích bratrů po tříletém odloučení je zlatá

Reakce těchto dvou gorilích bratrů po tříletém odloučení je zlatá

Říká se, že slon nikdy nezapomíná.

Ale zřejmě ani gorily, pokud jde o gorily a lidi, které mají rády.

Studie Fondu Dian Fosseyové pro gorily a a Exeterského centra pro výzkum chování zvířat zjistila, že gorily “si pamatují staré přátele a jsou k sobě přátelské i po deseti letech odloučení”, uvádí Yahoo.

To je jistě důvod, proč byli třináctiletý gorilí bratři Kesho a devítiletý Alf ohromeni radostí, když se po téměř tříletém odloučení opět setkali.

Kesho byl od Alfa oddělen a odvezen, aby se stal součástí chovného programu londýnské zoo.

Kesho byl však shledán neplodným a nakonec se mohl vrátit ke svému bratrovi.

Kesho a Alf se znovu setkali v Safari Parku Longleat v anglickém hrabství Wiltshire.

Byli posláni žít do gorilího výběhu v parku za 5 milionů dolarů, kde žijí gorilí samci, protože v chovném programu bylo příliš mnoho samců.

“Dotýkali se jeden druhého přes klec, která je dočasně oddělila,” řekl britskému Daily Mailu správce zoo v Longleatu Mark Tye. “Chovatelé z Dublinu si nebyli úplně jistí, jestli se bratři vůbec poznají, ale v okamžiku, kdy se setkali, bylo v jejich očích vidět poznání. Když jsme je po 24 hodinách dali dohromady, bylo to, jako by nikdy nebyli od sebe.”

Video bylo pořízeno, když byly obě gorily vypuštěny z výběhu, aby se poprvé po letech objaly.

Kesho a Alf se k sobě rozběhli, když se poprvé uviděli.

“To, jak se poznali, je jako kdyby se dva členové rodiny opět spojili. Je to opravdu zvláštní a opravdu nádherné to vidět,” řekla ABC News Sarah Keefeová z Longleat Safari & Adventure Park.

Bylo vidět, jak jednomu z nich radostí spadla čelist.

Okamžitě se začali lechtat a objímat.

Po pár plácnutích po ramenou a milostných hrátkách došlo rovnou na bratrské pošťuchování.

“Byli velmi živí a na podlaze se hodně hádali, ale ne agresivním způsobem,” řekl. “Je docela neobvyklé vidět takové dětské chování u stříbrohřbetých zvířat.”

Po shledání Kesha a Alfa se oba gorilí bratři setkali s dalším sourozencem:

jejich šestiletým bratrem Evindim.

Toto shledání sice nebylo zachyceno na videu, ale video se shledáním Kensha a Alfa bylo na kanálu ABC News na YouTube zhlédnuto více než 3,3 milionukrát.

“Páni, ti bratři vypadají úplně jinak. Podívejte se na ně, jak se usmívají! Tak šťastní! Doufám, že zůstanou spolu!” uvedl jeden z komentátorů na YouTube.

Mnozí uvedli, že je jim líto, že je vůbec vidí oddělené.

“Je smutné, že tato zvířata, která jsou nám tak podobná a mají tak složité emoce, držíme v zajetí v zoologických zahradách, ale zároveň odděleně od sebe. A pak jsme najednou fascinováni tím, že se navzájem poznávají,” uvedl další komentátor.

“Vím, že zoologické zahrady chtějí zvířata, nicméně je smutné, že jsou rodiny od sebe odděleny. Je krásné vidět tyto dva bratry znovu pohromadě,” vysvětlil třetí komentátor.”

Podívejte se na rozkošné shledání Kensho a Alfa ve videu níže.”

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Share